Dažos teikumos

1. Ēģiptē atraktas Rakstveža kapenes.

 Kairas priekšpilsētā ēģiptes arheologi atrakuši sena, augsti stāvoša ierēdņa Ken- Amuna kapenes. XIX dinastijas valdīšanas laika (XIII- XII gadsimtam pirms mūsu ēras) viņš bijis faraonu rakstvedis un spriežot pēc bagātīgi izrakstītās kapličas, ir baudījis lielu cieņu un autoritāti.

 Kairas apkārtnē arheologi ir atrakuši kapenes, kuras pieder seno ēģiptiešu rakstvedim, kurš no XIII-XII gadsimtiem pirms mūsu ēras kalpojis XIX dinastijas faraoniem. Tai skaitā iespējams, ka vienam no diženākajiem Senās Ēģiptes valdniekiem Ramzesam II. Kā pastāstīja Associated Press aģentūrai Ēģiptes senlietu Augstākās padomes galva Zahi Xavass- kapenes atrodas 120 km uz austrumiem no Kairas, ciematā Tel el Mashuta, kurš senatnē bija pieturas punkts ēģiptiešu armijai ceļā uz austrumiem.

Sevišķi Havoss atzīmēja, ka tās ir Ramzesa II laika kapenes, kuras ir atrastas Lejas Ēgiptē. Kapenes ir izveidotas no māla ķieģeļiem un sastāv no vienas taisnstūra formas kameras ar kupolveidīgiem akmens griestiem, kā arī no dziļas, kvadrātveida šahtas.

 

 

Kapeņu sienas ir bagātīgi izrakstītas ar ainām no aizkapa dzīves, iekļaujot sevī arī Mirušo grāmatas 12. nodaļu, kurai kā uzskata pētnieki vajadzētu palīdzēt nelaiķa augstmanim veiksmīgi nokļūt līdz mirušo valstībai. Neskaitot to uz kapeņu bareljefa ir attēloti: dievs radītājs Amons, tumsas un Haosa dievs Sets, kuram pretī ir novietots kāda XIX dinastijas faraona attēls- kam nav norādīts vārds.

Blakus ir attēlota pilsēta Avarisa- klejotājcilšu no Āzijas giksu, kas valdījuši Senajā Ēģiptē XIV-XVII dinastija- galvaspilsēta. Neskaitot to atbilstoši tradīcijām, uz kapeņu sienām bija atradusies vieta arī raudātāju, kas iet aiz Ken- Amuna bēru procesijas, attēliem.

Neskaitot rakstveža kapenes- ciematā ir tikuši atrastas 35 Romas impērijas laika kapa vietas. Kā sagaida Ēģiptes senlietu Augstākā padoma- tad atradumam vajadzētu palīdzēt daudz pilnīgāk palūkoties uz Senās Ēģiptes un austrumu tautu savstarpējām attiecībām XIX dinastijas laikā.

 Sīkāku informāciju lasiet šeit.

2. Vīrieši biežāk tic citplanētiešiem nekā sievietes.

Lielākais daudzums zemes iedzīvotāju netic citplanētiešu eksistencei. Un tomēr vairāk nekā 40% indiešu un ķīniešu uzskata, ka citplanētieši dzīvo starp mums. Tādi ir 22 pasaules valstīs veiktās aptaujas dati.

 Atnācēji no kosmosa eksistē, tā uzskata 20% zemes iedzīvotāju. Pie tam vairāk nekā 40% indiešu un ķīniešu ir pārliecināti, ka citplanētieši „Dzīvo starp mums un maskējas par cilvēkiem”. Tādi ir pētnieciskās kompānijas Ipos aptaujas dati, kurus bija pasūtījis Reauters.

Aptaujā piedalījās 23 tūkstoši pieaugušo no 22 valstīm. Lielākais vairums aptaujāto (80%) paziņoja, ka netic citplanētiešiem, kas it kā dzīvojot starp viņiem. Pie tam lielākā daļa no tiem bija sievietes.

Zinātnieki ir atzīmējuši, ka, jo vairāk ir apdzīvota valsts, jo vairāk tās iedzīvotājiem ir tieksme ticēt citplanētiešu eksistencei Vismazāk cilvēku, kas tic ārpus zemes civilizācijām izrādījās starp Beļģijas, Šveices un Nīderlandes iedzīvotājiem- tikai 8%

Sociologi joko, ka iespējams tas esot saistīts ar to, ka šajās valstīs ir mazāks iedzīvotāju skaits un tāpēc viņi daudz vairāk zinot par to, kas viņiem dzīvojot kaimiņos.

Starp tiem, kas tic, ka dzīvo blakus citplanētiešiem vairāk ir vīriešu nekā sieviešu- 22% pret 17%. Spriežot pēc pētījumiem, pārsvarā tie ir cilvēki ar dažādu ienākumu līmeni līdz 35 gadu vecumam.

Spriežot pēc pētījuma, kas tika veikts 2007. gadā, no citplanētiešu iebrukuma baidās katrs simtais Krievijas iedzīvotājs. Vēl divus gadus ātrāk līdzīgs pētījums parādīja, ka citplanētiešiem tic 6% Krievijas iedzīvotāju, zīmēm- 21%, horoskopiem- 9%, maģijai un burvestībām- 8%

Neskatoties uz to, ka lielākā daļa zemes iedzīvotāju netic citplanētiešiem, Informācijas medijos. Periodiski parādās ar tiem saistīti paziņojumi.

2009. gada martā kāds Vācijas pilsētas Gifhorsas iedzīvotājs piezvanīja uz policiju un paziņoja, ka viņu ir apmeklējuši citplanētieši, kuri runājuši krieviski. Vīrietis apgalvoja, ka pa viņa dzīvokli lidinoties seši citplanētieši, kuru izmērs ir aptuveni 15 cm. Uz izsaukumu noreaģējusī policija zvanītāja mājā nav atklājusi nekādas aizdomīgas būtnes.

Lielsbritānijas iedzīvotājs 2009. gada janvārī paziņoja, ka lidojošais šķīvītis ir salauzis vējdzirnavu spārnus Konisholmas rajonā. Uzreiz pēc paziņojuma uz notikuma vietu izbraukusi speciālistu brigāde. Notikuma vietā viņi patiešām atraduši nokritušu vējdzirnavu spārnu un dažus metāla gabaliņus.

Sīkāku informāciju lasiet šeit.