Bez pulsa. Beatless

"Bez pulsa" ir japāņu zinātniskās fantastikas romānu sērija, ko sarakstījis Hase Satosi, bet ilustrējis Reddžuss, piedaloties studijai Wit Studio. Romānu sērija iedvesmoja radīt trīs mangu spinofus un radīt anime seriālu studijā "Diomedea", tā pirmizrāde notika 2018. gada 12. janvārī, telekanālā MBS.

Darbība norisinās Japānā, 2105. gadā. Milzums darbus veic androīdi ar koda nosaukumu HIE, kuri ir kļuvuši par ikdienu cilvēku sabiedrībā. Viņi kopē cilvēku izturēšanos un darbojas tā, kā no viņiem sagaida. Taču, neskatoties uz ārējo līdzību cilvēkiem, vairums cilvēku viņus uzskata par lietām.

Personāži.

Arato Endo ir galvenais varonis, kurš mīl HIE modeļa robotus, jo viņa tēvs ir bijis pazīstams zinātnieks, kurš izstrādājis tieši jaunākos robotu modeļus, arī Lasiju. Reiz naktī viņš ir liecinieks "ķiršu ziedlapiņu uzbrukumam" ar mērķi izbeigt androīdu un mašīnu kontroli, lai piespiestu tos uzbrukt cilvēkiem. Arato ir jaunākā, niķīgā māsa Juka Endo.

Galvenā varone ir Lasija, ko radījis profesors un Arato tēvs. Lasijai ir iekārta, kas var apturēt lodes, Arato viņu glābj no elektronikas sagūstīšanas.

Hase Satosi izdeva romānu žurnālā "Newtype" izdevniecībā "Kadokawa Shoten" 2012. gadā. To ilustrēja Reddžuss, viens no grupas "supercell" locekļiem. Grāmatas formā romānu publicē 2012. gada 10. oktobrī. 2013. gadā "Tokyo Otaku Mode" sākas romāna tulkošana angļu valodā ar animētām ilustrāciju versijām, autors - tas pats Reddžuss, kopā ar studiju "Wit Studio" un animatoru Satosi Kadovaki.

Romāns iedvesmo strīs atsevišķu mangu spinofa sērijas. Autors Kagura Ugujsu publicē divu sējumu mangu sēriju ar nosaukumu "Beatless: Dystopia" žurnālā "Monyhly Shōnen Ace", izdevējs "Kadokawa", no 2012. līdz 2013. gadam. Viensējuma, četrpaneļu mangu - spinofu ar nosaukumu "Beatless" idod Kila. Sākas arī  mangas "Ptolemy's Singularity" izdošana. Autors Gans Snarks, ilustrācijas - Micuru Osaki. 2017. gadā izdoti jau 4 sējumi.

2018. gada 12. janvārī notiek anime seriāla pirmizrāde, režisors Seidzi Midzusima, scenārijs Tacuja Takahasi kopā ar Go Dzappa. Seriālam paredzētas 24 sērijas, pēdējā iznāk septembra beigās. Rāda Amazon Video. Pēdējās 4 sērijas ir papildus, ar nosaukumu «Beatless: Final Stage» (režisors Jamamaoto Josuke).

Tajā pašā laikā, kad vairums HIE mierīgi kalpo cilvēcei, palīdzot mājas darbos vai aizvietojot cilvēkus apkalpošanā, pieci apbruņoti HIE ar agstu intelekta līmeni izbēg brīvībā. Kādu dienu Arato iet pa ielu un sarunājas ar pazīstamu HIE, pēkšķņi tā sajūk prātā un mēģina viņu nogalināt, viņu vajā arī automašīnas. Bezizejas situācijā Arato sauc palīgā kādu, viņam palīdz viena in izbēgušājām HIE Lacija un lūdz kļūt par viņa personīgo robotu. Arato ir ar mieru un Lacija sekmīgi atvaira uzbrukumu.

https://ru.wikipedia.org/wiki/Beatless

Fanu lapa. https://myanimelist.net/anime/36516/Beatless

Kino lapa. https://www.imdb.com/title/tt7900936/

Vikilapa. http://beatless.wikia.com/wiki/Category:Characters

Anime enciklopēdija. https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=20316

seriāls krieviski http://seasonvar.ru/serial-18725-Slabyj_udar-0-season.html

Jā - un šajā saitē arī visas 4 papildsērijas ir. http://animevost.org/tip/tv/2005-beatless.html