Dženifera Makmahone. Klusēšana

Dženifera Makmahone ir mūsdienu amerikāņu rakstniece, pazīstamu darbu autore psiholoģiskās prozas žanrā ar mistikas un šausmu elementiem.

Īsa informācija.

Dženifera dzimusi 1968. gada 5. jūnijā Hartfordā, Konektikutas štatā, ASV. Viņa uzauga vecmāmiņas mājā, kuras bēniņos dzīvoja spoks vārdā Virgin. Makmahone ieguva bakalaura grādu Goddarda koledžā 1991. gadā, pēc tam studēja dzeju Vermontas koledžā. Rakstniece saka, ka pakāpeniski viņas dzejoļi pārvērtās stāstos, kas pārtapa par romānu. Dženifera nolēma nesteigties un domāt par to, ko viņa patiešām vēlas radīt - dzeju vai prozu.

Kādu laiku apceļojusi valsti, viņa atgriezās Vērmontā, kur sāka dzīvot kopā ar savu partneri Dreju. Rakstnieke daudzus gadus strādāja par fermeri, krāsotāju, Lieldienu zaķi, picu piegādē, bezpajumtnieku patversmes darbinieku un konsultantu cilvēkiem ar garīgām slimībām. Viņa pameta savu pēdējo darbu 2000. gadā, lai visu laiku veltītu literatūrai. 2004. gadā Dženifera dzemdēja viņu abu meitu, Zellu. Tagad viņu ģimene dzīvo vecā Viktorijas laika mājā Montpilijērā.

Rakstnieces daiļrade.

Mūsdienās Dženiferas Makmahones grāmatas tiek publicētas vairāk nekā desmit valodās. Viņas debijas romānu “Apsolījums, ko tu nestāstīsi nevienam” izdeva HarperCollins 2007. gadā. To sauc par trillera un spokainā stāsta sajaukumu. Savstarpēji saistītās laika līnijas, interesants sižets un skaistas beigas - šādi lasītāji raksturo šo darbu.

Gadu vēlāk Makmahons izlaida vēl vienu romānu, kurā apvienotas detektīva un trillera pazīmes - “Pazudušo bērnu sala”. Daudzās tiešsaistes recenzijās teikts, ka grāmata ir “spēcīga” un neparedzama, tāpēc sižets ļauj lasītājam atrasties spriedzē līdz pēdējām lappusēm.

Viņas nākamais romāns “Atmaskošana” tika nominēts Lambda literārajai balvai- Lambda Literary Award. 2011. gadā izdotā grāmata “Klusēšana” tiek raksturota kā neparasts stāsts ar dīvainu sižetu, kur Dženifera rada ģimenes problēmas un pārsteidz ar negaidītām beigām.

Turpmākajos gados Dženifera Makmahona izdeva grāmatas “Jums mani nenobiedēt”, “Ziemas cilvēki”, “Nakts māsas”, “Ugunīgā jaunava” un “Uzaicini mani ienākt”. Lasītāji un kritiķi šos romānus vērtē atšķirīgi. Viņi saplūst tikai vienā lietā: Dženifera Makmahona - rakstniece, kuru var salīdzināt ar šausmu meistaru Stefanu Kingu

Klusēšana

Liza no bērnības tic feju eksistēšanai un mežā nes viņām dāvanas. Apmaiņā kāds atstāj amuletus un reiz pat noslēpumaino Fejas grāmatu.

Diemžēl šis stāsts nav kā laba pasaka. Reiz Lisa pazūd biezoknī.

Tagad viņas vecākais brālis Sems un vietējais vetārsts Fibijs mēģina saprast notikušo. Negadījumu sērija ved viņus uz veco būda, kur viņus sagaida asiņaina izjokošana, un turpmākie notikumi liks viņiem šaubīties par viņu pašu saprātu.

https://www.litres.ru/dzhennifer-makmahon/molchanie/

Ziemas ļaudis

1908. gads

Negadījumā Sāra un Martins zaudē savu meitu. Bet Sāra ir gatava uz jebko, lai bērnu atdotu. Viņa ķeras pie noslēpumaina rituāla, ko viņai kā bērnam mācīja tēva mīļākā - indiāniete. Pēc baumām, viņa varēja sarunāties ar Ziemas ļaudīm - mirušiem. Izmisusi Sāra nolemj izmēģināt šo metodi.

Mūsu dienas

Atgriezusies mājās pēc ilgas prombūtnes, Rutija atklāj, ka māte pazudusi bez pēdām. Kopā ar savu jaunāko māsu viņa dodas meklējumos, un viņi viņu ved uz pazemes alām, kur dzīvo noslēpumainais Gertija - maza meitene, kura, kā saka vietējie iedzīvotāji, augšāmcēlās no mirušajiem pirms daudziem gadiem ...

https://www.litres.ru/dzhennifer-makmahon/ludi-zimy/

Mājaslapa.

https://jennifer-mcmahon.com/