Džons Ogasts. Arlo Finčs. Uguns ieleja. Mēness ezers.

Apraksts par autoru un viņa grāmatām

Pazīstamais amerikāņu scenārists un kinorežisors Džons Ogasts (John August), kas ne reizi vien ir sadarbojies ar Timu Bērtonu, ir izdevis pats savu grāmatu sēriju ar nosaukumu „Arlo Finčs”. Filmas ar viņa scenārijiem jau ir kļuvušas par leģendu: „Lielā zivs”, „Čārlijs un Šokolādes fabrika”, „Līgava-līķis”, „Aiziet” un „Deviņi” (te viņš bija arī režisors) utt. Tās patīk gan bērniem, gan pieaugušajiem. Viņa mīļākie žanri vienmēr ir bijuši: komēdija, piedzīvojumi un fantāzija. Savos romānos autors rāda, kā varētu saskarties dažādas pasaules, un, ko darīt parasta pusaudzim, ja viņš atrodas uz reālās un maģiskās pasaules robežas.

Grāmatas.

Stāstījuma varonis ir no pirmā uzmetiena parasts, 12 gadu vecs zēns. Viņš ar māti pārceļas uz vietu, ko sauc Painmautina. Tā ir neliela pilsētiņa, kas jaunajiem iemītniekiem sagādā daudz pārsteigumu. Pirms dažiem gadiem miris suns pēkšņi atkal atgriežas, bet baumas un leģendas par mežiem, kur aizliegts staigāt, iedveš šausmas, taču izsauc interesi. Mežā var sastapt kā nekaitīgus, mīļus un skaistus radījumus, tā arī pašas bīstamākās raganas. Pēc kāda laika zēns ievēro, ka baisie iemītnieki ir uzsākuši medības, tieši uz viņu. Kas gan viņa ir tik īpašs, ka viņš redz visus šos fantastiskos radījumus? To arī nāksies uzzināt lasītājam.

Pēc pirmā romāna notikumiem piedzīvojumi nebeidzas. [Drīz iznāks arī trešais.] Zēns turpina mācīties vietējā skolā un kopā ar saviem draugiem atmin seno spēku mīklas, kas paslēptas šajā vietā. Noslēpumiem un briesmām vienkārši nav gala.

Pēc grāmatu izlasīšanas tu sāc ticēt īstai draudzībai un uzticībai. Sākumā, liekas, ka uz mazo zēnu ir uzkrautas pārāk daudz grūtības: viņa ģimenei nākas doties uz nomali, tēvu meklē FIB, naudas nemitīgi ir par maz. Pēc atbraukšanas jaunajā vietā sākas dīvainības, taču ar visu to varonis atrod jaunus, uzticamus draugus.

Vēstījuma laikā lasītāju vajā viegla satraukuma jūtas un vēlēšanās atminēt šo noslēpumu. Galvenais varonis pakāpeniski apzinās notiekošo, saprot savas dzīves īsto jēgu, taču pārbaudījumi viņa dzīvē nemitīgi pārbaudīs, cik viņš īstenībā ir stiprs, tāpat būs ar viņa draugiem. Viņiem ne reizi vien nāksies pierādīt, ka īsta uzticība un draudzība eksistē un nekāda maģija tās nesagraus.

Grāmatas patiks pusaudžiem no 12 līdz 15 gadiem, taču arī daudzi pieaugušie gūs īstu baudu no aprakstītiem piedzīvojumiem. Te ir viss, kas var pievilkt tīneidžerus: paralēlā realitāte, mistika, intrigas.

https://eksmo.ru/series/detsk-arlo-finch-legendy-payn-mauntina-ITD5966/

Autora mājaslapa.

https://johnaugust.com/

Raksts.

https://variety.com/2019/biz/news/john-august-signs-verve-wga-west-1203256341/