Broms un Krampuss

Krampuss - jūla pavēlnieks.

No sērijas Džeralda Broma tumšās fantāzijas.

 

Kādā Ziemassvētku naktī nelielā miestiņā, Buna apgabalā, Rietumvirdžīnijā, neveiksminieks-bards, vārdā Džess Vokers, ir liecinieks dīvainam gadījumam: septiņi radījumi, kas atgādina velnus, pakaļdzinās vīrietim sarkanā mētelī, kurš aizdomīgi izskatās kā ... Ziemassvētku vecītis . Bēglis ielec brieža vilktās kamanās, "velni" seko viņiem, brieži planē debesīs, un viņi visi pazūd mākoņos. No turienes nāk kliedzieni, un pēc dažām sekundēm nokrīt zemē maiss - ŠIS IR TAS PATS BURVJU DĀVANU MAISS. Un šī maisa dēļ nelaimīgais mūziķis nonāk biedējošā (un dīvainā) lorda Jula, vārdā Krampuss, varā. Bet robeža starp labo un ļauno nekļūst tik acīmredzama, kad Džesa jaunais saimnieks sāk atklāt viņam tumšus noslēpumus, slēpjoties aiz sarkanvaidža, Ziemassvētku vecīša glītā izskata. Ieskaitot stāstu par to, kā jau pirms piecsimt gadiem labsirdīgais Ziemassvētku vecītis ieslodzīja Krampusu cietumā un izmantoja viņa maģiju.

https://www.litres.ru/brom/krampus-povelitel-yolya/

Broms.

Broms ir amerikāņu rakstnieks, ilustrators, filmu dizainers, grafisko romānu un fantastikas grāmatu autors.

Mākslinieka profesijas izvēle

Džeralds Broms dzimis 1965. gada 9. martā Amerikas pilsētā Olbani, Džordžijas štatā. Kā gaisa spēku pilota dēlam viņam bieži nācās mainīt skolas Vācijā, Japānā un dažādos Amerikas štatos. Džerjafalds uzauga karavīru vidū, tāpēc jau no bērnības viņš pierada atbildēt uz uzvārdu, kas drīz kļuva par viņa radošo pseidonīmu. Rakstnieks atzīst, ka jau no mazotnes viņam patika monstri, viņu interesēja neprāta būtība un aizrauj mistisko parādību skaistums.

Līdz divdesmit gadu vecumam Broms bija apņēmies kļūt par mākslinieku. Viņa unikālais drūmais stils piesaistīja uzmanību, padarot autoru slavenu. Drīz viņš sāka saņemt pasūtījumus no Columbia Pictures, IBM, CNN, Coca-Cola un citām lielām korporācijām. Deviņdesmito gadu sākumā Džeralds kļuva par TSR darbinieku, kur nodarbojās ar kāršu un lomu spēļu galda izstrādāšanu. Pēc četrus gadus ilga darba viņš aizgāja un kļuva par brīvmākslinieku.

Dalība radošos projektos un grāmatu izdošana

Kļuvis par ārštata mākslinieku, Broms iesaistījās slavenu rakstnieku grāmatu dizainā, zīmēja komiksus, strādāja pie plakātiem un iestudēja populāras filmas (Sleepy Hollow, Van Helsing, Scooby-Doo un daudzas citas), piedalījās datorspēļu Doom 2 un Diablo 2 izveidē.

Džeralds 2005. gadā izlaida grafisko šausmu romānu The Plucker, papildinot zīmējumus ar paša rakstītu tekstu. Šis darbs tika apbalvots ar Chesley Awards (ASFA). Veiksmīgā pieredze iedvesmoja mākslinieku turpināt eksperimentus ar literatūru. Portāls piedāvā iepazīties ar šādām talantīga autora grāmatām:

“Krampus, lords Jūls”;

"Nolaupītājs";

"Pazudušie dievi."

Broms Sietlā dzīvo kopā ar sievu Lauru Lī, kuru viņš satika, mācoties mākslas skolā, kā arī ar diviem bērniem. Laulātie nodarbojas ar radošu darbu, aizraujas ar gotiku, skatās filmas par kung-fu un eksperimentē ar jauniem žanriem.

https://www.litres.ru/brom/ob-avtore/

Mājaslapa.

https://www.bromart.com/available-works

Vikipēdija.

https://en.wikipedia.org/wiki/Gerald_Brom

Facebook.

https://www.facebook.com/Brom.Artist/

Instagramma.

https://www.instagram.com/geraldbrom/?hl=en

Tviteris.

https://twitter.com/geraldbrom?lang=en

Izdevēji.

https://www.goodreads.com/author/show/172487.Brom