Džejs Ašers. Trīspadsmit iemesli

Apraksts par autoru un viņa grāmatu

Thirteen Reasons Why

Nākotni nevar apstādināt.

Pagātni nevar attīt atpakaļ.

Lai uzzinātu noslēpumu, atliek tikai…

nospiest Play.

Pārnākot mājās no skolas, Klejs Džensens uz lieveņa atrod savādu sūtījumu ar savu vārdu. Tajā ir vairākas kasetes, ko ieskaņojusi Hanna Beikere – Kleja klasesbiedrene un simpātija, kura pirms divām nedēļām izdarījusi pašnāvību.

Hannas stāstījumā izskan trīspadsmit iemesli, kas pamudinājuši meiteni pārtraukt dzīvi. Klejs ir viens no tiem. Ja viņš noklausīsies kasetes, tad uzzinās – kāpēc.

Klīzdams pa dzimto pilsētiņu, Klejs klausās kasetes visu nakti. Viņš kļūst par Hannas pārdzīvojumu aculiecinieku un atklāj kaut ko tādu, kas maina viņa dzīvi uz visiem laikiem.

Grāmatas ideja DŽEJAM AŠERAM (Jay Asher) radās muzejā. Audioekskursijas laikā viņu negaidīti pārsteidza savādā balss austiņās – kāda sieviete, neesot līdzās, sīki aprakstīja to, uz ko viņš tobrīd skatījās.

Džejs Ašers dzīvo Kalifornijas centrālajā piekrastē. “Trīspadsmit iemesli” ir viņa pirmā grāmata.

Vairāk uzzināsiet vietnē www.discomermaids.blogspot.com

No angļu valodas tulkojusi Laura Romanovska.

Skatieties arī populāro seriālu kanālā NETFLIX

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/175384-trispadsmit_iemesli.html

Vikipēdija.

https://en.wikipedia.org/wiki/Jay_Asher

Džejs Ašers (an. Jay Asher) ir amerikāņu mūsdienu romānu rakstnieks pusaudžiem. Pazīstams galvenokārt ar romānu "Trīspadsmit iemesli".

Džejs Ašers dzimis Arkādijā, Kalifornijā, 1975. gada 30. septembrī. Viņš uzauga ģimenē, kas mudināja uz visām viņa interesēm: no ģitāras spēlēšanas līdz rakstīšanai. Pirmās grāmatas viņš rakstīja vidusskolā. Pēc vidusskolas beigšanas viņš devās uz koledžu San Luis Obispo, izlemjot kļūt par sākumskolas skolotāju. Pēc tam viņš iestājās Kalifornijas štata Politehniskajā universitātē San Luis Obispo, kur pameta pēdējo studiju gadu, lai turpinātu nopietna rakstnieka karjeru. Visu mūžu viņš strādāja par apavu, grāmatu pārdevēju un bibliotekāru. Pašlaik viņš ir precējies un dzīvo Kalifornijā.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AD%D1%88%D0%B5%D1%80,_%D0%94%D0%B6%D0%B5%D0%B9

"Trīspadsmit iemesli" ir 2007. gadā publicēts amerikāņu rakstnieka Džeja Ašera romāns. Grāmatā aprakstīts stāsts par skolnieci, kura, nodevības un nīrgāšanās vadīta aiz izmisuma, izdara pašnāvību. Trīspadsmit iemeslu dēļ, ko viņa ieraksta audio dienasgrāmatā, kas tika nosūtīta draugam divas nedēļas pēc viņas nāves.

Grāmata saņēma vairākas balvas, un "paperback" izdevums sasniedza pirmo numuru New York Times bestselleru sarakstā 2011. gada jūlijā.

2017. gada 31. martā tāda paša nosaukuma televīzijas sērijas tika izlaistas vietnē Netflix, kuras pirmā sezona saņēma pozitīvas kritiķu atsauksmes.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D1%86%D0%B0%D1%82%D1%8C_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B8%D0%BD_%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B5%D0%BC%D1%83