ASV izlūkdienesti atklāj, kāda būs pasaule pēc 20 gadiem

Apollo, redakcija@apollo.lv

Otrdiena, 2012. gada 11. decembris

ASV Nacionālā izlūkošanas padome nākusi klajā ar ziņojumu, kurā ir secinājumiem par to, kāda pasaule būs pēc 20 gadiem, ziņo ārvalstu mediji.
Tajā teikts, ka mazāk nekā 20 gadu laikā pasaule kardināli atšķirsies no tās, kādā mēs dzīvojam pašlaik.
Zemes iedzīvotāju skaits pieaugs par 1,2 miljardiem, sasniedzot 8,3 miljardus. Par 35% pieaugs pieprasījums pēc pārtikas produktiem. Gandrīz divreiz pieaugs pieprasījums pēc ūdens.

 

 

Atsevišķi kontinenti un reģioni, piemēram Āfrika un Tuvie Austrumi, visticamāk, cietīs no ūdens un pārtikas trūkuma.
Eiropas, Japānas un Krievijas ekonomikas pamazām piedzīvos kritumu.
ASV zaudēs vienīgās superlielvalsts statusu.Islāma ekstrēmisti vairs neeksistēs tādā formā, kādu mēs tos pazīstam. Tomēr atsevišķi indivīdi vai grupējumi, iespējams, veiks postošus uzbrukumus ar bioloģiskajiem un kiberieročiem. Netiek izslēgta kiberbruņošanās sacensība valstu starpā un jaunu ieroču parādīšanās.
Tuvie Austrumi un Dienvidāzija būs visnestabilākie reģioni, kur sadursmēs var tikt pielietoti kodolieroči.
Tāpat nākotnē pieaugs Ķīnas, Indijas, Brazīlijas ietekme.
2030.gadā Ķīnas ekonomika visticamāk pārspēs ASV, bet Āzija globālās ietekmes ziņā pārspēs Ziemeļameriku un Eiropu kopā.
Ziņojums veidots, balstoties uz 16 valsts izlūkdienestu un aģentūru viedokļiem un secinājumiem.
Ziņojumā tāpat prognozēts, ka ielās parādīsies bezpilotu automašīnas, kas ievērojami samazinās traģisku avāriju skaitu uz ceļiem.Bet valstu valdības, pateicoties jaunajām tehnoloģijām, varēs izsekot savus pilsoņus.

http://www.apollo.lv/zinas/asv-izlukdienesti-atklaj-kada-bus-pasaule-pec-20-gadiem/544462?utm_source=inbox&utm_campaign=news&utm_medium=newsbox