Džefs Vandermejers. Jeff VanderMeer

Džefs Vandermejers (pilnā vārdā — Jeffrey Scott VanderMeer) — dzimis Belfonatas pilsētā, Pensilvānijā, ASV, vairākus bērnības gadus pavadījis Fidži, kur viņa vecāki strādāja miera korpusā

Pēc tam viņa ģimene atgriezās ASV, taču vēl pusgadu ceļoja pa Āziju. Āfriku un Eiropu. Džefs atceras, ka viņam ir bijusi brīnumaina bērnība. Viņš uzauga Fidži, tropu paradīzē, balansējot starp astmu un dažādām alerģijām un ģimenes dzīves disfunkcijām. Tā kā skaistums un šausmas viņa dzīvē bija savijušās jau no sākuma. Reiz Peru ar skābekļa masku uz sejas viņš pa logu redzējis divus kolibri, kas pārojušies lidojot. Tādu skatu iespaidā tu sāc ticēt vīzijām. Tādis mirkļos tu esi tuvāks Dievam vai kam garīgam. Tāpēc Džefs tic fantāzijai, nevis kā fantastikai, bet kā apslēptai realitātei, kas eksistējusi vēl pirms mums.

Viņa tēvs Roberts K. Vandermejers ir bioķīmiķis, kas pēta ugunīgās skudras. Fžefa māte ir Penelope Millere, māksliniece, Parīzē strādā pie doktora disertācijas par franču skulptūru 19. gadsimtā. Viņa māsa Elizabete dzīvo Skotijā un ir ekoloģe.

Džefs trīs gadus studēja žurnālistiku Floridas universitātē Geinsvilā, tad pētīja angļu literatūru un Latīņamērikas vēsturi. Apmeklēja rakstniecības semināru «Clarion East Workhop» Mičiganas universitātē, no 2007. gada pats tajā lasa lekcijas. Viņš nopietni vada dažādus ar rakstniecību saistītus pasākumus. 1998. gadā viņš ir bijis Filipa Dika prēmijas žūrijas priekšsēdētājs.

2002. gadā viņš apprecas ar Ennu Kenediju, nelielas izdevniecības un žurnāla redaktori («Buzzcity Press» ,«The Silver Web: A Magazine of the Surreal»).

Pašlaik rakstnieks kopā ar sievu dzīvo Floridā, Talahasi pilsētā. Kur aktīvi darbojas ar grāmatām saistītos darbos un lepojas ar savu personīgo bibliotēku.

Pirmos stāstus rakstnieks ir sarakstījis 1980. gadu beigās, viņš ir ieguvis daudzas prestižas prēmijas,

Saīsināti no https://fantlab.ru/autor2612

Mājaslapa.

http://www.jeffvandermeer.com/

Konsolidācija. Authority.

Triloģijas pirmais romāns, kas 2014. gadā ieguvis Nebula balvu.

Noslēpumainajā X zonā neklaiņo mutanti un stalkeri no turienes nenes laukā noslēpumainus artefaktus. Tur vienkārši pazūd uz visiem laikiem - vai arī atgriežas, taču baisi un baigi izmainījušies. Kārtējā, nesekmīgā ekspedīcijā pazūd Dienvidu gala direktors - tā ir slepena valsts organizācija, kas pēta zonu. Tagad jaunajam direktoram nāksies saprast, kas noticis ar pazudušo. Problēma ir arī tā, ka neiesaistītam šī organizācija ir tāda pati mīkla, kā Zona. Kur ir pētījumu rezultāti? Kāpēc personāls uzvedas tik dīvaini? Ar ko viņi galu galā nodarbojas? Iedziļinoties Dienvidu gala noslēpumos, jaunais direktors tuvojas šausminošam atklājumam...

http://loveread.ec/view_global.php?id=44850

Triloģija "Dienvidu gals".

https://redrumers.com/2015/06/06/the-southern-reach-trilogy/