Burvja līgava. Mahou Tsukai no Yome

Lai iet... Vēl viens japāņu anime jaunums, 2016. Režisors Naganuma Norihiro. Viena no labākajām pagājušā gada anime. Veidota pēc japāņu mangas, ko sarakstījis un ilustrējis Kore Jamadzaki. Publikācija sākta 2013. gada novembrī, žurnālā "Monthly Comic Blade".

Seriāla galvenajai varonei ir tikai sešpadsmit gadi. Viņa liekas tik jauna un nevainīga, taču dzīve mīļajai meitenei jau ir nesusi daudz nepatikšanu. Bērnība un pusaudža gadi pagājuši nabadzībā. Arī tagad tā nes visādus pārsteigumus, kas izmaina viņas dzīvi uz visiem laikiem. Meitene satiek dīvainu cilvēku, kurš uzdodas par magu. Tas piedāvā palīdzību, kāda ir nepieciešama nabaga Hatori. Meitene nekādi nespēj saprast, kas ir brīnumainais svešinieks. Turklāt viņš visvairāk līdzinās dēmonam, nekā parastam cilvēkam vai gaišo spēku pārstāvim! http://seasonvar.ru/serial-15451-Nevesta_charodeya.html

Stāsta darbība notiek mūsdienu pasaulē, kur slepenībā no cilvēkiem dzīvo gari, pūķi, fejas, ar kuriem var kontaktēties burvji, brīnumdari un alķīmiķi. Taču Zemes iedzīvotāju urbanizācijas, mežu izciršanas un cilvēku populācijas pieauguma dēļ feju skaits nepārtraukti samazinās, arī brīnumdari nezināmu iemeslu dēļ atrodas uz izzušanas robežas.

Mangā varenais burvis Eliass Einsvorts izsolē par milzu naudu nopērk piecpadsmit gadus veco Tise Hatori, meitenei piemīt milzu maģiskais spēks, kas pazīstams ar nosaukumu Sle Bege. Burvis grib padarīt viņu par savu mācekli un līgavu. No šī brīža Tise Hatori sāk savu dzīvi Anglijā, feju, pūķu un citu brīnumainu radījumu pasaulē. Viņa izglītojas maģijā un periodiski izpilda kopā ar Eliasu nešķīsto garu izdzīšanas uzdevumus. Taču ar laiku meitenei sāk atklāties tumšās pagātnes noslēpumi, kas saistās ar Eliasu, un tas, ka Tise atlicis dzīvot tikai dažus gadus viņas neparastā talanta dēļ.

Tise Hatori māte kādreiz izdarīja pašnāvību, jo nespēja pieņemt meitas īpatnības. Par īpatnu meiteni uzskatīja arī visi apkārtējie, jo viņa bija Sle Bege, tāpēc spēja radīt daudz maģijas un vienlaikus smelt to no apkārtējās pasaules. Tomēr viņas ķermenis ir pārāk vājš, pēc katra maģijas pielietojuma viņa zaudē samaņu un viņai atlicis dzīvot tikai dažus gadus. Kaut arī viņa saprot, ka ir tikai Eliasa audzēkne un eksperimentu objekts, viņa pieķeras burvim un pat iemīlas viņā, jo visi viņas apkārtējie cilvēki un radi viņas iepriekšējā dzīvē ir izturējušies pret meiteni ar aukstumu un nicinājumu.

Tise aizbildnis Eliass Einsvorts ir burvis, kas nopirka meiteni slēgtā brīnumdaru izsolē un izmitināja viņu savā mājā. Eliass izskatās ļoti mierīgs, cilvēciskas jūtas viņam ir svešas, kaut arī viņš paziņo, ka Tise kļūs par viņa sievu, pats viņš īsti nesaprot, ko tas nozīmē. Taču ar laiku viņš pieķeras meitenei. Eliass ir pieredzējis burvis, viņš var pārvērsties ēnā, taču nespēj pielietot no ļaunajiem gariem attīrošu jeb lāstus noņemošu maģiju, jo tā neatbilst viņa dabai. Nav zināms, kādai burvju rasei viņš pieder, taču ir skaidrs, ka viņš pats ir nolādēts. Turklāt, nolādēts „otrādi”. Viņš ir bijis ļauno spēku pārstāvis, taču nolādēts kļūt labs. Tāpēc, lāsta ietekmē, viņš cenšas dzīvot kā cilvēks, iedzīvoties šajā pasaulē. Vienīgais, ko viņš atceras no savas iepriekšējās dzīves, ir tas, ka viņš sēja cilvēkos šausmas un pārtika no tiem. Arī tagad dusmās viņš var pārvērsties briesmonī. Tomēr tagad viņš mēģina atrast iespēju, kā Tise dzīve padarāma ilgāka.  https://en.wikipedia.org/wiki/The_Ancient_Magus%27_Bride