Citplanētieši uz monētām

(Materiāls publicēšanai sagatavots vēl pirms Krievijas otrā iebrukuma Ukrainā - t.p.)

Taini XX veka (Таины ХХ века), 2017., augusts, Nr.34

Numismātus nav vienkārši ar kaut ko pārsteigt. Tikai pēdējo desmit gadu laikā pasaulē tika izlaists tik daudz unikālu monētu, ka to radītājiem drīz nāksies rīkot medības uz jaunām tehnoloģijām ne sliktāk par kaut kādiem ārzemju izlūkiem.

Kaut kas neredzēts

Ir zināmas monētas ar hologrammām, krāsainiem uzlodējumiem, kuri izveidoti no īstiem meteorītiem, mamuta kaulu gabaliņiem, haizivju zobiem. Ar noņemamiem arhitektūras pieminekļu un 3D-tauriņu atainojumiem. Ar nanočipiem, kuros “iepakoti” veselu daiļdarbu teksti. Monētas jūras gliemežu ar tur ievietoto pērļu veidā. Taču daudz vairāk daudzveidība pārsteidz ar to, kam tās veltītas. Piemēram, raudošām ikonām, sniega cilvēkam un spoku kuģiem. Ir veselas monētu sērijas par godu slaveniem spokiem. Tomēr līdz 2017.gadam nebija nevienas kolekciju monētas par ufoloģijas tēmu.

“Spīdoša NLO” monēta

Šī sudraba monēta 5 Kanādas dolāru vērtībā, izkalta ar dārgmetāla rutenija izmantošanu, iznāca populārā Maple Leaf vai “Kļavas lapa” sērijā. Visas iepriekšējās dotās sērijas monētas demonstrēja te Saules disku ar vainagu no protuberancēm, te ugunsgrēka aptvertu (iespējams, kosmiskās katastrofas rezultātā) Zemi, vai arī vispār mitoloģisko putnu fēniksu, kurš sadeg ugunī un no jauna atdzimst no pelniem. Taču tieši 2017.gada monēta izkrīt no dotās rindas demonstrējot klasisku lidojošo šķīvīti.

Kāpēc kanādieši savu “uzliesmojušo” kļavas lapu pēkšņi nomainīja pret sižetu ar ārpuszemes izcelsmes lidojošo aparātu, kļūs saprotami ja mēs vērsīsimies vēl pie vienas unikālas monētas.

Uz Rouzvelas incidenta jubileju

Pirms 70 gadiem, 1947.gada jūnijā, amerikāņu štatā Ņūmeksika, netālu no Rouzvelas vietiņas, notika neatpazīta lidojoša objekta bojāeja. Tad arī tika likts masu aizraušanās ar NLO sākums visā pasaulē, kurš noformējies jau mūsdienās pastāvīgā disciplīnā – ufoloģijā. Speciālajā literatūrā par kontaktiem ar ne zemes saprātu šo notikumu nosauca par Rouzvelas incidentu. Tā atmiņai uz 2017.gada augustu plānots izlaist tumsā spīdošas monētas lidojošā šķīvīša formā. Aplī uz monētas reversa – dīvainas zīmes. Tādas, runā, rotājušas arī NLO, kurš nogāzās Ņūmeksikā. Tie ir 2 Niue (pundurvalsts Polinēzijā) sudraba dolāri ar tirāžu 700 eksemplāru.

Īsti svētki!

1991. gadā nomaļajā Rouzvelā atklāja Starptautisko NLO muzeju. Tur izstādīto eksponātu vidū – to gadu avīžu publikācijas, militāristu ziņojumu un aculiecinieku vēstules. Citplanētu tematika Rouzvelā sastopama ik uz soļa. No veikalu vitrīnām jums uzsmaida mīlīgi zaļi cilvēciņu, bet vietējam Makdonaldam jumta vietā – lidojošais šķīvītis. Par sava veida pilsētā valdošās atmosfēras pīķi var uzskatīt trīs dienu ilgas svinības, kuras rīko katru gadu jūlija sākumā. Uz tām sabrauc daudzumdaudz cilvēku. Ar tumsas iestāšanos Rouzvelas ielas piepilda par atnācējiem pārģērbušies fanāti, kuru gājienu pavada spilgta iluminācija no visvisādu krāsu un nokrāsu pulsējošu uguņu tūkstošiem.

Neatkarības dienas priekšvakarā

Pirms 70 gadiem, kad ASV atzīmēja kārtējo nenoskaidroto lidojošo objektu aktivitātes pīķi, attieksme pret šo tēmu establišmentam un militāristiem nedaudz atšķīrās no patlaban esošās. Citiem vārdiem, valdošajām aprindām, politiskajai elitei un uz valsti strādājošajiem MIL atnācēji vienkārši neeksistē! Katrā gadījumā, viņi tā apgalvo…

Un tā, pirmajos 1947.gads jūlija datumos Rouzvelā cieta katastrofu NLO. Vai tajā bija vainīgs negaiss, kurš trakoja Ņīmeksikas plašumos amerikāņu Neatkarības dienas (4.jūlijs) priekšvakarā, vai arī nabaga citplanētiešiem vienkārši izgāja no ierindas tehnika, nav zināms. Taču, pēc vietējā fermera Viljama Breizela liecībām, dienu vēlāk viņš atklāja dīvaina lidojoša aparāta atlūzas. Pie tam vēl naktī par aitām pārdzīvojošais Breizels izdzirdēja no sākuma stipru paukšķi, bet pēc tam sprādzienu. Pēc tam noskaidrojās, ka gaisā sākušais jukt ārā lidojošais šķīvītis nogāzās citā vietā – desmitos kilometru no minētā rančo. Rouzvelas muzejā ir ar mīlestību pret detaļām izveidotais makets, kurš demonstrē, kā varētu izskatīties senās traģēdijas vieta.

