Ar "Google Earth" atrasts Lohnesa briesmonis

26.aug 2009 mango.lv

lohnesKāds britu tabloīda The Sun lasītājs apgalvo, ka, programmā Google Earth aplūkojot no pavadoņa uzņemtos attēlus, viņam izdevies saskatīt Nesiju – leģendāro briesmoni, kas it kā mitinās Skotijas ezerā Lohnesā.

Pievienotajā fotogrāfijā redzams kaut kas līdzīgs milzīgam jūras dzīvniekam ar diviem peldspuru pāriem un lielu asti.

Pēc The Sun žurnālistu domām, šī fotogrāfija ir niecīgs, tomēr būtisks Nesijas eksistences pierādījums. Savukārt pēc citu Google Earth lietotāju uzskatiem, šis attēls precīzi atbilst tam briesmoņa aprakstam, kas iepriekš parādījies pasaules presē.

Kā zināms, Lohnesa ezers iemantojis pasaules slavu, pateicoties leģendai par tajā mītošo briesmoni vārdā Nesija. Pirmo reizi mīklainais briesmonis pieminēts VII gadsimta mācītāja Adomnana darbā Svētā Kolumba dzīve, bet popularitāti tas iemantoja 1933. gadā, kad presē parādījās Nesijas fotogrāfijas, tiesa, vēlāk atklājās, ka tās ir viltotas.

Šobrīd ezera apkārtnē pastāv neskaitāmi komerciāli tūristu maršruti, kas paredzēti Nesijas dzīves vietas apskatei.

2003. gadā zinātnieku grupa, kas ar 600 sensoriem un satelītu navigācijas sistēmu pētīja ezeru korporācijas BBC uzdevumā, nonāca pie secinājuma, ka Lohnesa ezera briesmonis ir tikai mīts un nekāda Nesija ezerā nedzīvo.

Savukārt 2006. gadā viens no ievērojamākajiem Lielbritānijas paleontologiem Nīls Klārks paziņoja, ka neizskaidrojamie fakti par briesmoni patiesībā saistīti ar ziloņiem, proti, viņš ir pārliecināts, ka baumas par Nesiju ir tikai "grandiozs mārketinga triks", kas ienācis prātā Londonas cirka impresārijam Bertramam Milzam, kad viņš redzējis, kā ezerā peldas cirka ziloņi.

 

 Oriģinālu lasiet šeit