Enolas Holmsas mistērijas. Nensija Springere. Nancy Springer

The Enola Holmes Mysteries - seriāls par Šerloka Holmsa radinieces gaitām detektīves darbā.

The Case of the Missing Marquess (2006)

The Case of the Left-Handed Lady (2007)

The Case of the Bizarre Bouquets (2008)

The Case of the Peculiar Pink Fan (2008)

The Case of the Cryptic Crinoline (2009)

The Case of the Gypsy Goodbye (2010)

Nensija Konore Springere (Nancy Connor Springer; dzimusi 1948. gadā, Montklērā, Ņudžersijā) ir amerikāņu fantāzijas, jauno pieaugušo literatūras, mistikas un zinātniskās fantastikas autore. Viņas romāns "Larque on the Wing" ieguva the Tiptree Award. Viņa ir ieguvusi arī the Edgar Award no Amerikas Mistikas rakstniekiem par viņas romāniem "Toughing It" un "Looking for Jamie Bridger", arī the Carolyn W. Field award par "I am Mordred". Savā karjerā viņa ir sarakstījusi vairāk, kā piecdesmit grāmatas gandrīz četru dekāžu laikā.

https://en.wikipedia.org/wiki/Nancy_Springer

Dzimusi Montklērā, Ņudžersijā, Nensija Springera ar ģimeni pārceļas uz Getisburgu, slaveno pilsoņkara vietu, kad viņai bija trīspadsmit. Nākamos četrdesmit sešus gadus viņa pavada Pensilvānijā, izaudzinot divus bērnus (Džonatanu, tagad 38 un Noru, 34 – protams, raksta tapšanas brīdī), rakstot, jājot, makšķerējot un vērojot putnus. 2007. gadā viņa pārsteidz savus draugus un pati sevi, pārceļoties ar savu otro vīru uz izolētu novadu Floridā, kur putnu vērošana ir īpaši iespaidīga, bet zvejojot viņa noķer pat aligatoru.

https://www.goodreads.com/author/show/22547.Nancy_Springer

Pirmās grāmatas anotācija.

Sākumā Enola pat nepiegriež vērību ziņai par jaunā marķīza pazušanu. Taču meklēšana turpinās, viss Skotlendjards krīt no kājām, bet marķīzu tā arī neatrod. Enola nolemj apskatīt nozieguma vietu un pilnīgi nejauši nonāk pie secinājuma: no muižas puisēns ir aizgājis pats. Taču, kas ar viņu ir noticis tālāk?

  1. Sērijas galvenā varone – Enola Holmsa ir paša slavenākā detektīva jaunākā māsa un arī viņai ir izcilas detektīves spējas.
  2. Sērija par Enolu Holmsu divas reizes ie ieguvusi prestižo Edgara Alana Po prēmiju par labāko detektīvu pusaudžiem.

3. Autore ir veikusi rūpīgu vēsturisku darbu un piesātinājusi grāmatu ar daudziem interesantiem sīkumiem! Lasot Enolas Holmsas izmeklēšanas, iegūsti pilnīgi unikālas zināšanas par laikmetu (piemēram, kāpēc lēdijas nedrīkst braukt omnibusa otrajā stāvā, bez kā nedrīkstēja iziet uz ielas, ko nozīmē tā vai cita krāsa un tā tālāk).

4. Veikli izveidots sižets ar pārģērbšanos un pakaļdzīšanos žanra labākajās tradīcijās.

5. Tiem, kuri mīl noslēpumus, karalienes Viktorijas Londonas atmosfēru un neordināri gudras varones.

2020. gadā uz ekrāniem izies filma pēc šīs grāmatu sērijas „Enolas Holmsas izmeklēšanas”. Enolas Holmsas lomu tēlos seriāla „Ļoti dīvainas lietas” zvaigzne Millija Bobija Brauna. Viņas vecāko brāli Šerloku Holmsu tēlos Henrijs Kavils ( „Taisnības līga”, „The Man from U.N.C.L.E.”, „Betmens pret Supermenu: Taisnīguma sākotnē”, „Tjudori”). Detektīvu māti tēlos Helēna Bonema Kārtere.

Filmas darbība sākas ar meitenes mātes pazušanu. Enola lūdz palīdzību vecākajiem brāļiem, Maikroftam un Šerlokam, taču viņi to neuztver nopietni. Tad meitene uzsāk pati savu izmeklēšanu...

https://eksmo.ru/book/novaya-kniga-u-n--ITD896507/

Par filmu.

https://rur-bt.livejournal.com/1315291.html

Henrijs Kavils un Helēna Bonema Kārtere jau ir iekļauti dalībai leģendārajā piedzīvojumu projektā, kas balstīts uz Nensijas Springeres grāmatu sēriju. Fiona Šova, nesenā BAFTA uzvarētāja par savu darbu pazīstamā seriālā «Killing Eve», pievienojas piedzīvojumu projektam «Legendary», kas balstīts uz Nensijas Springeres grāmatu sēriju par Enolas Holmsas noslēpumiem, tā režisors ir Harijs Bredbers. Projektu kūrēs producenti Brauna un viņas māsa no PCMA Productions, kā arī Alekss Garsija un Ali Mendess.

Stringeres grāmatu sērija, kas iesākās ar «The Case of the Missing Marquess» 2006. gadā, sastāv no sešām grāmatām un stāsta par Enolu, Šerloka un Maikroftu Holmsu jaunāko māsu, kura arī izrādās visai spējīgs detektīvs.

Kabils tēlos Šerloku Holmsu, bet Bonema Kārtere – Enolas māti. Projekta detaļas pagaidām tiek turētas noslēpumā. Džeks Torns ir sarakstījis scenāriju, kas stāsta par pazudušu pusaudzi, kura tēvs ir ticis nogalināts (diez vai tā būs pirmā grāmata).

Minētajā, pirmajā sērijas grāmatā «The Case of the Missing Marquess» Enola Holmsa atklāj, ka viņas māte ir pazudusi viņas 14. Dzimšanas dienā, tāpēc dodas meklēt māti uz pašu Londonas sirdi, taču nejauši kļūst par aculiecinieci jauna marķīza nolaupīšanā. Tagad Enolai ir jābēg no slepkavām, jāatbrīvo marķīzs un, laikam pats grūtākais, jāpaslēpjas no sava vecākā brāļa caururbjošā prāta – tas viss, meklējot mātes pazušanas atslēgas!

Vēl jāatzīmē talantīgā zīmētāja Serēna Blasko, kas veido komiksu sēriju pēc Enolas piedzīvojumu motīviem.

Serena Blasco pirmos mākslas pamatus studēja Aix-en-Provence lietišķās mākslas skolā. Pēc tam viņa studēja grafikas un reklāmas mākslu un bija mācekle studijā Gottferdom. Tieši tur viņa sāka veidot komiksus, pāris gadu laikā strādājot pie vairākiem darbiem. Viņa debitēja 2014. gadā Éditions Jungle ar komiksu grāmatu par “Lili Chantilly”, ko sarakstīja Véronique Grisseaux. 2015.gadā Junle publicēja pirmo grāmatu “Enola Holmes” sērijā, Blasco komiksu grāmatu,kas balstījās uz Nancy Springer sērijai.

https://www.lambiek.net/artists/b/blasco_serena.htm