Divas grāmatas

Gramatas bērniem par Šerloku Holmsu

THiLO. Šerloks Jaunākais. Lācis Londonā

Mūsdienu Londonā dzīvo slavenā Šerloka Holmsa mazmazdēls, viņam pat ir palīgs - Valters, kuru viņš sauc par Vatsonu. Patiesībā viņi ir tīrie puišeļi un pagaidām nav atklājuši nevienu noziegumu. Taču viss vēl ir priekšā! parkā, gaišā dienas laikā lēdijai Velingtonei nozog ģimenes gredzenu. Šerloks-jaunākais un Valters, viņš arī Vatsons, sāk izmeklēt savu pirmo lietu.

https://www.livelib.ru/book/1002918226-sherlokmladshij-medved-v-londone-thilo

THiLO. Šerloks Jaunākais. Bīskaps bez galvas

Reiz abi puišeļi dodas uz Britu muzeju un atklāj, ka šaha figūrai - bīskapam - nav galvas. Kurš kaut ko tādu varēja izdarīt ar ļoti vērtīgo eksponātu? Galvenais, kā ļaundaris to varēja izdarīt, ja vitrīna ir aizvērta, atslēga nav uzlauzta un apkārt papilnam apsardzes?

Jaunajiem detektīviem nāksies palauzīt galvas, lai atrisinātu šo noslēpumaino lietu, taču viņi tiks galā, izglābs bīskapu un izskaitļos noziedznieku!

http://rosman.ru/catalog/item/sherlok-mladshiy-episkop-bez-golovy/

Citas bērnu detektīvu grāmatas.

https://www.livelib.ru/selection/785268-detskij-detektiv#books

P. S. Viduslaikos šaha figūrām nebija standartizēti nosaukumi, tāpēc bija arī bīskaps. Liekas, ka tagadējais laidnis?

Rakstnieks slēpjas zem pseidonīma, viņam ir arī citas grāmatas. Tā kā angliski tādi nosaukumi nav atrodami, visdrīzāk runa ir par kādu krievu, baltkrievu vai ukraiņu (?) rakstnieku. Kaut arī autori ar līdzīgu pseidonīmu vai pat uzvārdu ir arī Vācijā: Thilo. Paliek liels noslēpums.