Andžejs Sapkovskis. Krājums "Ciri"

«Ciri» – ir poļu fantasta Andžeja Sapkovska populāru stāstu krājums. Tajā ietilpst trīs noslēdzošie romāni no cikla "Raganis": "Kristības ar uguni", "Bezdelīgas tornis", "Ezera valdniece", stāsti "Ceļš bez atgriešanās", "Kaut kas beidzas, kaut kas sākas", kā arī eseja "Bestiārijs".

Grāmatā lasītājs viegli pamanīs autora vizītkartes: satriecošu humoru, lielisku stāstnieka tekstu, uzmanību detaļām un aprakstiem, dziļu filozofiju, interesantus galvenos varoņus.

Un protams, jūs beidzot uzzināsiet, ar ko beigsies vērienīgā sāga par Geraltu un Ciri.

Nopirkt un lasīt onlainā grāmatu "Ciri" jūs varēsiet portālā litres.ru. Latvijā grāmata ir arī pārdošanā veikalu tīklā "Polaris", turpat var to arī pasūtīt. Cena, tuvu pie 20 eiro, jo sējums patiešām ir biezs.

https://www.litres.ru/andzhey-sapkovskiy/ciri/

Par autoru.

Andžejs Sapkovskis ir mūsdienu poļu publicists un rakstnieks, kas specializējas fantāzijas un fantastikas žanrā. Sapkovskis ir dzimis 1948. gada 21. jūnijā poļu pilsētā Lodzā, kur vēlāk ieguva augstāko izglītību un darba pieredzi ārējās tirdzniecības sfērā.

Daiļrade.

1986. gadā tiek publicēts pirmais Sapkovska darbs, fantāzijas novele „Raganis”. Stāsti par tā galveno varoni Geraltu no Rivijas vēlāk ietilpst tāda paša nosaukuma grāmatā. Pēc 4 gadiem autors saraksta otru darbu ar nosaukumu „Pēdējā vēlēšanās”, kur ietilpst 7 noveles. 1992. gadā iznāk jauna grāmata par ragani ar sešiem jauniem stāstiem, ko sauc „Likteņa zobens”. Laikā no 1994. līdz 1999. gadam Andžejs Sapkovskis sāk darbu pie piecu sējumu sāgas „Raganis no Raganības”, kur ietilpst „Elfu asinis”, „Ienaida stunda”, ‘Kristības ar uguni”, „Bezdelīgas tornis” un „Ezera valdniece”.

Bez darbu cikla par Ragani Sapkovskis ir arī esejas „Karaļa Artūra pasaule” autors, te minēti iemesli, kāpēc leģendas par karaļa Artūra valdīšanas laiku ir tik pazīstamas un kāda ir šo leģendu loma 20. gadsimta rakstnieku daiļradē. Rakstnieks neapiet arī „Tristanu un Izoldi”, par kuru saraksta savu versiju ar nosaukumu «Maladie».

Lasītāji augsti novērtē autora darba stilu, atzīmējot tēlainību un valodas sulīgumu, kā arī kolorītos varoņus. Sapkovska paši populārākie darbi ir:

«Pēdējā vēlēšanās»; «Likteņa zobens»; «Elfu asinis».

Andžeja Sapkovska spalvai pieder arī grāmata-spēle „Irdesas Acs”, kritiski raksti par fantāziju, apjomīgs darbs par pasaku būtnēm, „Bestiārijs” un rinda īsāku stāstu.

Laika periodā no 2002. līdz 2008. gadam „Ragaņa” autors regulāri ņem dalību „Eirokonos”, bet 2009. gada sākumā gaismu ierauga jauna grāmata „Čūska”, kas veltīta karam Afganistānā. Jau pēc gada autors paziņo, ka ir atjaunojis darbu pie Ragaņa cikla, kas agrāk jau bijis par pamatu datora lomu spēlēm, rokoperai un televīzijas seriālam.

Sapkovskis ir četrkārtējs Januša A. Zaidela (viens no populārākajiem poļu fantastiem padomju laikos) prēmijas un trīskārtējs SFinks prēmijas ieguvējs, kā arī ir apbalvots Vispasaules Fantāzijas prēmiju par mūža ieguldījumu žanrā.

Andžeja Sapkovska darbus var lasīt krieviski ЛитРес onlaina režīmā vai lejupielādēt fb2, txt, epub, pdf formātos.

https://www.litres.ru/andzhey-sapkovskiy/ob-avtore/

Protams, ka pilnu pasaulē populārā poļu autora darbu sarakstu var atrast poļu un krievu portālos, arī latviešu valodā ir iznākušas divas viņa grāmatas. (Apraksti par tām jau ir bijuši iepriekš.)

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/104293-ragana_cikls_pedeja_velesanas_1.html

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/154451-ragana_cikls_liktena_zobens_2.html

Vēl par autoru.

https://fantlab.ru/autor12