Deivs Barijs, Ridlijs Pīrsons un... Pīters Pens.

Visi zina, kas ir Pīters Pens. Bet, vai daudziem ir zināms, kā Pīters Pens iemācījās lidot? Vai arī, kā radās nāras? Vai – kā sauca kapteini Āķi, kad viņam vēl bija abas rokas?

Pīteru un četrus tādus pat kā viņš – bāreņus – sūta ar galīgi vecu kuģi “Kautkurtur” pie ļaunā uz Randunas salu ( the island of Rundoon). Uz kuģa borta Pīters iepazīstas ar simpātisko un gudro Molliju, kas turklāt vēl māk delfīnu valodu. Meklējot kaut ko ēdamu, zēns atrod slepenu kravu: dīvainu lādi, kurā glabājas pasaules lielākais dārgums — ne zelts, ne dārglietas, bet kaut kas noslēpumaināks un bīstamāks, kas dāvā neierobežotu varu... Pēc lādes sākas īstas medības.

 

 

Kas tas ir par stāstu? Tas ir tā sauktais prikvels grāmatai «Pīters un Vendija» - «Pīters Pens un Zvaigžņu ķērāji» (Peter and the Starcatchers), ko sarakstījuši Deivs Barijs un Ridlijs Pīrsons (2004.). Veidojas vesels seriāls: Peter and the Shadow Thieves (2006.), Peter and the Secret of Rundoon (2007.), Peter and the Sword of Mercy (2009.). Abi rakstnieki ir arī citu fantastisku darbu autori.

Deivs Barijs.

Deivs Barijs (David "Dave" Barry) ir dzimis 1947. gada 3. jūlijā, Ārmonkā (Armonk), Ņujorkā. Deivs ir presbiteriāņu mācītāja, arī Deivida Barija, dēls.

Izglītību viņš iegūst Vampusas sākumskolā, tad Harolda K. Kritendena jaunākā nepilnajā vidusskolā(abas Ārmonkā) un Plezantvilas (Pleasantville) vidusskolā, kur 1965. gadā viņu ievēlē par «Klases klaunu». 1969. gadā viņš iegūst bakalaura grādu angļu literatūrā, kad beidz Heverfordas (Haverford) koledžu. Savā grāmatā Dave Barry's Greatest Hits viņš raksta, ka tājā laikā vinš spēlējis grupā The Federal Duck .

Kā mācītāja dēls Barijs tiek vaļā no dienesta armijā un piedalīšanās Vjetnamas karā, jo reģistrējas kā relioģiozs cilvēks, kas morālu apsvērumu dēļ nevar iet dienēt.

Darbs kopā ar Betu Pailu (Beth Pyle) Daily Local News Vestčesterā (West Chester) noved pie tā, ka viņš izšķiras no savas pirmās sievas Ennas Šelnatas (Ann Shelnutt) un 1976. aprec Betu, kas arī škiras no sava vīra, taču laulība ilgst tikai līdz 1993. gadam. 1996. gadā Barijs precas trešo reizi.

humoristiskās slejas veidotājs no 1983. līdz 2005. gadam   (http://www.miami.com/mld/miamiherald/living/columnists/dave_barry/ un http://weblog.herald.com/column/davebarry/).

Deiva Barija raksti ir publicēti vairāk nekā 500 ASV avīzēs, kā arī citās valstīs. 1988. gadā viņš ir apbalvots ar Pulicera prēmiju par savu publicistiku par aktuālām tēmām.

Barijs ir vairāk nekā 20 grāmatu un rakstu krājumu autors humoristiskās publicistikas žanrā, tādu kā «Pilnais ceļvedis pa večiem», «Slikto dziesmu grāmata», «Deivs Barijs no Marsa un Venēras» un citu, nevienā no kurām, kā atzīmē pats autors, «pēc būtības nav nekādas derīgas informācijas». Viņa satīriskā sleja kļūst par pamatu televīzijas komēdijšovam. Pirmais Barija romāns «Lielās nepatikšanas», kas tāpat kā «Viltīgais bizness», bāzējas uz Floridas materiāla un kļūst par pamatu tāda paša nosaukuma filmai (2002.), ko uzņem amerikāņu režisors Barijs Sonnenfelds. «Pilnais ceļvedis pa večiem» tika ekranizēts 2005. gadā.

