Anna no Zaļajiem Jumtiem. Akage no Anne

Anime - kanādiešu bērnu literatūras klasiķes Lūsijas Modas Montgomerijas slavenākās grāmatas pārcelšana animācijā. Nav brīnums, ka arī Japānā šis darbs ir milzīgi populārs. Tajā ir tāda japāniska pasaules izjūta! Krievu tulkojumā "Anna no Zaļajiem Mezonīniem". 1979. gada anime, režisors Isao Takahata. Angliskais nosaukums "Anne of Green Gables".

Anime "Anna no Zaļajiem Jumtiem" ir japāņu animācija, kas balstās uz pazīstamās kanādiešu rakstnieces Lūsijas Montgomerijas darbu. Sižeta centrā ir stāsts par meiteni-bāreni Annu, kura nonāk parasta fermera Metjū ģimenē. Galvenais varonis ir parasts, vecs vīrs, kurš apstrādā savas zemes un cenšas izdzīvot zem viena jumta, savas māsas vadīts. Liekas, ka varētu mierīgi dzīvot un nodarboties ar mājas darbiem. Taču vecajam vīram Zaļajos Mezonīnos ir ļoti grūti, arī viņa māsai Marillai nav viegli. Radinieki nolemj paņemt no bāreņu nama kādu zēnu, kurš kaut kā palīdzētu viņiem saimniecībā. Marilla piekrīt brālim, lai piedalītos šādā avantūrā. Vecie cilvēki domā, ka liekas rokas nekad nebūs par sliktu, bet attiecības ar puišeli būs draudzīgas. Vecais Metjū dodas uz staciju, kur drīz ieradīsies vilciens no Šarlottaunas. Darbība norisinās Prinča Edvarda salā. Taču vecais vīrs ir galīgi pārsteigts, tāpēc ka tukšajā stacijā viņš neatrod puisēnu-bāreni, bet tur ir mīļa, rudmataina meitene, kura, kā izrādās, sen jau sapņojusi par ģimeni. Meitenīte kopā ar Metjū brauc uz Mezonīniem. Marilla ir izbrīnīta par jauno ģimenes locekli, taču ļoti priecājas par viņu. Anna pieaug un saglabā savu raksturu: ekspersīvu un ugunīgi, pilnībā piederīgu viņas ugunīgajiem matiem un kareivīgumam, kā arī milzīgai iztēlei!

http://seasonvar.ru/serial-20434-Enn_iz_Zelnyh_Krysh_anime.html

Fanu lapa.

https://myanimelist.net/anime/283/Akage_no_Anne

2009. gada prikvels. Annas stāsts pirms notikuma garstāstos.

https://myanimelist.net/anime/5494/Konnichiwa_Anne__Before_Green_Gables

"Akage no Anne: Green Gables e no Michi". Filma, kas veidota no pirmajām 6. epizodēm.

https://myanimelist.net/anime/8950/Akage_no_Anne__Green_Gables_e_no_Michi

Vikipēdijas lapa.

https://en.wikipedia.org/wiki/Anne_of_Green_Gables_(1979_TV_series)

Kino lapa.

https://www.imdb.com/title/tt0078560/

Anime enciklopēdija.

https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=421

Viki lapa.

http://anneofgreengables.wikia.com/wiki/Anne_of_Green_Gables_(anime)

Par seriālu.

https://imissbionix.wordpress.com/2017/04/09/wait-isao-takahatas-anne-of-green-gables-anime-series-was-dubbed-into-english