Dzelzs cietokšņa kabanēri. Koutetsujou no Kabaneri

Baisa nākotnes vīzija - anime "dzīvo miroņu" un stīmpanka vai varbūt dīzeļpanka stilā. 2016. gads. Režisors Araki Tecuro. Nosaukums angļu valodā - "Kabaneri of the Iron Fortress".

Pasaulē uzvaroši soļo industriālā revolūcija, jaunās tehnoloģijas arvien stabilāk ienāk dzīvē, taču cilvēce negaidot sastop jaunu problēmu, kas spēj iznīcināt visus un iznīcināt mūsdienu civilizāciju, kas tikko kā radusies. Monstri, kurus var nogalināt tikai ar triecienu sirdī, ko aizsargā dzelzs slānis, kož cilvēkiem un inficē ar dīvainu vīrusu, kas pārvērš dzīvos Kabane – agresīvos neradījumos, kas ļoti līdzīgi zombijiem. Tomēr ir daudz bīstamāki, jo ir apveltīti ar gribu un spēj darboties kolektīvā. 

Kaut kur austrumos, Hinomoto sala ir kļuvusi par patvērumu cilvēkiem, kuri izmisīgi cenšas paglābties no Kabane aiz patvēruma sienām. Tieši te arī risināsies „Dzelzs cietokšņa kabanēru” sižets. Cilvēkus visu laiku pārbauda uz infekciju, bēgļu transportam ir radīti dzelzceļi un tiek būvēta Hajadžiro lokomotīve. Vienā no dzelzceļa stacijām, caur kuru iet ceļš un, kur notiek būvdarbi, dzīvo seriāla galvenais varonis – puisis Ikoma, kurš būvē savu ieroci cīņai ar Kabane. Iroči, kas ir armijas rīcībā, nav tik jaudīgi, lai garantēti nogalinātu nezvērus. Vienā brīdī, kad Kabane izdodas ielauzties stacijā, puiša dzīve apmet kūleni, taču tagad viņam rodas iespēja pierādīt, kā strādā viņa izgudrojums. Infekcija grauj cilvēku ciematu, taču izdzīvojušiem parādās cerība cīnīties.

Jābrīdina, ka seriāls ir ārkārtīgi vardarbīgs, iet bojā daudz cilvēku, arī bērni. Kā jau teicu, Kabane ir zombiji, kas apveltīti ar apziņu.

Seriāls tulkots krieviski.

http://animevost.org/tip/tv/1672-koutetsujou-no-kabaneri.html

Fanu lapa.

https://myanimelist.net/anime/28623/Koutetsujou_no_Kabaneri

Viki lapa.

http://koutetsujou-no-kabaneri.wikia.com/wiki/Koutetsujou_no_Kabaneri_-Kabaneri_of_the_Iron_Fortress_Wikia

Anime enciklopēdija.

https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=16595