Dere tipi anime

Droši vien daudzi anime fani zina, kas ir cundere vai jandere, tomēr ne visi ir informēti, ka šādi rakstura tipi ir 18. Vismaz uz šo laiku. Dere raksturs visvieglāk attiecas uz meitenēm, sievietēm. Vīriešu kārtas pārstāvjiem dere piemērot ir grūtāk. Tāpēc arī sarakstā vizuāli būs daudz meiteņu.

1. Deredere.

Burtiskā tulkojumā tas nozīmē "neprātīgi iemīlējies". Kā jau saprotiet, tad visas "dere" kaut kādā veidā ir saistītas ar mīlestību. Šis tips ir ļoti draudzīgs ar visiem. Bet īpaši ar savu mīlas objektu. Kā likums, vienmēr smaida.

2. Tsundere.

Tas ir saīsinājums no "tsuntsun" - "vienkāršošana". Paši populārākie personāži, ar īpašībām, kas ir it kā nesavienojamas. Liels humora potenciāls. Jūtas pret savu mīlestību slēpj ar pretīgu uzvedību. Viņu aprakstam ideāli der vecā paruna "sit - tātad mīl".

3. Boodere.

Tulkojumā "izsvilpt", taču varbūt, ka "boo" ir cita vārda savienojums. Līdzīgs cundere, taču ļoti kautrējas par to, ko dara.

4. Kuudere.

"Vēsais" tips. No pirmā acu uzmetiena bezdvēselisks. Neizrāda emocijas un it kā neredz citus. Taču iekšienē viņi ir ļoti gādīgi. Beigās var atklāt savas jūtas cilvēkam, kurš viņiem patīk. Parasti ir ļoti gudri, ja nē, tas tikai liela slinkuma dēļ.

5. Darudere.

Tulkojumā "tāle", arī personāžs uzvedas, it kā lidinātos kaut kur tālu. Līdzīgs iepriekšējam, taču turpina neizrādīt emocijas pat pret tiem, kuri viņam patīk. Nevar teikt, ka viņi ir nospiesti, viņiem patīk tādiem būt.

6. Dandere.

Saīsināti no "danmaru", kas nozīmē klusēšana. No pirmā acu uzmetiena atkal atgādina iepriekšējo tipu, taču viņi grib komunicēties, taču klusē tikai tāpēc, ka kautrējas. Var atklāties cilvēkam, kurš viņiem patīk.

7. Hajidere.

"Hadžudere" tulkojumā nozīmē "kauns". Šādi personāži ir vēl kautrīgāki par iepriekšējo tipu.  Atklāties viņi praktiski nav spējīgi. Ja konftontē at mīļoto, parast aizbēg pēc iespējas tālāk vai vispār zaudē samaņu.

8. Utsudere.

"Ucudere" - "sitiens". Personāži parasti ir saņēmuši liktens triecienus. cietuši no ņirgāšanās mājās, skolā vai citur. Tāpēc ir noslēgušies sevī, taču var atklāties cilvēkam, kurš viņiem patīk. Ja viņš pacenšas.

9. Hinedere.

Saīsinājums no "hinekureta" - "izvirtība". Taču ne parastā nozīmē. Bieži ir pārāk izlutināti bērni.  Ne vienmēr, pasauli redz no negatīvās puses. Ir kritiski un sarkastiski pret citiem. Taču blakus mīļotajam cilvēkam spēj mainīties.

10. Sadodere.

Saīsināti no "sadosuto" - "sadists". Baiss tips, mīl psiholoģiski manipulēt ar citiem. Ar mīļoto vai tiem, kuri var traucēt viņu attiecībām.

11. Yandere.

Saīsināti no "janderu", kas tulkojumā nozīmē "psihiski slims". Raksturīga nenormāla uzvedība, kaut arī no pirmā acu uzmetiena, viņi var likties normāli. Viņu neprāts parādās tikai tad, ja runa ir par attiecībām ar viņu mīļoto cilvēku. Nogalināt kādu, ko viņi uzskata par sāncensi, ir parasta lieta. Izraisīt viņu greizsirdību ir viegli.

12. Kanedere.

Kane tulko kā "zelts". Paši jūtas tāpat, ne pēc gadiem pieauguši, plāno savu dzīvi uz priekšu. Mīlestībā viņus interesē tikai tie, kuri atrodas uz tāda paša sociāla līmeņa. Vai arī ir pierādījuši savu vērtību.

13. Himedere.

"Hime" tulko kā "princese". Šis termins, atšķirībā no citiem, attiecas tikai uz meitenēm. Šādi personāži vēlas, lai viņu mīļotais pret viņām izturas kā pret princesēm. Turklāt viņām pašām nav obligāti jābūt augstdzimušām.

14. Oujidere.

"Oudži" tulko, kā "princis". Kā jau saprotat, tad tā ir iepriekšējā tipa vīriešu versija. Te viss ir tas pats, tikai otrādi.

15. Kamidere.

"Kami" tulko kā "dievs". Tie ir personāži ar "dieva kompleksu", tāpēc vēlas, lai citi pret viņiem izturētos, kā pret dievu. Īpaši, ja ruma ir par mīļoto cilvēku. Viņi visiem vēlas demonstrēt savus plusus, ir lepni, pašpārliecināti. Nebaidās runāt to, ko domā.

16. Undere.

"Un" ir īsa forma japāniski pateikt "jā". Šāds tips gandrīz vienmēr saka "jā" uz jebkuru mīļotā cilvēka lūgumu. Prakstiski, gatavi uz visu, lai viņš būtu laimīgs. Var uzskatīt par labprātīgiem mīļotā cilvēka vergiem.

17. Mayadere.

Autors nezina, ko nozīmē "madža", taču tas nav svarīgi. Tā parasti dēvē bijušos antagonistus, kas pārgājuši labo spēku pusē, bieži mīlestības dēļ, taču sevī slēpj kādu nepatiku pret labo varoni vai varoņiem, tāpēc ir neparedzami.

18. Nyandere.

"Njandere" - arī grūti tulkot, tācu skaidrs, ka šiem personāžiem ir kāds sakars ar kaķiem. Var būt kā jukuši uz kaķiem, vai arī var būt cilvēka un kaķa hibrīdi. Lai cik dīvaini arī nebūti, anime sastopami bieži.

Anime tipāži ar to vien neaprobežojas, autors sola izveidot citus sarakstus, ja šis būs pietiekam populārs.

Ņemts no: https://www.youtube.com/watch?v=kE3rY5zzMm4

Attēli – foto no datora ekrāna. Tādā pat secībā, kā minētie tipi.