Embera Ārgaila

Rakstniece un viņas darbi

Raganas dziesma.

Brusenna – kautrīga, jauna ragana, kas dzīvo tālu no lielpilsētu burzmas. Ciemata iedzīvotāju nemitīgie uzbrukumi, sišana un kliegšana „Ragana!” no muguras padara viņas dzīvi nepanesamu. Taču kādā dienā visam ir jāmainās. Uz viņas mājas sliekšņa parādās noslēpumaina svešiniece ar satraucošām ziņām: visas Glabātājas ir saķertas, to dziesmas nozagtas, tikai Brusenna var stāties pretī Tumšajai Raganai, kura vēla iegūt varu pār dabas spēkiem. Vai meitene spēs izprast savu likteni un spēs nodziedāt pašu varenāko dziesmu, lai atgrieztu pasaulē līdzsvaru? Maģijas spēks ir bezgalīgs, Brusenna – pārāk vāja, bet Tumšā Ragana nedomā atkāpties.

Raganas dzimšana.

Jaunā Brusenna beidzot ir laimīga: Tumšā ragana pieveikta, Glabātājas atbrīvotas, bet viņai pašai ir mājas un mīlestība. Taču trauslais līdzsvars vienā mirklī sagrūst, šoreiz ļaunums ir paslēpies starp raganām – nodevēja, kura vēlas sākt karu, ir pavisam blakus. Patiesības meklējumos meitene vēršas pie vecākajām, taču atrod tikai no liekām acīm paslēptas pagājušā kara asiņainās lapaspuses. Brusenna ir gatava iet nevienlīdzīgā cīņā ar daudzskaitlīgo armiju, taču, kur viņa spēs atrast atbalstu? Iespējams, ka pašu Radītāju dziesmas parādīs meitenei ceļu uz izglābšanos un palīdzēs atrast jaunus sabiedrotos.

Raganas krišana.

Raganu dziesmas spēj pakļaut sev gadalaikus, savažot vēju un nomierināt īstu vētru. Arī jaunajai Brusennai izdevās rast mieru stihijām un samierināt naidojošās raganas. Taču tā nav bijis vienmēr. Vēl radītāja Lileta bija tumšo laiku lieciniece, kad peldot savas varenības staros, pagātnes Glabātājas aizmirsa, ka arī cilvēki ir ne mazāk spēcīgi un var iznīcināt jebko no dabas radītā.

Raganas bija kļuvušas par lielisku ieroci stingrās tirānu rokās, tā vietā, lai būtu šīs pasaules uzticīgām aizstāvēm. Dzimusi kā ragana, bet, cilvēku izaudzēta, Lileta dzīvoja tai dienai, kad spētu samierināt karojošās puses. Meitene kļuva par miera cīnītāju. Gatava glābt cilvēci pat, ziedojot savu dzīvi.  

«Raganas krišana» - ir amerikāņu rakstnieces Emberas Ārgailas debijas sērijas pēdējais romāns, kas uzliks visus punktus uz i vareno raganu dzīvē.

https://eksmo.ru/authors/argayl-ember-ITD32504/

Amber Argyle Smith - rakstniece.

Embera Ārgaila izauga ar trīs brāļiem Klinšu kalnu rančo, kur bieži klaiņoja, stundām jāja ar zirgu un spēlējās baisā, ģimenes šķūnī. Tas viss baroja meitenes iztēli un iedvesmoja viņu sarakstīt debijas romānu tradicionālās fantāzijas žanrā — «Witch Song», kas atklāja minēto ciklu. Sērija vēsta par Brusennu — pēdējo no raganām. Pārējās bija sagūstījusi Tumšā Burve, lai viņas nespētu nodziedāt maģisko dziesmu, bez kuras pasaule ietu bojā. Brusenna ir jauna un nepieredzējusi, taču neviens cits nespēs izglābt sagūstītās māsas un uzvarēt Tumšo Burvi.

Pirms kļūt par rakstnieci, Embera strādāja par pavāri ātrās ēdināšanas kafejnīcā, par apkopēju un sanitāri psihiatriskajā slimnīcā. Katrs no šiem darbiem viņai palīdzēja saprast labāk cilvēku emocionālos stāvokļus un dāvāja vairākus unikālus personāžus. Embera ieguva bakalaura grādu angļu valodā un fiziskajā audzināšanā Jūtas štata Universitātē.

Pašreiz viņa dzīvo šajā pašā štatā, kopā ar vīru un trīs maziem bērniem. Viņa ir sarakstījusi daudzas citas grāmatas.

https://fantlab.ru/autor37843

Mājaslapa.

https://amberargyle.com/

Citas sērijas: „Fairy Queens”; „Forbidden Forest”.