Bleiks Čārltons. Zintvārži

Blake Charlton (1979)

Jau agrā bērnībā ārsti Bleikam Čārltonam noteica nepatīkamu diagnozi: smaga disleksijas forma

Tas ir stāvoklis, kad pacients neuztver rakstītu tekstu, citiem vārdiem, viņš nevar lasīt. Taču zēns nedomāja padoties. Jau skolas sestajā klasē viņš meta izaicinājumu neārstējamajai kaitei, slepus bibliotēkas lasītavā ienesot savu iemīļoto fantastiku un fantāziju... pirmo panākumu iedvesmots, viņš turpina savu ceļu pretī sapnim: ar izcilību beidz Jēlas universitāti un iestājas priviliģētā studentu biedrībā „Fi Betta Kappa”, kur uzņem tikai labākos no labākajiem. Pēc koledžas viņš pasniedz angļu literatūru, raksta un gatavo rakstus par medicīnu Kalifornijas un Stenfordas universitātēs, apmāca invalīdus un trenē otrā sastāva universitāšu komandas amerikāņu futbolā.

Pašlaik Bleiks mācās Stenfordas universitātes Medicīnas fakultātes trešajā kursā (protams, raksta tapšanas brīdī – t.p.); viņš vada rakstnieku meistarības kursu studentiem-mediķiem un ir ieguvis literatūras stipendiju. „Zintvārdis” ir viņa pirmais romāns. Brīvā laikā jaunais autors labprāt brauc ar velosipēdu un peld, dodas pārgājienos, kolekcionē anekdotes un jokus par disleksiju un agrīnu plikpaurību.

http://loveread.ec/biography-author.php?author=Bleyk-CHarlton

Romāns.

Tālu dienvidos slejas Zvaigžņu cietokšņa torņi, kur mīt paši varenākie magi uz Zemes – zintvārži, kuri spēj aust uz sava ķermeņa rūnas-vārdus, kas var pārvērsties par jebko: par zobenu, māju, spoku. Pēc kāda sena pareģojuma, jaunam magam ir lemts kļūt par cilvēces glābēju, Zivju dzenīti, pēc cita – par baisu Vētrasputnu, nodevēju dēmonu kalpībā. Bārenis Nikodims Marks pēkšņi nokļūst nāvīgu intrigu epicentrā, kur visiem no viņa kaut ko vajag: magiem, kuri ir ieradušies Trillinoras, noslēpumainai druīdei un radījumam bez apveida, kurš vispār, liekas, nepieder dzīvo pasaulei. Vai tiešām viņš ir – leģendārais Zivju dzenītis? Vai sliktāk – Vētrasputns?

http://loveread.ec/view_global.php?id=68428

Vikipēdija.

https://en.wikipedia.org/wiki/Blake_Charlton

Mājaslapa.

http://www.blakecharlton.com/