Āfrikas vārds pasaules fantastikā

Fantastika ir visur, pat Āfrikā. Te būs neliels ieskats tās rakstnieku un popularizētāju vidū.

SOFIA SAMATAR

Sofija Samatara dzimusi jauktā ģimenē: tēvs - somālietis, māte - šveiciete. Viņa ir dzīvojusi dažādās vietās visā pasaulē. 1997. gadā viņa ieguva Medisonas Viskonsinas universitātes maģistra grādu afrikāņu valodās un literatūrā. Pēc tam viņa ieguva Ph.D. grādu par Sudānas rakstnieka Tayeb Salih daiļrades izpēti. Precējusies ar amerikāņu rakstnieku Keitu Milleru. Viņa runā vairākās valodās, tostarp arābu, angļu un svahili valodā, un, mācoties Sudānā, viņa ir apguvusi arī dažus zande valodas jēdzienus. Par viņas darbiem informācija arī te: http://millerworlds.blogspot.com/

MOUSSA OULD EBNOU

Moussa Ould Ebnou ir Nuakšotas universitātes, Mauritānijā profesors. 1990. gadā viņš publicēja savu pirmo romānu franču valodā "L'Amour Impossible", ko tajā laikā publicēja izdevējs L'Harmattan, Parīzē, kā Āfrikas zinātniskās fantastikas romānu. Kopš tā laika viņš ir uzrakstījis romānus franču valodā ("Le Barzakh") un arābu valodā (publicējis Aladabs Beirūtā). Moussa Ould Ebnou ir Mauritānijas Franču valodas rakstnieku asociācijas prezidents. Pašlaik ir pats pazīstamākais Mauritānijas rakstnieks.

OULIMATA GUEYE

Oulimata Gueye ir neatkarīgo žurnālistu kuratore.

Izmantojot organizētus pasākumus un publicējot rakstus, viņa izpēta digitālo tehnoloģiju ietekmi uz pilsētu populārajām kultūrām Āfrikā. Oulimata vada platformu xamxam.org un ir līdzdibinātāja  neatkarīgai organizācijai "Startup Africa Paris" (startupafricaparis.com), kas nodarbojas ar jauno tehnoloģiju ieviešanu Āfrikā. Viņa darbojas arī mākslas projektos ("Batofar") un festivālā "Batofar Cherche ..." un vēlāk "Infamous carousel".

 KETTY STEWARD

Ketty Steward ir viena no galvenajām franču zinātniskās fantastikas pārstāvēm. Autore, kritiķe, moderatore, fantastu kustības dalībniece, viņa ir bijusi asociēta galvenā redaktore žurnāla "Galaxies" lieliskajam izdevumam, kas veltīts Āfrikas zinātniskajai fantastikai. Viņa arī ir sarakstījusi vairākus īsos stāstus un poēmas, kā arī ļoti personīgo grāmatu: "Noir sur Blanc".

Ketija ir dzimusi Martinikā (1976), pēc tam dzīvojusi Parīzē, Francijā un Valonijā. Pēc tam atkal Parīzes reģionā.  2004. gada jūnijā La Revue littéraire publicē stāstu "Ver luisant et Goutte d’eau peu" un saņēma balvu URB konkursā - La Voix du Luxembourg - ar romānu "Wanduerf-sur-Floss". Viņai ir vairākas publikācijas fenzinos (Xuensè, Sable), piedalījusies ZF pasākumos.

Jaunākie darbi:  

- "Connexions Interrompues" (romāni), Editions Rivière Blanche, 2011.

- « Retour au pays létal », arī « Faites demi-tour dès que possible, territoires de l’imaginaire » (krājums), Editions La Volte, 2014.

FAYCEL LAHMEUR

Faycel Lahmeur māca mūsdienu literatūru Džielas (Jijel) universitātē (Alžīrijā). Zinātniskās fantastikas autors un tulkotājs ir publicējis divus romānus ("The Perfect Planet" un "Amine Alalawani") un īsu stāstu krājumu ("Chroniques d'outre-monde"), kā arī daudzas publikācijas Alžīrijas periodiskajos izdevumos. Viņš tulkoja arābu valodā Haksliju, Diku, Bordžesu uc. No 1996. gada līdz 1998. gadam viņš vadīja nedēļas izdevumu "Le Monde culturelle", kur viņš veltīja trīs lapas SF. Viņa trešais ZF romāns "The Messiah" tiek publicēts.

KAWTHAR AYED

Kawthar Ayed ir Tunisijas universitātes profesora asistente, Zaghouan humanitāro zinātņu lietišķo studiju institūta direktore. 2008. gada 11. jūnijā viņa aizstāvēja savu disertāciju Aix-Marseļas I universitātē: "Dystopian anticipation Literature and the Expression of the Crisis in the Western and Arab World", profesoru Roger Bozzetto un Guy Larroux vadībā. Viņa ir arī tulkotāja.

http://eurocon2018.yolasite.com/african-sf.php