Augļu groziņš. Fruits Basket

Tā bija Nacuki Takai manga, kas iznāca no 1998. gada 18. jūlijam līdz 2006. gada novembrim japāņu žurnālā "Hana to Yume", pavisam 23 tankoboni. Nosaukums nāk no populāras japāņu bērnu spēles

2001. gadā šis darbs ieguva ikgadējo, prestižo izdevniecības "Kodansja" prēmiju par labāko sjodzjo mangu.  Saskaņā Japānas Kultūras ministrijas 2007. gada aptauju, tā ieņēma 37. vietu visu laiku labāko mangu sarakstā.

"Studio Deen" adaptēja mangu 26 sēriju anime, ko uzņēma režisors Daiti Akitaro, ko translēja telekanālā "TV Tokyo" no 2001. gada 5. jūlija līdz 27. decembrim. 2018. gada 12. novembrī uz žurnāla «Hana to Yume» vāka tiek publicēts anonss, ka būs jauns anime seriāls.

Skolniece Toru Honda zaudē māti autokatastrofā un paliek bez pajumtes, tāpēc ka negrib sagādāt nepatikšanas savam vectēvam un labākajām draudzenēm Arise Votani un Saki Hanadzimai. Neskatoties uz visām nelaimēm un raizēm, kas krīt uz viņu, Toru nekrīt izmisumā. Slepus no draudzenēm viņa sāk dzīvot teltī, nekavē stundas un strādā vairākos darbos vienlaicīgi, cenšoties realizēt mātes sapni par to, ka viņas meita pabeigs augstāko skolu un iestāsies universitātē.

Reiz, pastaigājoties savas improvizētās mājvietas apkārtnē, Toru uzduras lielai mājai. Izrādās, ka tur dzīvo viņas klasesbiedrs Juki Soma, neticami skaists jauneklis, kurš izsauca visas skolas sajūsmu. Nams pieder Juki radiniekam Sigure Some - jaunam rakstniekam. Sapratuši situāciju, kurā atrodas meitene un tā kā viņiem ir grūtības ar saimniecības darbiem Juki un Sigure nolemj palīdzēt Hondai, piedāvājot iespēju dzīvot viņu mājā, pretī prasot mājas uzkopšanu un ēdienu gatavošanu. Tā kā telts, kur dzīvoja Toru, aprok nejaušs šļūdonis, meitenei neatliek nekas cits, kā būt ar mieru, pieņemot viņi cēlsirdīgo piedāvājumu.

Taču Toru nezina, kas īstenībā ir lielā, bagātā un vecā Somu dzimta. Pats šausmīgākais, gadsimtiem glabātais noslēpums, ko nejauši atklāj Honda tad, kad parādās vēl viens Somu ģimenes loceklis - Kjo Soma, kurš sāk kauties ar Juki, ir tas, ka sen-senos laikos dažus Soma ģimenes locekļus nolād gari, tāpēc apskaujoties, pat nejauši, ar pretējā dzimuma pārstāvjiem, vai arī stipra satraukuma gadījumos, viņi pārvēršas par ķīniešu zodiaka jeb Dzjunisi dzīvniekiem. Tā Juki kļūst par peli, Sigure - par suni, bet Kjo - par kaķi. Ar to izskaidrojama Juki un Kjo nepatika vienam pret otru. (Pēc leģendas pele esot piemānījusi kaķi, aizņemot tā vietu zodiakā). Parasti Soma izdzēš atmiņu lieciniekiem ar hipnozes palīdzību, taču vienkāršajai un tajā pašā laikā atbildīgai Toru viņi nolemj izdarīt izņēmumu, liekot apzvērēt, ka viņa paturēs to noslēpumā.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%B7%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B0_%D1%84%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%BE%D0%B2

Tā kā manga risinās anima producēšanas laikā, animācijas sērija dara dažas izmaiņas stāstā. Vairāki notikumi ir apvienoti; daži notikumi, piemēram, Toru pirmā tikšanās ar Momiji un visas atsauces uz Toru beisbola kausu, nekad nenotiks. Anime nenorāda, ka Juki un Kjo ir tikušies ar Toru māti vai ka Kjo vaino sevi par viņas nāvi. Daudzi notikumi, kas saistīti ar Kjo patiesās formas atklāšanu, ir ļoti mainīti anime, tai skaitā pievienojot pagarināto vajāšanas skatu un Toru tikšanos Akito mežā, neviens no tiem manga nenotiek.

https://en.wikipedia.org/wiki/Fruits_Basket

Fanu lapa.

https://myanimelist.net/anime/120/Fruits_Basket

Viki lapa.

http://fruitsbasket.wikia.com/wiki/Main_Page

Anime enciklopēdija.

https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=348

Manga.

https://www.goodreads.com/series/52811-fruits-basket

Vēl manga.

https://www.thriftbooks.com/series/fruits-basket/37207/

Radio drāma.

http://furubadrama.weebly.com/

P.S. Pēdējās divas attēlu kopas ir no jaunā seriāla.