Džoanna Harisa. Šokolāde un citi saldumi

Apraksts par autori un viņas daiļradi

Džoanna Harisa ir dzimusi 1964. gada 3. jūlijā mazajā Bārnslijas pilsētā Britu Jorkšīrā. Mamma - francūziete un tētis - anglis meitai ierosināja interesi par multikulturālo mākslu un valodām. Būdama bērns, Džoanna daudz laika pavadīja konfekšu veikalā, kas piederēja viņas vecvecākiem. Pēc tam viņas bērnības anturāža parādījās viņas literārajos darbos. Džoanna mācījās Veikfīldas meiteņu skolā, pēc tam Bārnslijas koledžā, pēc tam studēja modernās un viduslaiku valodas Sv. Katrīnas koledžā Kembridžā. Harisas pirmie divi romāni palika nepamanīti kritiķu un lasītāju vidū. Tomēr trešais romāns - mistiskā melodrāma "Chocolate" - ieguva pirmo vietu Sunday Times bestselleru sarakstā un iekļuva Whitbread balvas īsajā sarakstā romānu nominācijā. Filmu kompānija Miramax Films nopirka tiesības uz filmas veidošanu. Pateicoties filmas "Šokolāde" ar Džuljetas Binošas, Džūdijas Denčas un Džonija Depa panākumiem, romāns kļuva vēl populārāks pasaulē. Papildus pieaugušo romāniem Džoanna Harisa raksta bērniem un pusaudžiem. Džoannas grāmatas ir publicētas vairāk nekā piecdesmit valstīs un ir saņēmušas daudzas balvas ne tikai Lielbritānijā, bet arī visā pasaulē. Šodien viņa spēlē basu grupā, kuru organizēja 16 gadu vecumā, studē senislandiešu valodu. Dzīvo kopā ar savu vīru Kevinu un meitu Anušku netālu no vietas, kur viņa dzimusi.

https://www.livelib.ru/author/226822-dzhoann-harris

"Loki evaģēlijs" no cikla«Rūnas», №1

Bestselleru "Šokolāde", "Kazeņu vīns" un daudzu citu darbu autore ir izveidojusi pārsteidzošu romānu par Skandināvijas dieviem, cilvēku vājībām un piedzīvojumiem. Džoanna Harisa raksta par slavenākā, negodīgā un kauslīgā dieva piedzīvojumiem pirmajā personā - un panāk pārsteidzošu autentiskuma efektu, tāpēc nav iespējams neizjust simpātijas pret viņas varoni. Loki nekad nebija pieticīga izturēšanās un draudzīga raksturs. Un kāpēc gan tā būtu, jo viņš ir viltības un mānīšanās dievs! Bet pat dievi, pat lielie maldinātāji, nevar izbēgt no likteņa. Loki stāstīs stāstu par savu ceļojumu uz Haosa dzīlēm, stāstīs par daudzajiem varoņdarbiem, kas izdarīti vienacainajam Odinam par godu, par debesu pilsētas Asgardas krišanu un, protams, par nodevību, kuru viņš tik ļoti pazīst!

https://www.livelib.ru/author/226822/top-dzhoann-harris

"Loki derība" no cikla«Rūnas», №2

Pasaules gals jau ir pienācis, bet Džoannas Harisas pasaulē tas nenozīmē, ka ar to viss ir beidzies. Leģendārais triksteris Loki ir ieslodzīts šķīstītavā, no kurienes viņš negaidīti atrod izeju pat sev. Loki atkal parādās mūsējā pasaulē. Šoreiz viņš dalās apziņā ar meiteni, kuras iesauka ir Lēkātāja. Viņai prātā ir pietiekami daudz problēmu arī bez svešinieka. Un tālāk to būs tikai vairāk. “Loki Derība” ir brašs turpinājums “Loki evaņģēlijam”, kurā skandināvu mitoloģija un mūsu realitāte ir sajaukti pareizajā proporcijā.

https://www.livelib.ru/author/226822/top-dzhoann-harris

"Rūnu maģija" no cikla«Rūnas», №3

Medija Smita, dzimusi ar īpašu zīmi uz rokas, savā dzimtajā ciematā Melbrijā vienmēr bija kā svešiniece. Labi cilvēki Melbrijā uzskata, ka šāda etiķete - "raganu rūna", kā šeit to sauc - ir veco dievu simbols, maģijas zīme. Un tas, kā visi zina, tieši noved pie haosa un briesmām! Un, protams, tagad, pieci simti gadu pēc pasaules beigām, neviens nevēlas, lai pasaule atkal grimst maģijā. Bet Medijai patīk darīt brīnumus. Viņas labākais draugs, noslēpumainais svešinieks, saukts par Vienaci (One-Eyed), kuru Medija satika pirms vairākiem gadiem Sarkanā zirga paugurā, paskaidroja meitenei, ka viņa ir apzīmēta ar rūnu zīmi, un nodeva viņai maģiskās zināšanas. Tagad Medija ir gatava izpildīt Vienača vissvarīgāko misiju: ​​nolaisties Pazeme un atrast tur seno laiku relikviju. Pretējā gadījumā pasaules gals var nākt atkal, un šoreiz - galīgs.

https://www.livelib.ru/author/226822/top-dzhoann-harris

"Debesu draudzene" no cikla «Gotiskās noveles», №1

Tajā dienā, kad Alise nejauši iegāja vecajā kapsētā un ieraudzīja kapakmeni ar vārdu Rosemary Virginia Ashley, viņa sajuta tikai neskaidru trauksmi. Kad jaunā skaistule Džinnija apmetās viņas mājā, Alise saprata, ka viņas liktenī ir ielauzies kaut kas ārkārtīgi noslēpumains un ārkārtīgi bīstams. Starp viešņas lietām viņa atrada vecu cilvēka dienasgrāmatu, kurš kādreiz bija nonācis kādas Rozmarijas burvestību varā; šī liktenīgā saikne pārvērta viņa dzīvi ellē un galu galā viņu iznīcināja. Un tagad, šķiet, stāsts pēc četrdesmit gadiem ir gatavs atkārtoties ...

https://www.livelib.ru/author/226822/top-dzhoann-harris

"Tumšais eņģelis" no cikla «Gotiskās noveles»,№2

Mākslinieks Henrijs Česters zināja par dēmoniem, kas viņu bija apsēduši, un cerēja, ka Efijas nevainība un šķīstība viņu izglābs. Tomēr viņa gaišais eņģelis, viņa ideālā sieva izrādījās parasta zemes sieviete ar visām savām kaislībām. Lai Efija būtu nevainojama, Henrijs liek viņai gulēt visu laiku. Bet Henrija vecie grēki negaidīti apliecina sevi visneparastākajā veidā. Viņa iznīcinātā dvēsele tiek apvienota ar Efiju mistiskā aliansē pret gara liekulību un nožēlojamību.

https://www.livelib.ru/author/226822/top-dzhoann-harris

Vikipēdijas lapa.

https://en.wikipedia.org/wiki/Joanne_Harris

Autores mājas lapa. Jaunākajā ierakstā, par to, kā viņa dzīvo tagad, pašizolējusies, lai pasargātu savus vecākus.

http://www.joanne-harris.co.uk/