Divi Mauģļi. Divas nācijas. Divas pasaules.

Ņikitas Kononova raksts par amerikāņu un sovjetu atšķirībām. (Tulkojums var saturēt viedokli, kas neatbilst tulkotāja viedoklim).

Cilvēka psihi veido tie tēli un simboli, kas ir bijuši kopā ar viņiem viņa bērnībā. Arī šodien iemīļoto multeņu galveno varoņu tēli arī spēlē svarīgu lomu personības tapšanas procesā, sakarā ar to, joka pēc novilksim paralēles starp diviem Maugļiem no padomju un amerikāņu multfilmām. Liekas, viens un tas pats stāsts un viens un tas pats varonis, taču tas, KĀ šis stāsts ir ticis parādīts dažādās valstīs, domāju, labi ataino to iedzīvotāju mentalitāti.

ASV:

 

 

Disneja multenē Mauglis - ir labs, nekaitīgs puisēns sarkanās peldbiksēs, kurš principā daudz neraizējās par iztikas problēmām, viņš vispār dzīvo kā Dieva azotē: iepazīstas ar jauniem draugiem, dzied, dejo, vispār, galvenā nodarbe viņam ir izklaide. Visi dzīvnieki - it kā veģetārieši, labi, toleranti un mīļi, tikai viens cenšas aprīt galveno varoni (un arī tad visai tizli) un tiek "bargi sodīts". Šajā halucinogēnajā multenē, tolerastijas apofeozē un "vispārējā mīlestībā" - pat maitas putni izskatās kā "savi puiši", viņi draudzīgi saietas ar zēnu, brīžiem liekas, ka pat izturas pret viņu līdzjūtīgi. Galvenais ienaidnieks bēg ar kaunu, kā nogrēkojies runcis, nevis kā džungļu valdnieks un bieds. Rezultātā - heppi-ends, vsisi laimīgi. Taču pēc jēgas stāsts nav pabeigts un šajā sakarā parādās multenes otrā daļa.

PSRS:

Bargās padomju reālijas padarīja mūsu maugļa tēlu pavisam savādāku: tas nav bērns, bet vesels, muskuļots mežonis ar nazi aiz jostas (starp citu, nazīti viņš paņēma no seno dievu tempļa). Puisi reāli ir "uzaudzējuši vilki": ņemties pa mežu, močīt dzīvniekus savai iztikai, saieties ar vietējām autoritātēm (Bagiru, Kaa), iznīcināt okupantus nakts razborkās (rudie suņi) - viņa ikdiena. Mūsu Maugļa upes ir iekrāsotas sārtā krāsā, bet izdzīvot var tikai ievērojot vietējās parašas ("mēs ar tevi viena asins"). Viņš iemīlas, viņš iet uz "strelkām", viņš dzīvo ar pilnu krūti, rezultātā, auksasinīgi iemāna lamatās un novelk ādu savam niknākajam ienaidniekam (kā arī solījis), nodemonstrējot ar to savu pārsvaru un nežēlību. Džungļu likumi visiem ir vieni, kas tos pārkāpj, to gaida neglābjama bojā eja. Nekāda vispārēja heppi-enda, nekādu turpinājumu, viss lakoniski, tieši un dabiski.

http://vk.com/cruelfairytales?w=wall-5525830_25658