Britu rakstnieks: nemieri Londonā aizsāk gadiem ilgu sacelšanos visā Eiropā

«Apollo», redakcija@apollo.lv
Otrdiena, 9. augusts (2011) 

Masu nekārtības Lielbritānijā iezīmē sacelšanas sākumu, ka ilgs gadiem un izplatīsies visā Eiropā. Šādu viedokli paudis pazīstamais britu rakstnieks un dramaturgs Hanifs Kureiši.
«Šie trīsdesmitgadnieki, kuriem nekad nav bijusi darbavieta un kuri nekad nestrādās, ir Lielbritānijas pilsoņi, ne imigranti. Viņi staigā pa ielām ar ieročiem rokās un lieto narkotikas,» nemierniekus raksturo Kureiši. «Tie [nemiernieki] ir cilvēki, kas nav spējuši iekļauties ekonomiskajā sistēmā,» uzskata viņš.

 

 

Rakstnieks, kura tēvs bija pakistānietis, bet māte – britu izcelsmes, labi zinot, kas stāv aiz vardarbības, kura uzplaiksnījusi tā dēvētajos nelabvēlīgajos pilsētas kvartālos, norāda izdevums «La Repubblica».
Kureiši uzsver, ka šo jauno cilvēku mērķis ir veikali un bankomāti – labklājības simbols, kurš tiem ir liegts.
«Neapmierinātība aug. Ir vajadzīga nauda, kas valdībai nav. Tāpat, kā nav Itālijai, Grieķijai un Spānijai. Tāpēc es domāju, ka mēs esam tikai augstas sociālās nestabilitātes perioda sākumā,» norāda rakstnieks.

http://www.apollo.lv/portal/news/articles/246368?ref=theme

[Tā ir problēma, ar kuru arvien akūtāk saskarsies nākotnes pasaule - nevajadzīgo cilvēku armādas. Zinātniski-tehniskais progress ar vien vairāk automatizē un mehanizē visus ražošanas procesus, kur kādreiz strādāja 100, tagad strādā 10 un drīz vispār vairs nevajadzēs nevienu. Savukārt, visās vietās, kur vēl cilvēki ir vajadzīgi, ir vajadzīgas superizcilības savā jomā. Tie darbi, kuros varētu izmantot "liekos" cilvēkus, nespēj nodrošināt cilvēka cienīgu dzīvi. Arī valsts dienestā neviens neņems personas, kas lieto narkotikas, dzer, ir bijušas cietumā un vispār - ved amorālu dzīves veidu. Kādreiz tādiem bija ceļš - uz armiju, bet arī armijā bez augsto tehnoloģiju zināšanām vairs neiztikt. Āfrikā ir ekoloģiskā un daudzviet - politiskā krīze - kurai gals nav redzams, tas pats daudzviet Āzijā. Tāpēc "lieko" cilvēku pieplūdums Eiropā ir neizbēgams. Vai atkal vēsture nonāks pie situācijas, kāda bija Rietumromas impērijā, kad to pārpludināja barbaru ciltis, kas beigās izveidoja pašiem savas karaļvalstis? Vēsture jau tik tieši neatkārtojas, bet vēl nav bijis neviens gadsimts, kad pasaules karte tā sākumā kardināli neatšķirtos no tādas pat kartes gadsimta beigās - ziņas atradēja piezīmes]