Antonija Baijete. Brīnumi un fantāzijas. Krājums

Apraksts par autori un viņas daiļradi

No grāmatas “Possession: A Romance” autores, kurai par to piešķirta Bukera balva, kā arī no „Bērnu grāmatas” un „Eņģeļu un kukaiņu” autores, šis ir pirmais īsās prozas krājuma pirmais sējums, trīs autores krājumi zem viena vāka. “Brīnumi un fantāzijas” atspoguļo Britu impērijas ordeņa kavaliera kundzes darba “pasakaino” aspektu: “Pasakas un pati folkloriskā tradīcija ilgu laiku ir okupējušas Bajeti (“Possession” ir tam pierādījums), bet tagad mēs redzam, ka tās vienkārši ir radītas viena otrai” (Financial Times). Šajos stāstos - “ar visu šķietamo vienkāršību, pārsteidzoši daudzslāņaino un pat alegorisko” (Vogue) “noslēpums elpo, kaisle dzīvo, senā maģija pulsē” (Marija Klēra). Šeit princese var atstāt savu pasaku, čūskai līdzīgā Lamija, kas dzīvo baseinā, vēlas pārvērsties par sievieti, un džins pēc daudzu gadu ieslodzījuma, atstājot „lakstīgalas acs” stikla pudeli, pārnes tenisistu Borisu Bekeru no televizora ekrāna uz viesnīcas numuru ...

https://iknigi.net/avtor-antoniya-bayett/132007-chudesa-i-fantazii-sbornik-antoniya-bayett.html

Dame Antonia Susan Duffy DBE HonFBA (née Drabble; dzimusi 1936. gada 24. augustā), profesionāli pazīstama kā A. S. Byatt (Antonija Baijete), ir angļu rakstniece, dzejniece un Bukera balvas ieguvēja 2008. gadā. The Times newspaper nosauca viņu savā top 50 sarakstā par vienu no lielākajiem britu

Beilete ir beigusi Ņūhema koledžu Kembridžā un aizstāvējusi doktora disertāciju angļu literatūrā Oksfordas universitātē (Somervilas koledžā).
Darbība.
Viņa ieguva Bukera balvu (1990) par romānu “Possession”, ko krievu valodā publicēja V. Lančikovs un D. Psurtsevs. Romāns "Kam ir" ir tulkots 26 valodās un ir iekļauts universitāšu programmās daudzās pasaules valstīs.
Romāns "Bērnu grāmata" bija Bukera balvas 2009. gadā īsajā sarakstā, ko krievu valodā izdevniecība Eksmo izdeva 2012. gadā, tulkojusi T. Borovikova. Bērnu grāmata ir daudzslāņu romāns, kas izseko vairāku ģimeņu vēsturi no 19. gadsimta beigām līdz Pirmajam pasaules karam uz Anglijas vēstures fona, tās kultūras, mākslas, dizaina, izglītības, cīņas par sieviešu tiesībām, nabadzības un bagātības, kā arī visdaudzveidīgākajiem angļu sabiedrības dzīves aspektiem.

https://en.wikipedia.org/wiki/A._S._Byatt

A S Byatt ir starptautiski slavena ar saviem romāniem un novelēm. Viņas romānos ietilpst Bukera balvu ieguvusī “Biogrāfa pasaka” un kvartets: „Jaunava dārzā”, ”Klusā daba”, „Bābeles tornis” un „Svilpojošā sieviete”. Viņas jaunākais romāns “Bērnu grāmata” ir izdots 2009. gadā. Viņas atzinīgi novērtēto noveļu krājumos ietilpst „Cukurs un citi stāsti”, „Matīsa stāsti”, „Džins Lakstīgalas acī”, „Elementāli” un „Mazā melnā stāstu grāmata”. Par izcilu kritiķi, kā arī daiļliteratūras rakstnieci A S Byatt tika iecelta CBE 1990. gadā un DBE 1999. gadā.

https://web.archive.org/web/20090609160604/http://www.asbyatt.com/