Džo R. Lansdeils. Asmeņu dievs

Bekija un Montgomerijs Džounsi mēģina atjaunot dzīvi vecajās sliedēs pēc tam, kad Bekijai tika nežēlīgi uzbrūkts. Tagad viņu vajā šausmīgi nāves redzējumi, un viņa ir pārliecināta, ka noziedznieks, kurš viņai uzbruka, atkal nāks viņas priekšā, kaut arī viņš pēc apcietināšanas pakārtās kamerā. Vīrs, pārliecināts, ka tās ir tikai posttraumatiskās halucinācijas, nolemj sievu izvest no pilsētas.

Viņš joprojām nezina, ka viņiem nāksies saskarties ar īstu murgu, ka draudīgās briesmas, kas vajā Bekiju, nav tikai nomocīta prāta fantāzijas, bet noziedznieki, ar kuriem šī ģimene tiksies, ir apsēsti ar Asmeņu Dievu - seno briesmoni, un tas jau kopš neatminamiem laikiem prasa upurus, un asinis no savas draudzes.

https://www.litres.ru/dzho-r-lansdeyl/bog-lezviy/

Par autoru.

Džo R. Lansdeils ir amerikāņu rakstnieks, scenārists, detektīvu, trilleru, zinātniskās fantastikas, steampunk un citu žanru darbu autors.

Mēģinājumi realizēt bērnības sapni

Džo Ričards Harolds Lansdeils dzimis 1951. gada 28. oktobrī Teksasas pilsētā Gladvoterā. Kopš agras bērnības viņš sapņoja par rakstnieka karjeru, un līdz deviņu gadu vecumam viņš sāka interesēties par stāstu veidošanas principu. Drīz viņš sastādīja kolekciju, kurā bija iekļauti viņa iecienītie darbi, dzejoļi, kā arī viņa paša Skandināvijas un Grieķijas mītu interpretācijas.

Augot, Džo nolēma, ka strādās ar zinātniskās fantastikas žanru. Šajā laikā viņš lasīja ļoti daudz fantāzijas, mistikas un šausmu. Drīz viņš uzrakstīja pirmo romānu, kas izrādījās Edgara Raisa Berouza stilā. Šis darbs palika nepublicēts, un iesācēju autors darbu pameta vairākus gadus.

Līdz 25 gadu vecumā Lansdeils atgriezās pie rakstīšanas. Viņš atzīmēja, ka labi tiek galā ar īsu darbu radīšanu, un, strādājot pie romāniem, viņam ir grūtības ar kompozīciju. Trīs mēnešus Džo rakstīja īsu stāstu, kuru katrs izdevējs noraidīja. Turpmāk daži darbi tika publicēti pēc rediģēšanas.

Daudzšķautņaina daiļrade un balvas

1981. gadā rakstnieks izlaida pirmo veiksmīgo romānu “Mīlestības akts” – «Act of Love», kas kļuva par vienu no pirmajām grāmatām par sērijveida slepkavām. Autoram izdevās parādīt upuru piedzīvotās šausmas. Tomēr viņš gandrīz nepievērsa uzmanību noziegumu izmeklēšanai.

Gadu gaitā Džo R. Lansdale ir uzrakstījis vairāk nekā 60 darbus. Daži no tiem ir tulkoti krievu valodā, ieskaitot šādus darbus:

"Tumšo ūdeņu malā";

"Miroņa ceļš";

"Bubba Ho-Teps."

Rakstnieka stāsti ir atkārtoti iekļauti populārajās starpautoru kolekcijās. Džo R. Lansdeils ir saņēmis daudzus literārus apbalvojumus, tostarp Britu fantāzijas balvu, Brema Stokera balvu, Edgaru, Starptautisko šausmu ģildes balvu.

2002. gadā tika filmēts sižets “Bubba Ho-Tep”, un vēlāk projekta “Šausmu meistari” ietvaros parādījās seriāls, kas balstīts uz stāstu “Incident On and Off the Mountain Road”.

https://www.litres.ru/dzho-r-lansdeyl/ob-avtore/

Arī. Pseidonīmi:

Džeks Bjukanans (Jack Buchanan)

Ričards Deils (Richard Dale)

Žozefīne Ričardsa (Josephine Richards)

Rejs Sleiters (Ray Slater)

https://fantlab.ru/autor411

Mājaslapa.

http://www.joerlansdale.com/