Deivs Barijs spēlē līderģitāru rakstnieku rokgrupā The Rock Bottom Remainders

kopā ar Stīvenu Kingu, Emi Tanu, Ridliju Pīrsonu un Miču Elbomu —  spēlēt kārtīgi neviens no viņiem nemāk, toties viņi spēlē ĻOTI SKAĻI.

Deivs Barijs dzīvo Maiami kopā ar savu trešo sievu Mišelu Kaufmani (Michelle Kaufman), kas strādā par sporta žurnālisti, viņam ir divi bērni — dēls Robs un meita Sofija. Dēls Roberts Deivam ir no otrās sievas.

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%8D%D0%B9%D0%B2_%D0%91%D0%B0%D1%80%D1%80%D0%B8

http://en.wikipedia.org/wiki/Dave_Barry

http://www.davebarry.com/

Ridlijs Pīrsons. 

Amerikāņu rakstnieks Ridlijs Pīrsons (Ridley Pearson) ir dzimis 1953. gada 13. martā, Glenkovā, Ņujorkā. Pīrsons ir vēsturisku piedzīvojumu romānu un trilleru autors pieaugušajiem, taču ir sācis rakstīt arī piedzīvojumu grāmatas bērniem. 

No Pīrsona romāniem pieaugušajiem var minēt: Undercurrents (1988.), The Angel Maker (1993.), No Witnesses (1994.), Chain of Evidence (1995.), Beyond Recognition (1997.), un The Body of David Hayes (2004.).  

Pīrsons kļūst par pirmo amerikāni, kas ir uzņemts Oksfordas universitātes Raimonda Čendlera-Fulbraita biedrībā, tas notiek 1991. gadā. Daudzi no viņa stāstiem norisinās Sietlas apkaimē, Vašingtonā, daudzos no tiem darbojas Sietlas policijas detektīvs Lū Bolds (Lou Boldt) un tiesu psiholoģe Dafne Metjūza  (Daphne Mathews). 

Pēc tam, kad viņa meita sāka jautāt viņam, kā Pīters Pens satika kapteini Āķi, Pīrsons metas kopā ar savu veco draugu, humoristu Deivu Bariju un abi kopā saraksta Pītera Pena prikvelu Peter and the Starcatchers, abi ar to neapmierinās un top vēl trīs grāmatas par Pīteru Penu.

Pīrsons ir sarakstījis ar trīs romānus Orlando izklaides parkam, Maģiskās karalistes tēmai, tie ir:

The Kingdom Keepers: Disney After Dark, The Kingdom Keepers: Disney at Dawn un Kingdom Keepers: Disney in Shadow; tajos atdzīvojas Disneja varoņi, bet Volts Disnejs atstāj zīmes, kas palīdz noskaidrot parka noslēpumus.

Pīrsons uzaug pie vecākiem Roberta un Betsijas Pīrsoniem Riversaidā, Konektikutā kopā ar brāli Bredliju un māsu Vendiju. Izglītību viņš iegūst Pomfretas skolā, Kanzasas universitātē un Brauna universitātē. Vienu gadu viņš nodzīvo Šanhajā, Ķīnā, bet tad atgriežas atpakaļ ASV un tagad viņa rezidence ir Sentluī, Missūri, kopā ar sievu Marselu un viņu divām meitām Peidžu un Storiju.

Arī viņš spēlē, tikai basģitāru un dzied tajā pašā rakstnieku grupā The Rock Bottom Remainders, kur Deivs Barijs.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ridley_Pearson

http://www.ridleypearson.com/