Bijušais Kremļa padomnieks: Krievija gatavojas Ceturtajam pasaules karam

BNS, Sestdiena, 2014. gada 31. maijs
Krievija atklāti paziņo, ka tās darbība Ukrainā ir gatavošanās Ceturtajam pasaules karam, Viļņā notiekošajā NATO Parlamentārās asamblejas pavasara sesijā paziņoja bijušais Krievijas prezidenta Vladimira Putina padomnieks Andrejs Illarionovs.
Viņš paskaidroja, ka Kremlis ir pasludinājis, ka notiek gatavošanās Ceturtajam pasaules karam, kurā Krievija cīnīsies pret pārējo pasauli. Illarionovs norādīja, ka Krievijas propagandas mašinērijā par Trešo pasaules karu tiek dēvēts Aukstais karš.

«Runājot par Ceturto pasaules karu, tas nav termins, kas man patīk, kādu es esmu ieviesis. Tas ir Kremļa izmantots termins, un viņi patiesībā labo tos, kas izmanto terminu Trešais pasaules karš, sakot, ka, nē, tas nav pareizi, Trešais pasaules karš bija Aukstais karš, tas beidzās pirms 20 gadiem. Tagad mēs sākam - un viņi to neslēpj - Ceturto Pasaules karu. Un viņi ir gatavojušies tam ilgu laiku,» Illarionovs sestdien klāstīja NATO Parlamentārās asamblejas sesijā Viļņā.
Viņš norādīja, ka Krievijas pārvēršana par demokrātisku valsti ir vienīgais veids, kā to apturēt no pasaules kara sākšanas.

«Demokrātijas viena ar otru necīnās, un, iespējams, mums nav piemēra, kad demokrātijas cīnās viena pret otru. Tādēļ stratēģiska problēmu atrisināšana ir vienīgais ceļš kā padarīt Krieviju par demokrātisku valsti neatkarīgi no tā, cik ilgs laiks paies. Tas ir reālais risinājums šai krīzei un šim karam,» norādīja bijušais Putina padomnieks. «Ikvienam vajadzētu būt drošam, ka jauns karš sāksies ar lielāku gatavību, sagatavotāks, ar lielāku upuru skaitu un lielāku asinsizliešanu, ja vien Krievija agrāk vai vēlāk nekļūs par demokrātisku valsti,» viņš piebilda.
Illarionovs teica, ka Putins pašlaik bieži runā par valsts ģenētisko kodu un ir mudinājis Krievijas iedzīvotājus ziedoties savai valstij.
«Putina kungs runāja par Krievijas tautas spēcīgo ģenētisko kodu, kas mūs - krievus - padara atšķirīgus un pārākus pār citām tautām, jo īpaši salīdzinot ar tā dēvēto Rietumu ģenētisko kodu. Viena no svarīgākajām krievu ģenētiskā koda iezīmēm, kā saka Putina kungs, ir mirt mērķa vārdā publiski sabiedrības acu priekšā. Tā ir vismaz otrā reize, kad Putins runāja par krievu ģenētisko kodu un aicināja savus līdzpilsoņus ziedoties,» klāstīja Illarionovs

Viņš sacīja, ka Putins jau kādu laiku sludina ideoloģiju, ka baltkrievi un ukraiņi ir tautas, kurām jābūt Krievijas daļai. Bijušais Kremļa padomnieks uzstāja, ka Krievijas līdera skatījumā tās ir teritorijas, nevis valstis.
Illarionovs paskaidroja, ka pašreizējā Krievijas ideoloģija rada pasaules priekšstatu, kurā Baltijas valstis un Polija būtu jāiznīcina, bet kontinentālai Eiropai ir jābūt neitrālai pret Putina Krieviju vai arī jākļūst par tās sabiedroto.
http://apollo.tvnet.lv/zinas/bijusai...