Avāriju cietušais lidojošais šķīvītis

Vispār, lai uz to paskatītos, nav obligāti jābrauc uz ASV. Šī gada septembra beigās tiks izlaista, laikam, pati interesantākā no monētām, kuras veltītas Rouzvelai. Tā ir paliela (55 mm) kolekcijas naudas zīme trīs unces sudraba svarā. Monēta tiek izlaista pēc Kamerūnas pasūtījuma un tās nomināls ir 3000 franku. Tās tirāža nepārsniedz smieklīgos 500 eksemplārus. Izziņotā cena jau tagad pārsniedz 470 ASV dolārus. Taču kaut kas saka priekšā, ka uz gada beigām tā vismaz… dubultosies!

Amerikāņu avīzēs parādījusies piezīmei par Rouzvelas incidentu bija uzsprāgušas bumbas efekts. Īpaši tad, kad par saviem iespaidiem par redzētu pastāstīja JKS pulkvedis Viljams Hjī Blanšārs: “Daudzskaitlīgās baumas attiecībā uz lidojošiem diskiem ir apstiprinājušās…”. Acīmredzot, tā bija spontāna emociju pārņemtā militārista reakcija. Tāpēc, ka jau nākamajā dienā avīzē “Rouzvel Daily Eecord” nopublicēja atsaukumu. Pēc oficiālās versijas, par “svētku vaininieku” izziņoja jaunāko slepeno meteozondi. Pēc tam vispārējā interese par noslēpumaino notikumu strauji izzuda. Taču 1970-to beigās kā zibens no skaidrām debesīm parādījās intervija ar 509-tā aviopulka izlūkdaļas priekšnieku Džesiju A.Marselu. viņš apgalvoja, ka visi materiāli (tajā skaitā arī fotouzņēmumi), kurus piedāvāja pasaules sabiedrības vērtējumam 1947.gadā, bija falsificēti. Par īstu sensāciju kļuva ASV JKS preses virsnieka Voltera Hauta atstātā mantojuma dokuments, kurš tika publicēts pēc viņa nāves 2005.gadā. Tur tika teikts, ka viņam bijis tas gods kopā ar Blanšāru apskatīt ne tikai Rouzvelā avāriju cietušo objektu, bet arī citplanētiešu pilotu ķermeņus: “… es ieraudzīju pārīti līķu zem brezenta. No tā apakšas bija redzamas tikai galvas, un es nevarēju atšķirt viņu seju vaibstus. Galvas bija lielākas nekā parastam cilvēkam, bet ķermeņu kontūras zem brezenta – desmitgadīgu bērnu izmērā”. Par šausminošiem nezināmiem maza izmēra radījumiem ar lielām galvām un melnām mandeļveida acīm tika ziņots arī agrāk. Kādi aculiecinieki tos novēroja pie avarējušā šķīvja. Pie tam trīs no viņiem it kā bija gājuši bojā avārijas laikā, bet ceturtais armijnieku ierašanās brīdī vēl bijis dzīvs.

Pelēkie reptiloīdi un jetiji

Kamerūnas monētas otrajā pusē izvietots tieši tāda atnācēja portrets.

Pēc ufologu domām, tas ir tipisks pelēks citplanētietis. Lūk viņa klasiskais apraksts: “Milzīga galva bez matiem, pelēka āda, drusku uzblīdis deguns, gandrīz nemanāma mutes līnija bez lūpām un lielas mandeļveida acis. Absolūti melnas un bez acu zīlītēm”. Daži pētnieki uzskata, ka uz mūsu planētas atnācēji dzīvo kopš senseniem laikiem. Vienkārši viņus nav tik viegli ieraudzīt. Vēl vairāk, top ziņots par vairākām ārpuszemes rasēm, kuras okupējušas Zemi un, iespējams, noslēguši slepenu vienošanos ar attīstītāko valstu valdībām. 2014.gadā pēc kaut kāda jokdara kaprīzes Internetā pārdošanā parādījās suvenīra banknote ar tādiem lūk okupantiem. Uz šīs interesantās plastikāta stērbeles parādīti ne tikai jau minētā pelēkā, bet vēl divas ārpuszemes rases: reptiloīdi (vai reptoīdi) un mataini milži, stipri atgādinoši matainos amerikāņu bigfutus. Starp citu, versija, ka nenotveramie sniega cilvēki – tie ir “mūsu saprāta brāļi” no nesniedzamām kosmosa dzīlēm, kuri apmetušies uz Zemes tālā pagātnē, noteiktās aprindās kursē jau ne pirmo gadu.

Fascinējošais citplanētu radījuma skatiens uz monētas var izraisīt skatītājam neviennozīmīgas sajūtas un pat izbīli (īpaši tiem, kuri pazīstami ar tādiem ne no baumām). Taču interesants ir kas cits. Kas būs, ja viena no šīm monētām nonāks zemiešu vidū iefiltrējušā rokā? Kļūdaini nolēmis, ka viņu slepenā misija uz Zemes ir izgāzusies, viņš sacels trauksmi. Ko mums vajadzētu sagaidīt šādā gadījumā? Viņu panisko bēgšanu no mūsu planētas vai arī viņi, beidzot, mums atklās savas klātbūtnes patiesos motīvus?