Duglass Prestons. Tiranozaura kanjons

Douglas Jerome Preston (dzimis 1956. gada 31. maijā) ir mūsdienu amerikāņu žurnālists un rakstnieks, kas specializējas trillera, tehno trillera, piedzīvojumu un dokumentālās prozas žanros.

Duglass dzimis 1956. gada 20. maijā Kembridžas pilsētā Masačūsetsā, ASV, bērnību pavadījis Velsijas pilsētā. Viņš ieguva izglītību Kembridžas Vestonas skolā un Pomonas koledžā Klermontā, Kalifornijā. Pēc absolvēšanas 1978. gadā Prestons ieguva darbu Amerikas Dabas vēstures muzejā, kur rakstīja, rediģēja un koordinēja publikācijas. Viņš bija Kuratora galvenais redaktors, apvienojot to ar pastāvīgu sleju Dabas vēsturē. 1985. gadā Douglass publicēja vēsturiskas piezīmes par muzeju ar nosaukumu “Dinozauri ēkā: Amerikas Dabas vēstures muzeja ceļojums”, kur viņš iepazīstināja ar hronikām par pētniekiem un ceļojumiem muzeja vēstures sākumā. Grāmatu redaktors Sv. Martin's Press kļuva par viņa nākamo partneri Linkolnu Čaildu.

Douglas Preston: Radošums

Pēc veiksmīgas sadarbības ar Čaildu Prestons nolēma kopā ar viņu uzrakstīt trilleri "Relikts", kuru vēlāk filmēja Paramount Pictures. 1986. gadā Douglass nolēma pamest muzeju, pārcēlās uz Ņūmeksiku un sāka pilnībā nodarboties ar grāmatu rakstīšanu. Prestona un Čailda radošā tandēma ietvaros parādījās ekscentriskais FBI īpašais aģents Aloizs Pendergasts, kurš kļuva par trilleru un detektīvu sērijas galveno varoni.

Pēc krievvalodīgo lasītāju domām, labākie autora darbi ir šādi:

"Tiranozaura kanjons"; "Relikts"; "Pūķu kalns".

Duglasa Prestona solo debija literatūrā notika pēc fantastiskā darba “Jenny” uzrakstīšanas, kas stāsta par šimpanzi, kuru adoptējusi kāda amerikāņu ģimene.

Papildus radošajai savienībai ar Čaildu un solo darbiem, Prestons ir arī daudzu dokumentālu grāmatu autors, kas stāsta par Dienvidrietumu Amerikas vēsturi. Viņa raksti par arheoloģiju un paleontoloģiju tika publicēti vadošajās valsts publikācijās, jo īpaši laikrakstos The New Yorker un National Geographic.

Par nopelniem literatūras jomā 2011. gada maijā Pomonas koledža Prestonam piešķīra zinātņu doktora statusu.

https://www.litres.ru/duglas-preston/ob-avtore/

Bibliogrāfija.

Sērija „Pendergasts”

  1. Relikts
  2. Relikvarijs
  3. Dīvainību kabinets
  4. Ainava ar vārnām

8. Tumsas aplis

9. Deja kapsētā

10. Apmātība

13.Baltā uguns

14. Zilais labirints

15. Purpura krasts

16. Obsidiāna istaba

17. Mūžīgās nakts pilsēta

The Big Book

Pērtiķu dieva Zaudētā pilsēta

Pūķa kalns

Pasaules detektīva zvaigznes

Tiranozaura kanjons

14. Zilais labirints

15. Purpura krasts

16. Obsidiāna istaba

17.Mūžīgās nakts pilsēta

Helēnas triloģija

1. Apmātība

2. Aukstā atriebība

3. Divi kapi

Diogēna triloģija

  1. Uguns un sērs
  2. Nāves deja
  3. Mirušo grāmata

Vaimans Fords

1. Tiranozaura kanjons

2. Ķecerība

4. Projekts «Krakens»

Cita realitāte (Эксмо)

2. Ķecerība

https://www.litres.ru/duglas-preston/

Tiranozaura kanjons.

Ņumeksikas tuksneša plato kanjonu labirintā ir nāvējoši ievainots vecs senatnes mednieks. Viņu atrod Toms Broadbents, kurš steidzās uz šāvienu skaņu, un mirstošais vīrietis viņam iedod piezīmju grāmatiņu ar savādām skaitļu kombinācijām, sakot, ka tās satur noteikta dārguma noslēpumu. Toms lūdz palīdzību Veimanam Fordam, klostera kalpotājam, bijušajam CIP aģentam, kriptogrāfijas speciālistam. Uzdevumi vedina Veimanu uz milzīgu plaisu klintīs, ko sauc par Tiranozaura kanjonu. Un aiz viņa slēpjas tie, kas ir gatavi maksāt jebkuru cenu, lai netiktu atklāts skaitļu noslēpums no piezīmju grāmatiņas ...

https://www.litres.ru/duglas-preston/kanon-tirannozavra/

Ņujorkas Dabas vēstures muzejā jau sen klīst baumas par drausmīgo muzeja zvēru, kurš mīt milzīgas ēkas pamestajos pagrabos. Un šīs baumas pārvērtās par briesmīgu realitāti: muzejā tika nežēlīgi noslepkavoti divi bērni, pēc tam tika atrasts sarga sakropļotais ķermenis. Šo noziegumu izmeklēšana, pārsteidzot viņu ar cietsirdību, tika uzticēta policijas leitnantam Vinsentam d’Agostam, kuram sākumā ir aizdomas, ka kāds maniaks darbojas muzejā. Šo versiju atbalsta FBI īpašais aģents Aloizijs Pendergasts, kurš izmeklēja virkni līdzīgu slepkavību citā štatā. Tomēr pamazām viņiem tiek atklāta briesmīga patiesība: muzeja nezvērs pastāv, un tas turpina nogalināt ...

https://www.litres.ru/duglas-preston/relikt/

Pūķa kalns.

"Pūķa kalns" jeb „Mauntdragons” - noslēpumains pētījumu komplekss, paslēpts tuksneša apgabalā pie Pūķa kalna. Šeit planētas lielākā ģēnija Brenta Skoupsa vadībā, visstingrākajā slepenībā esošā zinātnieku grupa strādā pie tādas vielas izgudrošanas, kas, iespējams, mūžīgi glābs cilvēci no slimībām. Pēkšņi viens no zinātniekiem uzzina, ka šis brīnumainais līdzeklis - asinis bez asinīm - rada subjektos briesmīgas ģenētiskas izmaiņas un var izraisīt nevis labklājību, bet cilvēku cilts izzušanu. Tomēr Scoupss ir pārliecināts par savu ideju nekļūdīgumu un ir gatavs izplatīt jaunu produktu visā pasaulē ...

https://www.litres.ru/duglas-preston/gora-drakona/

Prestona - Čailda mājaslapa.

https://www.prestonchild.com/