Aktīvisti sašutuši par dzīvnieku bojāeju The Hobbit filmēšanas laikā

Diena.lv. 2012. gada 20. novembris

Dzīvnieku tiesību aizsardzības pārstāvju pārmetumus izpelnījies jaunās fantāzijas filmas The Hobbit: An Unexpected Journey veidotājs Pīters Džeksons un viņa komanda. Dzīvnieku aizstāvji ziņo, ka filmēšanas laukumā bojā gājuši 27 dzīvnieki, apgalvojot, ka to nāvi filmas veidotāji varēja novērst.

Lai arī labvēlīgi dzīvnieku aprūpi filmēšanas laukumā līdz šim novērtējusi dzīvnieku aizstāvju biedrība American Humane Association, pazīstamās PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) pārstāvji filmas veidotājiem veltījuši skarbus vārdus. Proti, aktīvisti atklājuši, ka Jaunzēlandē, kur uzņemta jaunā kinolente, filmēšanas laikā bojā gājuši trīs zirgi, vairākas aitas, kazas, kā arī vistas. Aktīvisti uzskata, ka dzīvnieku nāvi varēja novērst, ja vien atbildīgie filmēšanas grupas darbinieki būtu pienācīgi pildījuši savus pienākumus.

 

 

Divi zirgi esot gājuši bojā, nokrītot no kraujas un laužot kaklus, portālam wenn.com pavēstīja PETA pārstāve Lisa Lange. Viņa norādīja, ka vairākas kazas un aitas filmēšanas laukumā mirušas infekciju slimību rezultātā vai arī tāpēc, ka iekritušas purvā. Savukārt nepieskatītās vistas nogalinājuši suņi, ziņoja PETA pārstāve.

„Pītera Džeksona filmas ir bijušas īpašo efektu revolūcijas priekšgalā, taču šīs filmēšanas grupas lēmums izmantot daudzos dzīvniekus, ļaujot tiem ciest un mirt nevajadzīgā nāvē, izklaides industrijai liek atkāpties milzīgu un nežēlīgu soli atpakaļ,“ pavēstīja L.Lange.

PETA pārstāvji nākammēness iecerējuši rīkot protestus The Hobbit pirmizrādēs ASV, Anglijā un Jaunzēlandē.

Filmas veidotāju pārstāvji aģentūrai Associated Press atzinuši, ka vairāki dzīvnieki miruši dabiskā nāvē, taču, iespējams, divu zirgu nāvi varēja novērst. Filmas veidotāji arī norādīja, ka pēc notikušajiem negadījumiem ar dzīvniekiem nopietni izvērtēja situāciju un uzlaboja dzīvnieku turēšanas apstākļus, vēsta wenn.com.

http://www.diena.lv/izklaide/aktivisti-sasutusi-par-dzivnieku-bojaeju-the-hobbit-filmesanas-laika-13978963