Autobraucēja.

Parasti pieņemts, ja runājam par autobraucējiem, tad runājam par vīriešiem. Ir protams, izņēmumi, arī Latvijā, taču īsts autosporta cienītājs droši vien varētu nosaukt desmitiem autobraucēju-vīriešu, starp kuriem nebūtu neviena sieviete. Tomēr tādas ir un starrp viņām pati pirmā - feancūziete Kamilla di Gasa (Madame Camille du Gast). 1901. gadā, 27.-29. jūnijā, pirmajā, starptautiskajā autorallijā Parīze - Berlīne ar trases garumu 1105 km tika reģistrēta arī sieviete, tieši minētā Kamilla. Interesanti, ka viņa 120 konkurentu vidū ieņēma 33. vietu. Pirms tam viņa jau bija pabijusi aerostata pilota lomā un lēkusi ar izpletni.

1904. gadā viņa kļust par vienīgo sievieti Francijas Automobiļu kluba biedri. Viņa ir arī Francijas dzīvnieku aizsardzības biedrības 'Société protectrice des animaux' prezidente.

 

 

2016-10-301

Pēc autosacīkstēm Kamilla sēdās pie sporta kutera stūres un jau 1904. gadā uzvarēja jūras sacīkstēs Alžīra - Tulona; vēlāk viņa sāka nodarboties ar jāšanas sportu, kur arī sasniedza lieliskus rezultātus. Pēdējās ziņas, kas vēsta par viņu datētas ar 1939. gadu, kad pirmā oficiālā pasaules autobraucēja un jūras motokuteru sacīkšu uzvarētāja sniedza viesizrādes Eiropā kā piāniste-virtuoze.

No "Taini XX veka", 2016. gada 41. numura. Precizēju pēc interneta datiem.

http://www.teamdan.com/archive/gen/upto1903/1901.html#berl

Par viņas dzīvi visvairāk ir rakstīts šajā Vikipēdijas lapā: https://en.wikipedia.org/wiki/Camille_du_Gast

Te var uzzināt, ka viņa ir bijusi sportiste arī citos veidos, sabiedrības dāma un dzīvnieku aizstāve. Ne tikai piāniste, bet arī dziedātāja un modele. Viņai bija ļoti sarežģītas attiecības ar meitu, kas viņu apskauda, centās izspiest naudu un ar savu draugu palīdzību pat mēģināja viņu kādā 1910. gada naktī nogalināt. Tāpec, līdz savai nāvei 1942. gadā viņa dzīvi veltīja galvenokārt dzīvniekiem.

Kamilla di Gasa (Marie Marthe Camille Desinge du Gast) ir dzimusi Parīzē 1868. gadā, Parīzē, vācu okupācijas laikā viņa arī mira.