Džo Hils. Dīvains laiks

Apraksts par autoru un viņa daiļradi

Biogrāfija.

Džozefs Hilstroms Kings (ang. Joseph Hillstrom King; dzimis 1972. g. 4. jūnijā), pazīstams ar pseidonīmu Džo Hils (ang. Joe Hill), — amerikāņu rakstnieks. Stīvena Kinga dēls.

Ģimene un bērnība

Džozefs Hilstroms Kings dzimis 1972. gada 4. jūnijā Bangorā, Menā, slavenā amerikāņu rakstnieka Stīvena Kinga un viņa sievas rakstnieces Tabitas Kingas ģimenē. Džo ir vecāka māsa - LGBT aktīviste Naomi un jaunākais brālis - arī rakstnieks Ovens.

Būdams bērns, Džozefs filmējās vienā no lomām filmā "Šausmu kaleidoskops". Viņš studēja angļu literatūru Vasara koledžā un pēc absolvēšanas 1995. gadā sekoja vecāku piemēram literatūrā.

Daiļrade

Vēloties patstāvīgi sasniegt literārus panākumus, neizmantojot sava tēva vārda slavu, viņš paņēma pseidonīmu “Džo Hils”. Tas bija sava īstā vārda Džozefs un vidējā vārda Hilstroms saīsinājums un deva mājienu par cilvēku, kuram par godu patiesībā ieguva vārdu Džozefs Hilstroms - slavens 20. gadsimta sākuma darbaspēka kustības aktīvists un dziesmu autors Džo Hils, kurš tika negodīgi apsūdzēts slepkavībā un nonāvēts 1915. gadā, Amerikas cietumā.

Džozefs Kings uzsāka profesionālās literārās aktivitātes, vēl būdams koledžas students. Tomēr vairākus gadus Džo Hila stāsti tika publicēti tikai literārajos žurnālos, tostarp Subterranean Magazine, Postscripts un The High Plains Literary Review, kā arī dažādās fantastikas antoloģijās, ieskaitot The Mammoth Book of Best New Šausmas ”(sastādījis Stīvens Džounss) un“ Gada labākā fantāzija un šausmas ”(sastādījušas Helēna Datlova, Kellija Linka un Gevins Grants). Tikai 2005. gadā Džo Hils spēja pārliecināt britu izdevēju "PS Publishing" publicēt savu stāstu krājumu "Divdesmitā gadsimta spoki" (Eng. 20th Century Ghosts). Džo Hila debijas kolekcija, kas tika izlaista nelielā tirāžā, ietvēra četrpadsmit stāstus. Grāmatas priekšvārdu sarakstījis Kristofers Goldens:

... Hila darbus raksturo elegance un smalkums, atgādinot par pagātnes laikmetu, Joan Aiken un Ambrose Bierce, Charles Charles, Beaumont, Richard Mateson un Rod Searling ...

Krājums tika atzīts lasītāju un literātu aprindās, un tam tika piešķirta Brema Stokera balva, Britu fantāzijas balva un Starptautiskā šausmu ģildes balva. Pats Džo Hils par "Divdesmitā gadsimta spokiem" 2006. gadā saņēma "William L. Crawford balvu" kā labākais topošais rakstnieks fantāzijas žanrā. Darbs “Brīvprātīgais secinājums” tika apbalvots ar “Pasaules fantāzijas balvu” kā labākā novele, bet “Labāk nekā mājās” tika apbalvots ar “A.E. Coppard Long Fiction Prize”. Stāsti "Melnais telefons" un "Dzirdēt, kā siseņi dzied" tika nominēti Britu fantāzijas balvai -2005.

2007. gada februārī Džo Hila debijas romāns “Sirds formas kastīte” tika izlaists Amerikas Savienotajās Valstīs (Lielbritānijā 2007. gada martā). Darba nosaukums deva mājienu grupas "Nirvana" singlam "Heart-Shaped Box". Pat pirms romāna izlaišanas filmu kompānija Warner Bros nopirka tiesības uz tā pielāgošanu. "Sirds formas kastītei" tika piešķirta Brema Stokera balvai un Starptautiskās trilleru autoru Inc balva par labāko debijas romānu.

2010. gadā tika izlaists rakstnieka otrais romāns “Ragi”. Jaunā romāna “Ziemassvētku valsts [lv]” prezentācija notika 2013. gada maijā.

Turklāt autoram ir vairāki rakstīti, bet vēl nepublicēti romāni.

Personīgā dzīve

Precējies, dzīvo Jaunanglijā.

Viņa momentuzņēmumi ik pa laikam parādās uz Instagram. Viņš vairs netvīto daudz, bet jūs nekad nezināt. Droši vien labākais veids, kā sekot jaunumiem par pagātnes, tagadnes un nākotnes projektiem un notikumiem, ir sekot viņa emuāram un abonēt viņa biļetenu. Emuārs, Hill’s House, ir atrodams tepat, un jūs varat pieteikties uz biļetenu Escape Hatch formā, kas ērti atrodas zemāk.

(No mājas lapas.)

Bibliogrāfija (tikai lielāka apjoma darbi).

Novels

Heart-Shaped Box (2007)

Horns (2010)

NOS4A2 (2013) (published as NOS4R2 in the United Kingdom)

The Fireman (2016)

Collections

20th Century Ghosts (2005, collection)

A Little Silver Book of Sharp Shiny Slivers (2017, collection)

Strange Weather (2017, collection)

Full Throttle (2019, collection)

Džo Hila mājaslapa.

https://www.joehillfiction.com/

Dīvains laiks. Krājums

Kas mūs ikdienā ieskauj? Ģimene, darbs, pienākumi? Džo Hila stāsti liks paskatīties uz pasauli savādāk. Kopā ar viņa varoņiem jūs lūgsit pestīšanu. Jums būs jāpārdomā dzīve kā pieaugušam zēnam - savas atmiņas par aukli, kura ir slima ar demenci. Apzināties sveša prāta vientulības dziļumu. Iesaldējiet šausmās neprāta redzeslokā. Vērojiet, kā nāvējošais lietus no Zemes virsmas nomazgā pēdējās cilvēces un žēlsirdības paliekas. Neesat aizdomājies, vai cilvēki ir dāvanas, ko sauc par dzīvi, cienīgi?

https://www.livelib.ru/book/1002869934-strannaya-pogoda-sbornik-dzho-hill