Ahmeds Saadavi. Frankenšteins Bagdādē

Autors un viņa daiļrade

Ahmed Saadawi. Frankenstein in Baghdad

Kara plosītā Bagdāde. Vecu lietu uzpircējs Hadi vāc terora aktos bojā gājušo pilsētas iedzīvotāju atliekas, lai no viņu orgāniem radītu fantastisku būtni, kura atdzīvojusies sāktu atriebties upuru slepkavām. Satīrisks Mērijas Šellijas "Frankenšteina" klasiskā romāna atdarinājums, Saadavi romāns ir traģikomisks to portretējums, kuri dzīvo nemitīgās bailēs, gandrīz bez cerībām uz nākotni. Gotisks stāsts, trilleris, politiska satīra, "Frankenšteins Bagdādē" ir kas vairāk par melno komēdiju.

https://eksmo.ru/book/frankenshteyn-v-bagdade-ITD981202/

Ahmeds Saadavi ir dzimis 1973. gadā, Irākā. 2014 gadā romāns ir ieguvis International Prize for Arabic Fiction. Viņš ir arī dzejnieks, scenārists, dokumentālo filmu veidotājs, dzīvo Bagdādē. (No krievu Vikipēdijas.)

Ahmeds Saadavi ir irākiešu rakstnieks, dzejnieks un scenārists. Pašlaik viņš strādā, veidojot un rakstot scenārijus dokumentālajām filmām, televīzijas programmam. Viņš strādāja arī par vācu aģentūras MICT korespondentu Berlīnē.  Viņš publicējās rīta avīzēs, kā arī nozaru un iknedēļas žurnālos, un turpina publicēties Bagdādē. Viņš ieguva pirmo balvu Irākas preses festivālā "Reportage 2004", un viņa redzamākais romāns ("Frankenšteins Bagdādē") tika izdots 2013. gadā, tas ir tulkots 32 valodās, tostarp angļu, ķīniešu, franču un korejiešu valodā, un būs arī filma. (Tas no arābu valodas.)

https://ar.wikipedia.org/wiki/%D8%A3%D8%AD%D9%85%D8%AF_%D8%B3%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%8A

Bibliogrāfija.

2000 Anniversary of Bad Songs (poetry)

2004 The Beautiful Country (novel)

2008 Indeed He Dreams or Plays or Dies (novel)

2013 Frankenstein in Baghdad (novel)

https://en.wikipedia.org/wiki/Ahmed_Saadawi

No apraksta par grāmatu. papildus info.

Otrdien, 2014. gada 29. aprīlī tika nosaukts uzvarētājs Septītajai arābu daiļliteratūras starptautiskajai prēmijai, par tādu kļuva Ahmeds Saadavi ar grāmatu "Frankenšteins Bagdādē".

Autors savu romānu sāka rakstīt 2005. gada pavasarī. Tajā stāstīts par vecu mantu iepircēju Hadi al-Attagu, lupatnieku no biezi apdzīvota Bagdādes rajona. Viņš vāc sprādzienos, ienaidnieku nogalinātu cilvēku daļas, sašujot tos kopā, radot jaunu ķermeni. Ķermenī iemiesojas kāda dvēsele un tas atdzīvojas. Hadi šo radījumu nosauc par "Kā to sauc", tajā laikā varas iestādes to ir iesaukušas par "Noziedznieku X", bet pārējie par "Frankenšteinu". Frankenšteins sāk atriebties saviem slepkavām, tas ir, slepkavām, kas nogalinājuši cilvēkus, no kā ķermeņiem viņš ir radīts.

https://www.masterperevoda.ru/news/frankenshtejn_v_bagdade.php

Fragments krieviski. „Arābu Frankenšteins”.

https://gorky.media/fragments/arabskij-frankenshtejn/

Jauna intervija ar autoru.

https://lithub.com/ahmed-saadawi-wants-to-tell-a-new-story-about-the-war-in-iraq/

Par viņu vēl.

https://thearabweekly.com/ahmed-saadawi-being-artist-iraqs-chaotic-boiler-room

Autora tviteris.

https://twitter.com/saadawi_a?lang=en