Astoņkājis Pauls

http://en.wikipedia.org/wiki/Paul_the_Octopus

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D1%83%D0%BB%D1%8C_(%D0%BE%D1%81%D1%8C%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B3)

Astoņkājis Pauls (dzimis 2008. gadā Jūras dzīves centrā Veimutā, Dorsetā, Anglijā) dzīvo tādā pat centrā Oberhauzenē, atpūtas parka akvārijā Vācijā. Kļuvis slavens ar to, ka gandrīz precīzi paredzējis iznākumu visās Vācijas futbola izlases oficiālajās spēlēs. 4 no 6 Eiropas futbola čempionāta spēlēm 2008. gadā un pagaidām pilnīgi visās Vācijas izlases spēlēs 2010. gada pasaules kausa izcīņā. Vārdu Pauls astoņkājis ir ieguvis no vācu bērnu dzejoļa Der Tintenfisch Paul Oktopus , ko sarakstījis vācu rakstnieks Bojs Lornsens. Astoņkājis ir ieguvis arī iesauku Kraken-Orakel (vai: Oktopus-Orakel). Pirms pasaules čempionāta mača Vācija — <st1:place><st1:country-region>Argentīna</st1:country-region></st1:place>, ekologi no organizācijas PETA lika priekšā astoņkāji palaist brīvībā, taču Jūras dzīves centra administrācija atbildēja, ka astoņkājis ir dzimis nebrīvē un nespēs izdzīvot brīvā dabā, jo nemācēs sev sagādāt barību. Pēc spēles argentīniešu fani, sašutuši, ka astoņkājis pareizi paredzējis viņu komandas zaudējumu, draudēja astoņkāji izvārīt un apēst, taču astoņkāja kopējs Olivers Valencjaks (Oliver Walenciak) uzskata, ka astoņkājis ir drošībā. Lai gan pēc Vācijas izlases zaudējuma Spānijai tagad jau vācu fani sākuši astoņkāji ienīst un runā, ka tas, vai nu jāizvāra, vai arī jāizbaro haizivīm. Tāds jau ir Kasandras liktenis...

Lai iegūtu pareģojumu lielajā akvārijā, kur dzīvo astoņkājis, ielaiž divas barotavas, vienu ar Vācijas karogu, otru ar tās pretinieces karogu. Uzskata, ka uzvarēs tā komanda, no kuras barotavas astoņkājis pirmais paņems barību. Interesanti, ka neviena no Vācijas izlases spēlēm nav beigusies neizšķirti. Līdz šim astoņkājis nepareizi prognozējis tikai 2 Vācijas spēles: ar Horvātiju un Spāniju 2008. gadā, varbūt tāpēc, ka toreiz bija vēl mazs.

Astoņkāja kopējs ir pārliecināts par sava dzīvnieka inteliģenci, vajagot tikai redzēt, kā tas skatās uz cilvēkiem, kas pienāk tuvu akvārijam. Nav jau nekāds brīnums, jo galvkāji tiek uzskatīti par pašiem gudrākajiem dzīvniekiem no pirmmutnieku grupas. Ja atceramies, tad visi mugurkaulnieki un vēl daži dzīvnieku tipi pieder pie otrmutniekiem. Tomēr galvkāju moluski pētījumos pārspēj dažu labu hordaini.

Pa šo laiku pasaules otrā malā Paulam ir uzradies konkurents — garastes papagailis Mani no Singapūras «Mazās Indijas». [No krievu teksta — garastes papagailis, taču tādas sugas nemaz nav? Angļu valodā dots apzīmējums Parakeet , kas apzīmē visas mazās un vidēja lieluma sugas, kurām tiešām ir gara aste- t.p.] Viņa saimnieks saka, ka jau pusgadsimtu trenē papagaili pareģošanā (galvenokārt gan sadzīvisku lietu pareģošanā) un, ja papagailis ir paredzējis, ka par pasaules čempioniem kļūs «oranžie» (Nīderlande), tad tā arī būšot. Tas vienā avotā, taču citā saitē rakstīts savādāk. Papagailis esot pareizi pareģojis visas četras komandas, kas iekļuva pusfinālā, tomēr ar komandām, kas iekļūs finālā, viņš pieļāvis kļūdu, papagailis paredzēja, ka pusfinālā uzvarēs un finālā iekļūs Spānija un Urugvaja:

http://news.xin.msn.com/en/singapore/article.aspx?cp-documentid=4207614

http://current.com/13gp84c

Lai nu kā, palikušas tikai dažas dienas vēl Octopus vulgaris sugas astoņkājim Paulam jāizdara pēdējie «gājieni» un dzīvnieku «Ekstrasensu cīņas» beigsies.

http://f4s.in/sports/paul-the-octopus-spain-vs-germany/

Toties jau izgāzies pareģojums no Dienvidamērikas, kur kāds bija sarēķinājis, ka Brazīlija ir bijusi čempione pēdējās divas reizes 1994. un 2002. gadā, kas summā dod 3996, bet Argentīna pēdējo reizi ir bijusi čempione 1986. gadā, ja pieskaita šo gadu, atkal summā sanāk — 3996. Un, protams, neattaisnojās Vācijas 20 gadu cikls: čempione 1954. un 1974. gadā, tad 1990. gadā — tātad vajag būt čempionei 2010. gadā.

Var papildināt ziņu par astoņkāji Paulu, kas arī cīņas rezultātu par 3. vietu pasaules kausa izcīņā ir noteicis pareizi. Atlikusi vienīgā spēle - fināls, taču tur nespēlēs Vācija, bet Spānija ar Nīderlandi, Pauls paredz, ka uzvarēs Spānija.