Džastins Kronins. Spoguļu pilsēta

“Satriecošs fināls triloģijai, kas kļuvusi par vienu no lielākajiem sasniegumiem amerikāņu fantāzijas literatūrā.”

Stīvens Kings

 

Divpadsmit ir iznīcināti, ir beidzies briesmīgais, simts gadus ilgais tumsas valdīšanas laiks pēc visas līdzšinējās pasaules gala. Izdzīvojušie dodas ārā aiz sava patvēruma sienām, apņēmušies veidot jaunu civilizāciju un ar gaišu cerību raudzīdamies nākotnē.

Taču tālu mirušā metropolē gaida viņš. Entonijs Kārters. Nulle. Pirmais, Divpadsmit tēvs. Kārteru joprojām vajā sāpes, kas satrieca pīšļos viņa cilvēka dzīvi, spilgti deg pārtapšanas uzšķiltā naida liesma. Nulles niknums tiks dzēsts vien tad, kad viņš nogalinās Eimiju – cilvēces vienīgo cerību, Meiteni no Nekurienes – , kura dzimusi, lai stātos viņam pretī.

Vēl pēdējo reizi tumsa cīnīsies ar gaismu, un Eimija un viņas sabiedrotie uzzinās savu likteni...

No angļu valodas tulkojusi Ieva Elsberga.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/139418-spogulu_pilseta.html

Amerikāņu rakstnieka Džastina Kronina (1962) bestsellera “Pāreja” (2010) turpinājums – postapokaliptiskais trilleris “Divpadsmit” – lasītāju aizved simt gadus tālā nākotnē.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/91218-divpadsmit.html

Episki vērienīgā apokalipses romāna „Pāreja” (The Passage) darbība aizsākas gandrīz mūsdienās – ļoti tuvā nākotnē. Lasītājs iepazīst neparastu meitenīti Eimiju, kuru atstājusi māte un kurai piemīt savādas spējas, un arī klasiskos varoņus un „nevaroņus” – FIB aģentus, zinātniekus, kas veic slepenus eksperimentus ar nezināmu, Bolīvijas džungļos atrastu vīrusu, un uz nāvi notiesātus noziedzniekus, kas, pašiem to neapjaušot, kļūst par bīstama medicīniska eksperimenta objektiem. Šis eksperiments līdz nepazīšanai pārvērš visu pasauli, un, izrādās, vienīgi Eimijai pēc turpat vai simt gadiem ir pa spēkam glābt izdzīvojušo kolonijas...

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/65922-pareja.htm