Elizabete Kostova un viņas Drakula.

Elizabete Kostova (Elizabeth Kostova) piedzima 1964. gada 26. decembrī Ņulondonā (Konektikutā, ASV). Augusi humanitāro zinātnieku ģimenē. Ieguvusi bakalaura grādu Jēlas universitātē, kur studēja Anglijas vēsturi un kultūru, turpat tika atzīmēta ar Vollesa literāro balvu. Mičiganas universitātē, kur viņa par savu daiļradi ieguva pirmo Hopvuda prēmiju, Elizabete iegūst daiļo mākslu maģistres pakāpi. 1989. gadā Bulgārijā viņa iepazīstas ar datorspeciālistu Georgiju Kostovu, ar kuru nākošā gadā apprecas. Dzīvo Ennārborā (Mičiganā).  2005. gada jūnijā iznāk desmit gadus rakstītais Elizabetes Kostovas debijas romāns “Vēsturnieks”, kas tūlīt piesaista lasītāju uzmanību un ir jau tulkots vairāk nekā 20 valodās. http://www.ozon.ru/context/detail/id/2368651/

Elizabete Kostova. Vēsturnieks. The Historian.

Šedevrs, kuram kritiķi paredz “Da Vinči koda” likteni...

Intriģējošs un aizraujošs noslēpumu maisījums no pagātnes, mistikas un realitātes!

Viņa tikai vairāk gribēja uzzināt par savu ģimeni. Un atklāja Viduslaiku rokrakstu... Un uzzināja, ka grāfs Drakula ir dzīvs vēl līdz šim!!!

Elizabete Kostova rakstīja šo grāmatu 10 gadus. Viņas literārā debija izraisīja sprāgušas bumbas efektu. Šī grāmata tulkota 16 valodās un tās triumfa gājiens pa pasauli tikai sākas!

http://www.ozon.ru/context/detail/id/2368128/

Recenzija žurnālā “Mir fantastiki”: Izmeklēšanu vada vēsturnieki.

Ne tik sen, pateicoties Denam Braunam, tika atklāts noslēpums, kā sarakstīt simtsprocentīgu bestselleru.Un tagad veiksmīgā “Da Vinči koda” autora piemēram seko desmitiem autoru, tajā skaitā arī Elizabete Kostova.

Ņemam ceļvežus pa dažādām pasaules valstīm (jo eksotiskākus, jo labāk), pievienojam tiem kaut kādu noslēpumu, vēlams, vēsturiski-mistiskas dabas, visu to atšķaidam ar pašķidru sižetu... Un vualā - “šedevrs” ir gatavs.

 

 

Kā noslēpumu rakstniece ir izvēlējusies grāfa Drakulas personību, kuru, kā zināms, Stokers norakstīja no reālas vēsturiskas personas, kas kļuva slavena ar savu cietsirdību – no Vlada Trešā. Patiesības meklēšana par viņu arī nodarbina varoņus.

Personāži, jāsaka, šeit pilda tīri utilitāru lomu: negaidiet dziļi izstrādātus raksturus, tie ir nabadzīgi un diezgan vienveidīgi, bet pats Drakula vēl ir neloģisks. Kā no cietsirdīga slepkavas ir sanācis varonis, ko mēs redzam grāmatā, saprast galīgi nav iespējams.

Vispār, kā vēsturisks detektīvs “Vēsturnieks” arī izskatās blāvs: lielāko daļu no reālajiem faktiem par Drakulu viegli var atrast jebkurā nopietnā analītiskā rakstā par šo tēmu. Turklāt mistiskā puse ir izpildīta uz stingru divnieku: Kostova pat nav centusies paskaidrot, ne vampīru dabu, ne iemeslus, kāpēc Drakula ir tik īpašs. Desmit gadu laikā, kamēr tapa romāns, viņa būtu varējusi izdomāt kaut kādu nopietnu versiju! Tomēr, romānam panākumi ir garantēti: lasot to, vienkāršais mietpilsonis jūtas gudrs un pieskāries gadsimtu noslēpumiem.

Rezumē: Stokers ir liels, bet Kostova tikai populāra, taču diez vai “Vēsturnieks” ierakstīs viņas vārdu pasaules literatūras annālēs.

http://www.mirf.ru/Reviews/review640.htm

2010. gada janvārī iznāk viņas otrais romāns The Swan Thieves .

http://en.wikipedia.org/wiki/Elizabeth_Kostova

Mājas lapa: http://www.theswanthieves.com/