"Blēdis - Viens".

Senatore Mon Motma filmā "Džedaja atgriešanās" teica: "Daudzi botani ir gājuši bojā, lai atnestu mums šo informāciju".

Runa bija Nāves zvaigznes rasējumiem, kas palīdzēja iznīcināt otro staciju. Karolina Blekistone, kas tēloja Mon Motmu izteicās, ka runājot šo frāzi jutusies ļoti muļķīgi, jo nevienam nebija ne jausmas, kas tie botani tādi ir. Blekistonei patlaban ir 83 gadi.

https://www.yahoo.com/movies/rogue-one-how-mon-mothma-returned-to-the-star-wars-universe-33-years-after-return-of-the-jedi-161406067.html

Par to, kā tikai iegūta informācija par pirmo Nāves zvaigzni vēsture klusēja - līdz šim. Tagad mēs to zinām un tas bija traki, baisi un arī traģiski. Taču vairāk neko neteikšu, lai cilvēki iet un skatās. Protams, filma ir specifiska, tieši šādu filmu cienītājiem.

 

 

Pirmais, kas ir jāzina, ir tas, ka filmā norisinās notikumi, kas tieši iekustināja IV epizodes "Jaunā cerība" gaitu. Tāpēc mūs gaida epizodiskas tikšanās ar daudziem epizodiskiem un ne tik epizodiskiem tēliem no klasiskās triloģijas. Jāapbēdina - džedaju filmā nav. Izņemot Dārtu Veideru, taču viņš jau vairs nav džedajs. Viņu ordeni iznīcināja "Situ atriebībā". Taču tas nemaisa, jo filmā ir daudzi atmiņā paliekoši varoņi.

Sižeta pamatā ir Nāves zvaigznes galvenā konstruktora meitas liktenis. Tēvs, sapratis, ka negrib kalpot impērijai, lai uzbūvētu tādu nāvējošu ieroci, aiziet no darba, lai kopā ar sievu un meitu dzīvotu labprātīgā trimdā. Taču impērija neliekas mierā...

Notikumi uzņem aizvien straujāku gaitu un mūsu acu priekšā parādās klasisko "Zvaigžņu karu" pasaule. Filmas 3D attēls un skaņa ir augstākā līmenī. Varoņi, kas pazīstami no IV epizodes, ir veidoti tik dabiski, ka tu kaut kādu atšķirību praktiski nemani, vienīgi zini, ka nevar būt aktieris tādā pašā vecumā kā 1977. gadā. Mon Motmu tēlo Ženevjeva O'Ŗeilija - pārsteidzoši līdzīga klasiskajai. Princesi Leju tēlo Ingvilda Deila, Grand Mof Tarkinu - Gajs Herijs. Ar Dārtu Veideru, protams, nav nekādu problēmu. Mon Kalamari sugu pārstāv admirālis Raduss, kurš vada dumpinieku floti, vēlāk - klasiskajā triloģijā floti vada admirālis Akbars.

Jāsaka, ka filmai nevar pārmest visu to, ko pārmeta prikvela triloģijai un VII epizodei. Turklāt, zinot to, kas notiek pasaulē, kauju ainas brīžiem liekas kā ņemtas no kara laika hronikām.

Tāpēc mans pirmais verdikts ir - cienīga filma šajā seriālā. Reālistiskāka, ņemot vērā mūsdienu kino iespējas. Klasiskie "Zvaigžņu kari" bez šaubām, paliks mīļākie, kā jau jaunības dienu lielais piedzīvojums, taču arī šis Visums ir tāds, kurā regulāri būs vēlme ieskatīties, tomēr tādā dzīvot - protams, nekad mūžā. Taču tas netraucēs gaidīt nākamās "Zvaigžņu karu" filmas, tieši pēc gada vajadzētu iznākt "Zvaigžņu kariem VIII", 2018. gadā solīta "Zvaigžņu karu stāsta" filma par Hana Solo jaunību, IX epizode tika solīta 2019. gadā. Vēl pēc gada varētu parādīties trešā "Zvaigžņu karu stāsta" filma.