Atlantīda pie horizonta?

17.11.2004./Michele Kambas/. Tulkojuma autors joprojām nezināms.

ASV zinātnieks paziņoja, ka viņam ir izdevies atrast pazudušās Atlandīdas civilizācijas pēdas netālu no Kipras krastiem.

Roberts Sarmasts paskaidroja, ka aptuveni 9000 gadā pirms Kristus Vidusjūras baseins tika appludināts, tādejādi aprokot taisnstūra zemes apgabalu, kuru zinātnieks uzskata par Atlantīdu. Šis zemes gabals patlaban atrodas aptuveni 1,5 km dziļumā zem ūdens starp Kipru un Sīriju.

"Mēs noteikti esam to atraduši," apgalvoja Sarmasts, kurš kopā ar savu komandu nodarbojās ar pētījumiem 80 km attālumā uz dienvidaustrumiem no Kipras krastiem.

Dziļūdens izpēte ar sonoriem atklāja mākslīgas būves, kas atradās uz dziļumā esoša kalna, tai skaitā 3 kilometrus garu sienu, ar sienu apjoztu kalna pakāji un grāvjus. Lai precizētu atklājumus, pētījumi tiks turpināti.

"Mēs nevaram piedāvāt taustāmus pierādījumus ķieģeļu un javas veidā, jo tie joprojām atrodas zem vairāku metru nosēdumu slāņa, bet netiešie pierādījumi ir neapstrīdami," paziņoja zinātnieks.

Pagaidām Sarmasts publiski demonstrējis ir tikai animētu „kalna” simulāciju.

Atlantīdas eksistence un atrašanās vieta gadsimtiem ilgi ir piesaistījusi cilvēku prātus un fantāziju.

Sengrieķu filozofs Platons aprakstīja Atlantīdu kā tehnoloģiski attīstītu civilizāciju, kas atrodas uz salas.

Dažādas teorijas stāsta par Atlantīdas pazušanas dažādiem iemesliem, sākot no dabas kataklizmām, līdz pat sengrieķu mītiem un teikām, kurās tiek stāstīts, ka šī civilizācija bija tik samaitāta un lepna, ka Dievs to iznīcināja.

Skeptiķi savukārt uzskata, ka Platons Atlantīdu ir izdomājis.

Sarmasts paskaidroja, ka norādes par Kipru viņš atradis Platona dialogos. Platons atsaucās uz Atlantīdu, kas atrodas pretī Herkulesa kolonnām, kas visticamāk ir Gibraltāra šaurums. Līdz ar to pētnieki arvien ir skatījušies uz Atlantijas okeāna, Īrijas vai Azoru salu pusi.

"Lai izprastu Atlantīdas mīklu, ir jāpazīst senā vēsture, Bībele, Šumēru kultūra un to atstātie pieraksti, un vēl daudz kas cits," piebilda Sarmasts.

Lai gan vispazīstamākais pasaules mēroga kataklizmas apraksts ir atrodams Bībelē, Vecajā derībā, arī vēl citas senās civilizācijas ir atstājušas pierakstus par civilizācijām, kuras iznīcinājuši plūdi.


Komentāri

Martins 2004-11-17 13:50:18

Nu protams, ka Atlantīda. Jau atkal. Un nebūt ne pēdējā.

oskars 2004-11-22 11:24:32

Kas to zin kas tur nogrimis

pops 2004-12-04 16:12:10

kaut kadi grieķi vai kautkas tāds