Baks Rodžers. Buck Rogers

Režisori: Fords Bibi, Sols A. Gudkainds. 1939. gada seriāls. kad vēl nebija, ne Supermens, ne Betmens, ne Zirnekļcilvēks. Amerikāņiem bija Baks Rodžers. Varonis, kas veica brīnuma lietas, nokļuvis tālā nākotnē.

Lidojumā aiz polārā loka Baks Rodžers un viņa pasažieris cieš avāriju. Pateicoties jaunam izgudrojumam, īpašai gāzei, nelaimīgie atmostas pēc 500 gadiem. Kāds ir viņu pārsteigums, ka visa pasaule atrodas pilnīgā Slepkavas Keina varā. Izņemot dažus dumpiniekus, kuri slēpjas pazemes alās. Kļūstot par prinča Tollena draugiem, domubiedri nolemj atbrīvot cilvēci un zemi no Keina varas. Taču, lai to paveiktu, viņiem būs jānoiet grūts ceļš, briesmu, drūmu noslēpumu un sazvērestību, nodevību un pārbaudījumu ceļš. Vai viņiem pietiks spēka, lai novestu līdz galam iecerēto? Ar ko atbildēs Keins uz draugu nodomiem? To visu redzēsiet aizraujošajā sižetā ar senās fantastikas auru.

http://seasonvar.ru/serial-8276-Bak_Rodzhers.html

Ne tik jauns seriāls, kas atkārto šo sižetu.

„Buck Rogers in the 25th Century” ir amerikāņu zinātniskās fantastikas piedzīvojumu televīzijas seriāls, ko producēja Universal Studios. Seriāls gāja divas sezonas no 1979. gada septembra līdz 1981. gada aprīlim, tam bija visai gara pilotepizode, kas tika rādīta kino, pirms seriāls parādījās televīzijā. Filmu un seriālu veidoja Glen A. Larson un Leslie Stevens, seriāls balstījās uz Baka Rodžera (Buck Rogers), kuru 1928. gadā radīja Philip Francis Nowlan. Sākumā tas parādījās komiksu sērijās, romānos, filmu seriālos, televīzijā un radio. Iespaidojoties no „Zvaigžņu karu” panākumiem, Universal sāka veidot Baka Rodžera seriālu televīzijai. Vadīja darbu Glens A. Larsons. Ražošana sākās 1978. gadā, sākumā Larsons un Universal plānoja Baka Rodžera seriālu veidot kā filmas NBC kanālam. Rajā pašā laikā cits Larsona zinātniskās fantastikas seriāls „Battlestar Galactica” (1978), jau tika rādīts kino vairākās valstīs, Ziemeļamerikā un bija guvis panākumus. Universal gatavojās pirmo Baka Rodžera TV filmu rādīt jau 1979. gada 30. martā, bet NBC seriālu sāka rādīt 1979. gada 20. septembrī. Nedaudz pārveidotā versijā, nekā kino rādīto.

https://en.wikipedia.org/wiki/Buck_Rogers_in_the_25th_Century_(TV_series)

Kino lapa.

https://www.imdb.com/title/tt0078579/

Vēl vecāks seriāls. 1950.-51. gadi.

https://web.archive.org/web/20050204141246/http://www.buck-rogers.com/tv_series/

Vēsture.

Buck Rogers bija pirmais speismena varonis, kurš bija pirmais amerikāņu laikrakstu komiksu sērijā ar nopietnu zinātniski fantastisku bāzi. Varoni 1929. gadā radīja rakstnieks Philip Nowlan un komiksu zīmētājs Dick Calkins. Nowlan tēla Anthony (“Buck”) Rogers debija bija Armageddon: 2419 A.D. (1928–29), kas tika serializēta Amazing Stories. Komiksa rindas pirmais nosaukums bija Buck Rogers in the Year 2429 A.D. Vēlā to pārsauca Buck Rogers in the 25th Century, un beigās vienkārši par Buck Rogers. Vienkāršajai publikai komiksi popularizēja tādas zinātniskās fantastikas parafernālijas un konceptus, kā staru ieročus, robotus un raķešu kuģus, kas iepriekš bija redzami tikai lubeņu žurnālos.

Pēc oriģināla stāsta Baks Rodžers bija ASV Kara aviācijas pilots, kurš atmostas pēc 500 gadiem miega, lai atklātu, ka Ameriku ir iekarojuši mongoļi un tā praktiski ir sagrauta. Pievienojies savai kosmosa kompanjonei Wilma Deering un savam mentoram, izcilajam zinātniekam Dr. Huer, Buck Rogers pieveic iekarotājus un atbrīvo Ameriku. Marsietis un bijušais kosmosa pirāts Bārnijs Bleks ir sašutis par to, ka Baka un Vilmas saiet kopā. Turpmākajos viņu ienaidniekos parādās pirāti no kosmosa, Tīģera vīri no Marsa un zināmie nelieši Killers Kane un Ardala Valmar.

Buck Rogers parādās komiksu grāmatās un vēlāk arī radio seriālos (1932–47), Buster Crabbe tēlo varoni kino seriālā (1939). Liela komiksu un radio sērijas popularitāte izraisīja mārketinga plūdus, un Buck Rogers staru pistoles, raķetes un kostīmi rotaļlietu veikalos bija visuresoši. Pēc sākotnējās parādīšanās televīzijā (1950–51), aktieris Gils Džerards gandrīz trīs gadu desmitus vēlāk (1978. – 1981.) atgrieza Baku Rodžersu uz mazā ekrāna. Viņa popularitāte turpinājās, izlaižot otro televīzijas sēriju, kas sekoja Zvaigžņu karu franšīzes panākumiem ar populāru akcijas figūru līniju.

https://www.britannica.com/topic/Buck-Rogers-fictional-character