Andris Marts. Neparastā misija

Grāmatas saturs ir unikāls. Pirmo reizi tiek atklāti aprakstīti tādi VDK vajāšanu gadījumi, kuri joprojām tiek kategoriski noliegti un ticamākais, ka to esamību bijušie VDK darbinieki atklāti atzīs tikai pēc vairākiem gadu desmitiem.

Uz patiesiem notikumiem balstīts fantastikas žanra romāns. Ņemot vērā situāciju, kāda ir Latvijā, grāmata ir jālasa ''starp rindām''.

"Kristaps - slepenie protokoli" - it kā neticamajiem notikumiem ir ļoti daudz liecinieku. Grāmata ir rakstīta kā fantastikas žanra romāns, nevis kā dokumentāls atmiņu stāsts. Tas man ļauj publiskot pat gandrīz vai fantastiskus notikumus, kuri tiešām ir notikuši arī reālajā dzīvē. Protams, ir ļoti daudz arī pilnīgi safantazētas lietas.

Lasītāji šo grāmatu vērtē dažādi. Ir, kuri to vērtē nicīgi, bet ir arī cilvēki. kuri grāmatu uzskata par ģeniālu, jo tā ir pirmā grāmata Latvijas vēsturē, kurā tiek atklāti aprakstītas tādas VDK īstenotās cilvēku vajāšanas, kuras ticamākais netiks atzītas nekad, vai arī tikai pēc vairākiem gadu desmitiem. Un neņemiet ļaunā, kuri notikumi ir patiesi un kuri safantazēti, es atklāšu tikai dažiem cilvēkiem.

A.Marts

https://www.gramatnicaglobuss.lv/gramatas/dailliteratura/romani/neparasta-misija-1-dala-kristaps--slepenie-protokoli

Kas notika pirms " Reiz bija"

Autori: Anete Felknere, Andris Marts

Grāmata ''Kas notika pirms ''Reiz bija'''' ir saistīta ar fantastikas žanra triloģijas ''Neparastā misija'' notikumiem. Grāmatas galvenie varoņi ir trešās paaudzes Citplanētieši - divi dvīņi, kuri kā vienkārši, parasti cilvēki dzīvo uz Zemes. Zemes iedzīvotāji nedrīkst nojaust, ka viņi ir citas planētas sūtņi. Tas ir stāsts par Leldes un Sandra bērnības dienu piedzīvojumiem. Šie piedzīvojumi ir ļoti neparasti, jo abi bērni ir apveltīti ar pārdabiskām spējām. Tieši Lelde un Sandris būs tie, kuri sasniedzot pilngadību, atklāti paziņos, ka viņi ir Citplanētieši, un stāsies kontaktos ar Zemes iedzīvotājiem.

https://www.gramatnicaglobuss.lv/gramatas/bernu--jauniesu-literatura/jauniesu-literatura/kas-notika-pirms--reiz-bija

Zēns, meitene, internets un gadījums

Autori Anete Felkere, Andris Marts

Romāna notikumi risinās pēc pirmā Kosmiskā sūtņa Kristapa atgriešanās uz savas dzimtās planētas. Zemes iedzīvotāji, zinot par citu Kosmisko civilizāciju eksistenci, sāk gatavoties uzņemšanai Lielajā Kosmiskajā Brālībā. Lai novērotu kā notiek šī sagatavošanās, uz Zemi no Gulbja zvaigznāja planētas tiek nosūtīti divi citi novērotāji. Viņus sauc Elza un Maikls. Šobrīd viņi ir tikai 16 gadus veci pusaudži.

https://www.gramatnicaglobuss.lv/gramatas/bernu--jauniesu-literatura/jauniesu-literatura/zens-meitene-internets-un-gadijums

YouTube.

https://www.youtube.com/watch?v=4tcSlKxK9fs

Andris Marts - jūs noteikti to nezinājāt!

Andris Marts (Atis Priedītis) aktīvi raksta kopš 20 gadu vecuma. Sākumā gan dzejoļi bija kā dziesmu teksti (Andris ir arī komponists). Dzejoļi bijuši samērā tradicionāli. 2004.gadā sācis rakstīt pilnīgi cita tipa dzejoļus. Ļoti īsus, ar maksimāli koncentrētu domu. Šobrīd galvenokārt raksta šāda veida dzejoļus. Pārsvarā jau par mīlestību. Arī par citām tēmām, tikai savas domas paslēpjot simbolos un dzejoļu zemtekstos.

Uzrakstījis un izdevis savas atmiņu grāmatas ”Gan jau rīts mūs atradīs”, fantastikas žanra triloģiju ”Neparastā misija”. Pirmā prozas grāmata ”Gan jau rīts mūs atradīs” ir pilnīgi biogrāfiska. Arī grāmata ” Neparastā misija”, ja atmet fantastikas sižetus, ir autobiogrāfiska.

Ir ļoti daudzu dziesmu autors un komponists. Radio stacijās tās reizēm tiek atskaņotas, kā arī ir pieejami dažu Andra dziesmu video ieraksti.

Autors uzskata, ka visiem ir tiesības par visu rakstīt atklāti, pat ja tas kādu aizvaino. Nevienā prozas darbā nav nosaucis ”slikto” cilvēku vārdus. Diemžēl savulaik bijis gandrīz pilnībā aizliegts autors un aktīvi publicēties atsācis tikai 65 gadu vecumā. Piedzīvojis ļoti smagas VDK vajāšanas. Vajāšanu pamatcēlonis – 1979.gadā Latvijas Radio ierakstītā pret Latvijas okupāciju vērstā dziesma ar Māra Čaklā tekstu “Izkapts ābelē”.

http://www.ezerrozesgramatas.lv/jaunumi/params/post/1737956/andris-marts---jus-noteikti-to-nezinajat