15 neticami fakti par Visumu, kas vēl nav atklāti.

Cilvēks skatās uz zvaigznēm no tā mirkļa, kad ir parādījies uz planētas. Cilvēki ir pabijuši kosmosā un jau plāno apgūt jaunas planētas, taču pat zinātnieki joprojām nezina, kas notiek Visuma dzīlēs. Kad pērtiķis pirmo reizi pacēla galvu un paskatījās uz zvaigznēm, tas kļuva par cilvēku. Tā vēsta leģenda. Taču neskatoties uz visiem zinātnes attīstības gadsimtiem, cilvēcei Visums ir mīkla. Te ir savākti 15 fakti par kosmosu, ko mūsdienu zinātne izskaidrot pagaidām nevar.

1. Tumšā enerģija.

Daži zinātnieki domā, ka tumšā enerģija ir spēks, kas virza galaktikas un paplašina Visumu. Taču tā ir tikai hipotēze un dotā enerģija ir tikai teorētisks pieņēmums, lai izskaidrotu, kāpēc Visums ir tāds, kādu mēs to redzam. Zinātnieki uzskata ka gandrīz 3/4 (74%) no Visuma sastāv tieši no šīs enerģijas.

2. Tumšā matērija.

Vairums no palikušā Visuma ceturtdaļas (22%) sastāv no tumšās matērijas. Tumšajai matērijai ir masa, taču tā nav redzama. Zinātnieki domā, ka tā eksistē tikai pateicoties spēkam, ko tā izrāda pret citiem Visuma objektiem.

3. Pazudušie barioni.

Starpgalaktiskā gāze ir apmēram 3,6% no Visuma, zvaigznes un planētas - tikai 0,4% no visa Visuma. Taču īstenībā gandrīz puse no šīs palikušās, "redzamās" matērijas nav atrodama. To nosauca par barionu matēriju un zinātnieki mēģina atminēt šo mīklu, mēģinot saprast, kur tā atrodas.

4. Kā uzsprāgst zvaigznes.

Zinātnieki zina, ka tad, kad galu galā zvaigznei beidzas degviela, tā beidz dzīvi ar gigantisku sprādzienu. Taču procesa precīza mehānika nav zināma nevienam.

5. Augstas enerģijas kosmiskie stari.

Jau vairāk kā desmit gadus zinātnieki novēro to, kam nevajadzētu eksistēt pēc fizikas likumiem, vismaz pēc tādiem, kā uz Zemes. Saules sistēmu burtiski caurstaro kosmiskā izstarojuma plūsma, kur daļiņu enerģija ir simtiem miljonu reižu lielāka, kā jebkurai mākslīgai daļiņai, kas iegūta laboratorijā. No kurienes šī plūsma nāk, neviens nezina.

6. Saules vainags.

Vainags ir Saules atmosfēras augšējie slāņi. Kā zināms, tie ir ļoti karsti - vairāk par 6 miljoniem grādu pēc Celsija. Jautājums ir tāds: kā Saule uztur tādu temperatūru šajā slānī.

7. No kurienes radušās galaktikas.

Kaut arī zinātne pēdējā laikā ir izdomājusi veselu masu skaidrojumu par zvaigžņu un plānētu izcelšanos, galaktiku rašanās joprojām ir noslēpums.

8. Citas Zemes tipa planētas.

Jau 21. gadsimtā zinātnieki ir atklājuši daudzas planētas, kas griežas ap citām zvaigznēm, un var būt apdzīvotas. taču pagaidām jautājums, vai dzīvība ir kaut vai uz vienas no tām, paliek atklāts.

9. Daudzie visumi.

Roberts Antons Vilsons piedāvāja daudzu visumu teoriju, kur katrā no tiem ir savādāki fiziski likumi. Tā joprojām ir tikai teorija.

10. Citplanētu objekti.

Ir bijuši daudzi gadījumi, kad astronauti ir ziņojuši, ka redzējuši NLO vai citas dīvainas parādības, kas liecina par ārpuszemes klātbūtni. Sazvērestības teorijas piekritēji domā, ka valdības slēpj no mums daudz zināmu faktu par citplanētiešiem.

11. Urāna griešanās ass.

Visas citas planētas griežas ap savu asi gandrīz vertikāli attiecībā pret griešanās plakni ap Sauli. Taču Urāns praktiski "guļ uz sāna" - Urāna rotācijas ass gandrīz sakrīt ar orbītas plakni (nobīdīta par 2°), tāpēc Urāns it kā "ripo" pa orbītu.

12. Jupitera vētra.

Pēdējos 40 gadus Jupitera atmosfērā trako gigantiska vētra, kas 3 reizes lielāka par Zemi. Zinātnieki joprojām meklē skaidrojumu, kāpēc tā ilgst tik ilgi.

13. Saules polu dažādā temperatūra.

Kāpēc saules dienvidpols ir aukstāks par ziemeļpolu? To nezina neviens.

14. Gamma uzliesmojumi.

Neiedomājami koši sprādzieni Visuma dzīlēs, kad notiek kolosāla enerģijas daudzuma izmešana, tiek novēroti pēdējo 40 gadu laikā dažādos momentos un nejaušos Visuma rajonos. Dažu sekunžu laikā šādā gamma uzliesmojumā atbrīvojas tik liela enerģija, ko saule izstrādātu 10 miljardu gadu laikā. Līdz šim nav rasts ticams skaidrojums šai parādībai.

15. Saturna ledus gredzeni.

Zinātnieki zina, ka šīs milzīgās planētas gredzeni sastāv no ledus. Taču, kāpēc un kā tie ir radušies - pagaidām ir mīkla.

http://www.novate.ru/blogs/190315/30484/