Natans Eidelmans. Slepenā dinastija. Galma apvērsumu noslēpumi

Slavenais pētnieks un rakstnieks Neitans Eidelmans lasītājiem atklāj Krievijas slepenās vēstures notikumus 18.-19. gadsimtos.

Neitana Eidelmana grāmatas izraisīja visnopietnākās reakcijas tūlīt pēc publicēšanas. Ilgstoši notikumi tajos parādījās kā spilgti attēli, nevis kā garlaicīgas hroniku lentes. Neitans Eidelmans pārveidoja senatni par dzīvu elpošanas vēstures audu.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/499569/

https://www.ozon.ru/context/detail/id/138788322/#section-description--offset-80

Tavs astoņpadsmitais gadsimts. Atklājumi, dumpji, apvērsumi

Astoņpadsmitais gadsimts Krievijā padevās vētrains. Pētera reformas turpinājās pēc kārtas pēc varas izmaiņām. Elizabetes Petrovnas, Katrīnas II un Pāvila I laiks ir piepildīts ar pils intrigām un monarhiskas varas nostiprināšanu, šur tur piekāpjoties, šur tur esot nežēlīgai. Lasītāja priekšā iet desmitiem spilgtāko laikmeta pārstāvju, viņu vidū ķeizarienes un ķeizari, kas sēž tronī un tiek gāzti, galminieki, viltnieki, militārie līderi, pirmatklājēji. Un Aleksandra Puškina skatiens cieši seko visiem pagātnes raibumiem - tas kļūst par sava veida pasākumu tik tālam un tik tuvam mums XVIII gs.

https://www.litres.ru/natan-eydelman/tvoy-vosemnadcatyy-vek-otkrytiya-bunty-perevoroty/

Gadsimtu mija. Sazvērestība pret imperatoru

18. un 19. gadsimta mija nebija tikai izmaiņas kalendārajā gadsimtā. Laikmetu maiņu Krievijas vēsturē sagatavoja vairāki sazvērnieki, un to pavadīja daudzas sarežģītas pils intrigas. Jaunā laikmeta sākumpunkts bija imperatora Pāvila I slepkavība Mihailovskas pilī. Sīkāka informācija par sazvērestību un asiņainā apvērsuma apstākļiem ir aprakstīti N. J. Eidelmana pētījumā.

https://www.litres.ru/natan-eydelman/gran-vekov-zagovor-protiv-imperatora/

Par autoru.

Natans Jakovļevičs Eidelmans (1930. gada 18. aprīlis, Maskava - 1989. gada 29. novembris, turpat) - padomju vēsturnieks un rakstnieks, Puškina zinātnieks, speciālists par A. I. Herzena darbiem, daudzu grāmatu par dekabristiem autors (S.I. Muravjovs-Apostols, M. S. Luņins, I. I. Puščins, V. F. Raevskis), par krievu vēsturnieku N. M. Karamzinu. Vēstures zinātņu kandidāts.

Dzimis Jakova Naumoviča un Marijas Natanovnas Eidelmanes ģimenē. 1952. gadā absolvējis Maskavas Valsts universitātes vēstures fakultāti, P. A. Zajončkovska un M. V. Ņečkina students; klasesbiedri A. D. Gorskis, G. G. Diligenskis, I. D. Kovaļčenko, V. I. Koretskis, J. S. Kukuškins, N. N. Pokrovskis, A. A. Svanidze, K. G. Kholodkovskis, J. N. Ščapovs un citi slaveni vēsturnieki.

Pēc universitātes beigšanas (1952) Neitans Eidelmans sešus gadus strādāja par vēstures skolotāju vakara skolā Maskavas apgabala pilsētā Likino-Duljovo un kopš 1954. gada Maskavā. Kopš 1959. gada kā gids un pēc tam kā zinātniskais asistents viņš strādāja Maskavas apgabala novadpētniecības muzejā Istrā.

Pēc 1956. gada viņš bija netieši saistīts ar universitātes brīvdomājošu vēsturnieku loku, kurā bija daži viņa klasesbiedri, kuri kritizēja staļinismu no marksistu viedokļa ("Krasnopevceva grupa"). Šī apļa dalībnieku arests Eidelmanu piespieda pārtraukt vēstures mācīšanu skolā, kaut arī viņš pats netika represēts, bet tika izslēgts no komjaunatnes. Vēlāk "viņš nebija pazīstams ar disidentiem un nebija viņu atbalstītājs, lai gan viņš apbrīnoja šo cilvēku personīgo drosmi".

Sāka publicēties 1960. gadā. 1965. gadā viņš aizstāvēja promocijas darbu "Brīvās preses korespondenti Herzens un Ogarevs pirmās revolucionārās situācijas Krievijā nobriešanas laikā" (M. V. Ņečkins un J. G. Oksmans - oponenti), vēlāk pārstrādāts grāmatā "Polārās zvaigznes slepenie korespondenti".

N. Ja. Eidelmans bija PSRS Rakstnieku savienības biedrs kopš 1971. gada (?), Vairāk nekā 20 grāmatu, aptuveni 300 rakstu autors.

Apglabāts Maskavā, Kuncevo kapsētā. Vairākus gadus žurnāla „Znanie – Sila” redakcijā notika Eidelmana lasījumi.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AD%D0%B9%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BC%D0%B0%D0%BD,_%D0%9D%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BD_%D0%AF%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87

Vēl par autoru.

https://prozhito.org/person/254