Eduards Verkins. Zvaigžņu kuģis ar aizlauztu spārnu

Eduards Nikolajevičs Verkins, pazīstams arī ar pseidonīmu Makss Ostrogins (dzimis 1975. gadā, Vorkutā) – ir krievu bērnu rakstnieks, fantasts. Ieguvis prēmijas: „Zavetnaja mečta”, „Kņiguru”, „Novije gorizonti”. Daudzi viņa darbi ir piesaistījuši kritiķu uzmanību.

Vorkutā dzimušais rakstnieks nāk no kalnraču ģimenes. 1993. gadā viņš iestājas Siktivkaras Valsts Universitātes Vēstures fakultātē, pēc tam paralēli tās pašas augstskolas Juridiskajā fakultātē. 1998-1999. gados strādāja par sabiedrisko zinātņu pasniedzēju.

Autora vārdiem runājot, pasniegšana viņam nepatika. Nemīlams, bezperspektīvs darbs. Mazienesīgs un bezjēdzīgs. Viss pārējais arī līdzīgi... Istaba, kur, izstiepjot rokas, var pieskarties sienām. Kaimiņi-melomāni, pa labi, pa kreisi, apakšā, dzīve kā mūzikas kastītē. Ziema, kas velkas deviņus mēnešus. Bezgalīga nakts, vasarā – tāda pati bezgalīga diena ar nenorietošu sauli. Visi apstākļi, lai sāktu kaut ko sacerēt. Viss, lai izdomātu savu pasauli.

Pasauli viņš izdomāja. Stāstu par „Sapņu Vietu”. 2003. gadā ar vietējās rakstnieku organizācijas rekomendāciju viņu sūta uz Augstākajiem Literatūras kursiem A. M. Gorkija Literatūras institūtā.

Pašlaik viņš dzīvo Ivanovā, Krievijas Rakstnieku savienības biedrs. Precējies, ir dēls.

Kritiķu uzmanību viņš izpelnās ar tādiem darbiem, kā: sērija „Sapņu zemes hronika”, romāni „Draugs-Aprīlis”, „Mākoņu pulks”, „Sahalīnas sala”, garstāsts „Zvaigžņu kuģis ar aizlauztu spārnu”. Rakstniece Marija Gaļina uzskata Verkinu par „ļoti labu, iespējams, par pašu labāko mūsdienu pusaudžiem domāto grāmatu rakstnieku”. 2018. gadā „Mākoņu pulks” iekļuva 100 pēcpadomju laiku labāko grāmatu sarakstā, ko sastādīja portāls „Literatūras gads” («Год литературы») pēc 24 ekspertu aptaujas rezultātiem.

(Tas bija no Vikipēdijas.)

Eduards Verkins ir viens no spilgtākajiem mūsdienu krievu autoriem, prestižu literatūras prēmiju laureāts, īsts pēctecis Čehova, Platonova, Lema, brāļu Strugacku, Dika, Bredberija tradīcijām. 2012. gadā Verkina romāns „Draugs-aprīlis” tika iekļauts pasaules izcilo grāmatu sarakstā „Baltās vārnas”, ko sastāda Minhenes Starptautiskā bērnu bibliotēka. Savās grāmatās E. Verkins ar neparastu uzmanību pret sīkumiem parāda rakstura veidošanos, varoņu pārdzīvojumus pirmās mīlestības laikā, neatlaidīgu cīņu ar apstākļiem un „nepārkāpjamiem likumiem”, dzīves absurdumu un trauslumu. Viņš runā ar lasītāju savā, unikālā, atpazīstamā valodā. Grāmata (par ko ir runa) sastāv no divām daļām „Zvaigžņu kuģis ar aizlauztu spārnu” un „Labās brīvdienas”. Šādi tā izdota pirmo reizi. Tas ir ļoti svarīgi, jo pirmajā daļā mēs redzam vienu pasauli, bet otrajā – citu, taču, tikai izlasot stāstus, lasītājs ierauga trešo pasauli, ko autors ar nodomu apslēpis.

https://eksmo.ru/book/novaya-kniga-u-n--ITD914994/

Onlaina grāmatas.

https://fantasy-worlds.org/author/id878/

Garstāsts iegremdē astoņdesmito gadu retroatmosfērā. Uz spēcīgi aprakstītās, līdz smacīgumam sīkās skolas brīvlaika pasaules īpaši pievilcīgas ir izplūdušās, aizslīdošās, neatpazītās svešinieku figūras – puisēna un meitenītes, kuri iznākuši, vai nu no taigas, vai no citas planētas...

Lasīt onlainā.

https://www.litmir.me/br/?b=572566&p=1