Dororo

Jauna anime filma. 2019. gads. Režisors Furuhasi Kadzuhiro.

Muromati laiku feodālā Japāna slīkst karos, taču 1470. gadā karadarbība beidzas. Noto pussalā, Hokuriku rajonā, ģenerāļa-samuraja kalpotāja ģimenē gaida bērna piedzimšanu. Daigo Kagemitsu ir ārkārtīgi uzticīgs valstij un gatavs uz jebkādu upuri, lai pārtrauktu karu. Viņa zemi plosta arī bads, taču viņš sapņo kļūt par lielu valdnieku. Viens no līdzekļiem, lai to sasniegtu, ir ļauno garu pielūgšana. Šādu līdzekli viņš arī atrod. Viņš apsola dēmoniem visu, kas viņam ir. Izrādās, ka dēmoni atņem pa daļai to, kas pieder viņa dēlam, kurš drīz vien piedzimst. Jaundzimušajam ir šausmīgas fiziskas traumas. Viņam nav acu, ādas, vispār - 48 dēmoni ir atņēmuši viņam 48 ķermeņa daļas. Tēvam tāds slims dēls nepatīk, tāpēc viņš labāk vēlas tikt no viņa vaļā, kalpotāja glābj mazo, iemetot upē.

Sakropļoto bērnu izglābj Gudrais. Labais cilvēks pieņem bērnu savā mājā. Hjakkimaru aug un kļūst arvien morāli stiprāks. Viņš vēlas atgūt zaudēto. Taču tad viņam vajadzēs ceļot pa pasauli, nogalinot dēmonus un atņemot to, ko tie viņam ir nolaupījuši. Viņa grūtajā ceļā parādās ceļabiedrs. Tas ir puisēns Dororo, ko padzinuši līdzcilvēki. Hjakkimaru nevar nesaprast nabadziņu, kurš arī ir pamests likteņa varā. Viņi dodas kopā. Viens nogalina dēmonus, otrs gūst iespēju mainīties. Taču, kad Hjakimaru sasniegs sava ceļa galu?

http://animevost.org/tip/tv/2221-dororo.html

Vikipēdijas raksts. "Dororo" ir sena japâņu manga (autors Osamu Tedzuka), kas publicēta 1967. gadā. 2009. gadā to tulko angļu valodā. 2007. gadā iznāk aktierfilma. Teleseriāls parādījās 1969. gadā, bet tagad iet pavisam jauns.

https://en.wikipedia.org/wiki/Dororo

Fanu lapa.

https://myanimelist.net/anime/37520/Dororo

Viki lapa.

https://dororo.fandom.com/wiki/Dororo_(2019)

Kino lapa.

https://www.imdb.com/title/tt9458304