Ekscentriskā ģimenīte. Uchouten Kazoku

Anime, arī "Ģimenīte ne no šīs pasaules". Režisors Josihara Masajuki. 2013. gads. Reitings - ne maziem bērniem. + 13 gadi.

Laipni lūdzam Kioto. Tā nav ierastā Japānas pilsēta, bet Kioto no paralēlās pasaules vai arī vienkārši fantāzija. Te iedzīvotāji nav tikai cilvēki, bet arī vilkači-jenotsuņi - tanuki un tengu (gardeguņi - goblini no japāņu folkloras).

Simagamo Jasaburo ir nedaudz kautrīgais, trešais pēc vecuma, dēls jenotsuņu-vilkaču ģimenē. Viņa tēvs Soičiro Simagamo bija Kioto jenotu sabiedrības vadītājs, kamēr viņu neapēda cilvēks no kaut kāda "Piektdienas kluba". Jasaburo ļoti mīl sapņot, un dažreiz aizmirstoties, pārvēršas vecāko klašu skolniecē. Nevar teikt, ka viņš vienīgais ir tāds dīvainis - viņa vecākais brālis Jadziro pavada laiku, kā varde, prātojot par dzīves jēgu vientuļās un mitrās vietās, bet māsa (īstenībā nav māsa - t.p.) Bentena ilgi bezrūpīgi lidinās virs pilsētas.

Jasaburo vada savas dienas, rūpējoties par veciem tengu, cīnoties ar citiem jenotiem-vilkačiem un spēlējoties ar dīvainu meiteni-cilvēku. Taču gadījums dod viņam iespēju atminēt tēva dīvainās nāves noslēpumu.

https://yummyanime.com/catalog/item/semejka-ne-ot-mira-sego

Anime enciklopēdija.

https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=15205

Fanu lapa.

https://myanimelist.net/anime/17909/Uchouten_Kazoku

Otrās sezonas lapa. 2017. gads.

2015. gadā iznākušā romāna rakstnieka Morimi Tomihiko "Uchouten Kazoku Nidaime no Kicho" adaptācija parādīs Simogamo ģimenes jaunākās dienas un iepazīstinās ar jauniem personāžiem.

https://yummyanime.com/catalog/item/semejka-ne-ot-mira-sego-tv-2

Vikipēdijas lapa.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Eccentric_Family

Seriāla darbība notiek mūsdienu Kioto. Cilvēki dzīvo pilsētās, tajā pašā laikā tanuki klaiņo pa zemi, bet tengu - lidinās debesīs. Stāsts vēsta par japāņu tanuki ģimeni Simogamo. Šiem tanuki ir spējas pārvērsties par visu ko, tikai jāvēlās: vai nu par parastiem cilvēkiem vai par kādu citu dzīvu radību / nedzīvu priekšmetu. Ģimenes trešajam dēlam Jasaburo patīk ikdienas būrzma. Viņš bieži apmeklē savu skolotāju Akadamu, tengu. Pie viņa viņš iepazīstas ar Bentenu, sievieti, kuru Akadama ir iemācījis lidot kā tengu. Sižeta attīstības gaitā Simogamo ģimenes locekļi saduras ar miglaino pagātni, kas saistīta ar viņa tēva priekšlaicīgo nāvi. Vēl vairāk, Bentena ir "Piektdienas mīļotāju" biedrībā, kas vienmēr uz Jauno gadu nobauda ēdienu, kas pagatavots no tanuki. Tādā veidā Simogami ģimene, senšoties dzīvot bez rūpēm, attīsta attiecības ar citām tanuki ģimenēm, bet no otras puses - mēģina nenokļūt uz "Piektdienas mīļotāju" svētku galda.

Kino lapa.

https://www.imdb.com/title/tt2909936/

Vikilapa.

http://uchouten-kazoku.wikia.com/wiki/Uchouten_Kazoku_Wik