Atceramies - Karlo Rambaldi.

Kino specefektu meistars, itālis Karlo Rambaldi (dzimis 1925. gada 15. septembrī Vigaranoainardā, miris 2012. gada 10. augustā Lameciatermē).

Savos darbos viņš ietekmējies no Pikaso un itāļu mākslinieka Renato Gutuzo. Viņa pirmais darbs ir uguni spļaujošs pūķis itāļu filmā "Zigfrīds" (1957). Pirmā profesija viņam ir mērnieks - topogrāfs, bet no 1963. gada viņš ir mākslinieks ar pilnu slodzi. Viņš ir strādājis ar tādiem slaveniem itāļu režisoriem kā Federiko Fellini, Pjērs Paolo Pazolini, Mario Moničelli un Dario Ardžento.

 

 

Viņa paši pazīstamākie darbi ir Karalis Kongs visā augumā tāda paša nosaukuma 1976. gada filmā un Citplanētietis no Stīvena Spīlberga filmas "Citplanētietis" (1982).

Rambaldi ir "Oskars"par specefektiem filmās "King-Kongs" (1976) kopā ar Glenu Robinsonu un Frenku van der Vējeru, "Svešais" (1979) kopā ar Hansu Rudolfu Gigeru, Niku Olderu, Denisu Eilingu un Braianu Džonsonu, "Citplanētietis" (1982) kopā ar Denisu Mīrenu un Kennetu Smitu.

ASV Fantastiski, fantāzijas un šausmu filmu akadēmija pasniedza Rambaldi savu balvu "Saturns" par labākajiem specefektiem filmā "Citplanētietis" (1982), par ko viņš saņēma arī nomināciju BAFTA prēmijai. 1985. gadā kinofestivālā "Mystfest" Rambaldi saņem īpašu balvu par savu darbu.

Tomēr Rambaldi ir arī nominācija "Zelta avenes" antibalvai par sliktākajiem specefektiem lentē "King-Kongs ir dzīvs" (1986).

Šogad Rambaldi paliktu 90 gadi.

Karlo Rambaldi bija precējies ar Brunu Baso, no kuras viņam ir dēls un meita. Rambaldi ilgus gadus dzīvoja Lameciatermē, Kalabrijā, kur arī mira.

Fakti no Vikipēdijas.