Dareli Korfu

Latvijas televīzija atkārtoti beidza rādīt trešo sezonu seriālam par slavenās Darelu ģimenes dzīvi pirmskara Grieķijā Korfu salā. kaut arī seriāls it kā ir veidots pēc trīs Džeralda Darela grāmatām par šo dzīves posmu, tad jāsaka, ka seriāls ir krietni reālāks, jo grāmatas vairāk ir daiļliteratūra. Seriāla vairums notikumu grāmatās nemaz nav aprakstīti.

Vikipēdijā par Džeraldu Darelu: https://lv.wikipedia.org/wiki/D%C5%BEeralds_Darels

Galvenie personāži:

Māte Louisa Florence Durrell, dzimusi Louisa Florence Dixie (16 January 1886 – 24 January 1964)

[Tēvs Lawrence Samuel Durrell (23 September 1884 – 16 April 1928)]

Jaunākais dēls Džeralds Malkolms Darels (dzimis 1925. gada 7. janvārī, miris 1995. gada 30. janvārī). Precējies divas reizes, bērnu nebija.

Darela pirmā sieva Žaklīna (Džekija) Sonja Darela (dz. Vofendere, December 6, 1929).

Darela otrā sieva Lee McGeorge Durrell MBE (dz. Wilson) (dz. September 7, 1949).

Viņa galvenais skolotājs dabaszinībās Teodors Stefanidis (dzimis 1896. gadā, miris 1983. gada 13. aprīlī). Viņa meita Alexia Mercouri (born 1927) bija kompanjone abu klejojumiem pa salu. Varbūt būtu apprecējusi Džeraldu, taču kara draudi liek Dareliem atgriezties Anglijā. Seriālā Dzeralda meitene ir kāda Galini?

Darelu vecākais dēls Lawrence George Durrell (27 February 1912 – 7 November 1990). Slavens rakstnieks. Precējies četras reizes, pa meitai no pirmajām divām sievām. Nancy Myers - viņa pirmā sieva. Viņa slavenākais darbs ir "Aleksandrijas kvartets".

Vidējais dēls Leslie Durrell (1918–1983), viņam bija dēls no Corfiot ģimenes kalpones Marijas Kondosas, ar kuriem Dareli atgriezās Anglijā. Biznesā viņam nesekmējās.

Vienīgā māsa Margaret "Margo" Isabel Mabel Durrell (4 May 1920 — 16 January 2007). Precējusies ar Karalisko gaisa spēku pilotu Jack Breeze 1940. gadā, pārcēlušies uz Dienvidāfriku, kur pavada kara gadus. Divi bērni - Gerijs un Nikolass. Pēc kara pārceļas uz bornmutu, Anglijā, izšķirusies no vīra, īsas otrās laulības ar mūziķi Malcolm "Mac" Duncan. Strādājusi uz grieķu kruīza kuģa, braucot uz Karību salām, 40 gadu pēc sarakstīšanas izdota grāmata par dzīvi Korfu "Whatever Happened to Margo?" Pēdējā, dzīvā no seriāla varoņiem.

Vēl var pieminēt Hermiones tanti, vecāko Darelu radinieci, kalpotāju Lugarēciju un, protams, Darelu  draugu un šoferi "Amerikāni" Spiro (Spiros Halikiopoulos, 1892 - 1940). Vēlāk Džeralds sadraudzējas ar viņa dēlu Mihalisu. Arī jāpiemin Svenu Lundbladu - kaimiņu. Zoltanu - Margo kavalieri un Dafni (Daphne Likourgou), Leslija pasiju. Tāpat daudzi citi kolorīti personāži ir sastopami seriālā.

Starp citu, šogad seriālam ir iznākusi 4. sezona. Jācer, ka arī to mūsu TV parādīs.

Par Dareliem Korfu.

https://www.corfutouristservices.gr/durrells-and-corfu-tourist-services/

Un, ko mēs zinām par patiesiem notikumiem Darelu dzīvē Korfu.

https://www.radiotimes.com/news/tv/2019-06-21/the-durrells-real-history-itv-drama/

Iepriekš par Dareliem Korfu.

https://www.lffb.lv/raksti/lasit-talak/news/darelu-patiesais-stasts-par-dzivi-korfu/?tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&cHash=23a8ad0afb35750beac248c5f15a7e2f

Intervija ar puisi, kurš tēlo jauno Džeraldu Darelu.

https://www.bradfordzone.co.uk/the-durrells-interview-with-milo-parker-who-plays-gerry-durrell/

Pirmie divi attēli – reālie Dareli Korfu. Trešais – jau vecais Džeralds apmeklē Korfu. Pārējie – no seriāla.