Ekspansija. The Expanse

Zinātniski-fantastisks seriāls, krieviski saukts arī par "Telpu". 2015. gads, ASV. Otrā sezona - 2017. gads, trešā - 2018. Režisori: Roberts Libermans, Terijs Makdonafs. Pēc Džeimsa Korija (James S. A. Corey) romānu motīviem. Tas ir divu rakstnieku kopējais pseidonīms (Daniel Abraham un Ty Franck). "Ekspansijas" pirmais romāns "Leviatāns mostas" bija nominēts Hugo un Locus balvām.

23. gadsimtā cilvēce ir sekmīgi kolonizējusi Saules sistēmu. Marss, Mēness un Asteroīdu josla jau ir apdzīvotas, taču no zvaigznēm joprojām draud daudz briesmu.

Ūdensvedējs „Canterbury”, kas ved ledu no Saturna gredzeniem uz Asteroīdu joslas stacijām, kārtējā reisa laikā saņem trauksmes signālu no kuģa „Scopuli”. Ieradusies vietā „Canterbury” apkalpe atklāj, ka uz tā klāja nav nevienas dvēseles. Vēl vairāk, glābšanas misija pārvēršas izdzīvošanas sacīkstēs.

Tajā pašā laikā Asteroīdu joslā, Cerēras stacijā detektīvs Millers sāk pazudušas meitenes meklēšanu. Izmeklēšana sākumā aizved pie „Scopuli”, bet vēlāk – pie kuģa „Rocinante” kapteiņa Džeimsa Holdena. Džulijas Mao pazušana kļust par atslēgu briesmīga nozieguma atklāšanai, tā pasūtītāji, lai sasniegtu savus mērķus, nekautrējas izraisīt pilna mēroga karu starp Zemi un Marsu.

Tā ir pavisam cita pasaule un cita uztvere, kur dzīve rit, ne vien uz Zemes, bet arī apkārtējās kolonijās. Saules sistēma ir pakļauta noteiktiem principiem un likumiem, kas darbojas gan Asteroīdu joslā, gan uz Marsa un Mēness. Dzīve ir kļuvusi pilnīgi sveša, zvaigžņu stihijas un telpas pakļaušana nedod pārliecību par drošību. Dzīvē joprojām ir satop viltību un tajā ir daudz nodevības, pastāvīgi nākas cīnīties par izdzīvošanu un eksistenci. Taču te pie cīņas ir pieraduši un uztver to nedaudz savādāk, kā iepriekš – mierīgā pasaulē. Tā tas ir arī ar „Canterbury” apkalpi, kurai ne tikai jāatrod pazudusī „Scopuli” apkalpe, bet arī jācenšas palikt dzīvai pašai, jo uz katra soļa draud briesmas no daudz nežēlīgāka un viltīgāka ienaidnieka. Arī detektīvs Millers uz Cerēras saprot, ka Džulijas Mao pazušana nav nejaušs fakts, bet visas pēdas ved uz „Scopuli”. Taču, kurš ir šīs šausmīgās avārijas pasūtītājs un kas gaida to, kurš atklās noslēpumu?

Pagājuši jau divi simti gadi, kopš cilvēce ir kolonizējusi Saules sistēmu. Marss ir kļuvis par atsevišķu valsti. Pārējo pārvalda ANO, kas veic izmeklēšanu par dažu kuģu bojāeju Marsa tuvumā, Džozefs Millers pilda Džuljetas Mao tēva – bagāta un ietekmīga ierēdņa – meitas pazušanas izmeklēšanu. Abas lietas ir saistītas – kas notiks tālāk? To uzzināsim, vai varbūt, ka nē seriāla trīs sezonās. Trešā, liekas, pēdējā. Pēdējā epizode tiks rādīta 2018. gada jūnija beigās.

Seriāls krieviski.

http://seasonvar.ru/serial-12768-Prostranstvo.html

Seriāls angliski.

http://www.syfy.com/theexpanse

Interesants raksts par seriālu.

https://www.rollingstone.com/tv/news/the-expanse-the-best-sci-fi-tv-show-youre-not-watching-w474075

Kritiķi saka, ka tas ir viens no labākajiem fantastikas seriāliem kopš "Kaujas zvaigznes Galaktikas".

http://www.bbc.com/news/world-latin-america-44176899