Meklēšana

aprīlis 20, 2022

Pulsa oksimetrs, CO2 mērītājs, OLED televizors, lāzermetināšanas iekārta un Marsa izpētes robots – pirmajā mirklī varētu šķist, ka…

Read more

Atklājiet 19. gadsimta mākslinieku-biologu Ernstu Haekelu, kurš skaistumu atrada pat visneizturīgākajās radībās. Šajā kolekcijā ir 450 izdrukas no…

Read more

28.04.2022

Lai veicinātu Zemes novērošanas datu izmantošanu zinātnes un tautsaimniecības attīstībā, jaunu produktu un pakalpojumu izstrādē, Eiropas…

Read more

01.02.2022

Enerģētikas krīze Eiropā radījusi karstas diskusijas par enerģijas avotiem nākotnē un atkal aktualizējies jautājums par kodolenerģijas…

Read more

janvāris 21, 2022

Viens no Baltijas valstīs lielākajiem tehnoloģiju un jaunuzņēmumu pasākumiem – konference “TechChill 2022” – šogad notiks klātienē…

Read more

2018.gada 30.jūnijs

Interese par Tunguskas meteorīta fenomena izpēti joprojām nemazimās, un ne tikai zinātnieku vidū. Tā, Alternatehistory.com…

Read more

Tunguskas meteorīts jau sen kā kļuvis par iedvesmas avotu anormālo parādību pētniekiem visā pasaulē. Tādēļ nav dīvaini, ka par to joprojām ir interese…

Read more

2021. gada 19. decembris 09:40

Ziemassvētku vakarā plānots palaist kosmosā Džeimsa Veba teleskopu, kas ļaus ieraudzīt gaismu no visuma senākajām…

Read more

21.12.2021

Paredzēts, ka “SpaceX” šodien, 21. decembrī, veiks svarīgu misiju kā daļu no pētījuma, kas varētu sniegt lielāku izpratni par cilvēka…

Read more

Jautājums par to, vai dzīve pastāv citur, izņemot Zemi, vienmēr ir satraucis gan zinātniekus, gan vienkāršus cilvēkus. Patiešām, ja uz Zemes varētu…

Read more

Bieži sarunās ar nespeciālistiem nākas dzirdēt frāzi ‘Nu, tā jau ir tikai teorija”. Šis teikums uzreiz parāda, cik minētais cilvēks stāv tālu no…

Read more

Žurnāla "Jurista Vārds" šīsdienas numurā ir publicēts Dr.iur. Baibas Rudevskas raksts, kas vienu pēc otra atspēko visus galvenos homoseksuālisma…

Read more

Gadsimtiem cilvēcei nebija iespējas pētīt zemūdens pasauli. Spēja aizturēt elpu, ne ilgāk par 3-4 minūtēm neatstāja lielas iespējas. Taču cilvēki galu…

Read more

Raksts no žurnāla "Popuļarnaja mehaņika" 2016. gada aprīļa numura.

Read more

Fantastu pareģojumi, kas nav piepildījušies.

Igora Kraja raksts no žurnāla "Mir fantastiki" 2015. gada numura. Nobeigums.

 

Read more

Fantastu pareģojumi, kas nav piepildījušies.

Igora Kraja raksts no žurnāla "Mir fantastiki" 2015. gada numura.

Read more

Ne visas tautas var izvēlēties starp vīriešu, sieviešu un vidējo dzimti. Kādā tas ir par daudz. [Jāpiezīmē, ka latviešu valodā ir arī kopdzimtes…

Read more

Pirms 66 miljoniem gadu, pabeidzot savu 200 miljonu gadu ulgo vēsturi, no Zemes virsmas pazuda dinozauri

Read more

Revolucionārā stīgu teorija pierāda, ka mēs dzīvojam desmit dimensiju Visumā, taču tikai četras no tām ir pieejamas cilvēka uztverei.

Read more

Grāmatu lasīšana izrādās, ka ir visai iedarbīgs instruments, lai pagarinātu dzīvi - to noskaidroja Amerikas Savienoto Valstu zinātnieki, kuri tādus…

Read more

Lekcija nolasīta 14.04.2018. Suntažu observatorijā StarSpace pasākuma laikā.

Read more

Amerikāņu profesors un pazīstamais zinātnes popularizators Mičio Kaku mēģināja iedomāties, kā dzīvos mūsu bērni un mazbērni. Savās prognozēs viņš…

Read more

Pasaulē ir daudzas ierastas lietas, kas liekas - ir bijušas mūžīgi. Tomēr, kāds tās ir izgudrojis. Žēl, ka mēs to nezinām, bet viņu vārdi ir…

Read more

Gada gaitā man ir iznācis diskutēt ar cilvēkiem, kuri uzskata sevi par "karojošiem ateistiem". Protams, ka mūsdienu diskusijas parasti beidzas ne ar…

Read more

“Kon-Tiki” ekspedīcija bija 1947. gada ceļojums ar plostu pāri Klusajam okeānam no Dienvidamerikas līdz Polinēzijas salām, ko vadīja norvēģu pētnieks…

Read more

Eksistē zinātne un eksistē zinātniskā domāšana. Taču, ne jau visi cilvēki ir zinātnieki. Lai kļūtu par zinātnieku, ir daudz jāmācās, daudz jāzina un…

Read more

Kāpēc tik daudz cilvēku tic viltuszinātnei un neuzticas zinātnes faktiem? Vienkāršā eksperimentā, izejot uz ielas un izdarot garāmgājēju aptauju, jūs…

Read more

Vladimira Grekova raksts no žurnāla "tehņika - molodeži", 1986. gada 1. numura.

Žēl, ka 1737. gada 5. jūlija agrā rītā, Baltijas jūras ziemeļu krastā…

Read more

Citplanētu radījumu izskats fantastu, zinātnieku un mākslinieku acīm.

Rakstnieka-fantasta Mihaila Puhova raksts no žurnāla „Tehnika - molodeži",…

Read more

Igora Ņikitina raksts no izdevuma "Taini XX veka", 2017. gada 5. numura.

Pagājušo gadu nevar nosaukt par lielu zinātnisko atklājumu gadu, nav…

Read more